dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fastel

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    9

    Domyślnie sterowanie rekuperatorem

    Witam

    Nie zajmuje się tematem rekuperacji na co dzień. Potrzebowałbym podłączyć rekuperator pod inteligentny budynek w systemie knx. Jedyny problem, że nie chcę przerabiać wnętrza rekuperatora - gwarancja. czy jest możliwość podłączenia systemu bezpośrednio, bez przeróbek, do rekuperacji?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fastel Zobacz post
    Witam

    Nie zajmuje się tematem rekuperacji na co dzień. Potrzebowałbym podłączyć rekuperator pod inteligentny budynek w systemie knx. Jedyny problem, że nie chcę przerabiać wnętrza rekuperatora - gwarancja. czy jest możliwość podłączenia systemu bezpośrednio, bez przeróbek, do rekuperacji?
    Tak. O ile producent rekuperatora ma stosowaną "płytkę" do integracji z KNX.

    Siemens Synco 700
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 11-10-2012 o 23:56
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #3

    Domyślnie

    Odgrzeje temat bo nie chce zakladac kolejnego podobnegp.
    Czy da się bez większego problemu podlaczyc centrale wentylacyjna Renovent Brink HR 400 Large do centrali alarmowej przez PGM?
    Zastanawiam się, czy było by możliwe sterowanie zmiana biego I i II za pomocą centrali alarmowej - nie chce nic innego z nia robic, tylko zmiany biegow I-II .
    Nie wiem czy tak prosto da się to zrobić a centrala to Paradox EVO 48. Ma dwa wyjścia tranzystorowe po 100mA i jedno przekaźnikowe 5A
    Kombinowalem jeszcze czy nie podlaczyc jednego pilota 4-ro przyciskowego NICE do otwierania i zamykania rolet przez centralke alarmowa, ale na razie dalem sobie z tym spokoj (rolety NICE)

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony