dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie Ogrodzenie a upierdliwy sasiad

    Hej,

    Mam taki problem.
    Na działce na której będę się budował swego czasu jeden z sąsiadów postawił ogrodzenie. Wbił się przy tym pół metra na moja działkę.
    Mniejsza z tym. Bo nie będę o to kruszyl kopii.
    Ale teraz jest z tym sąsiadem kicha bo uważa że jego ogrodzenie jest najwazniejsze na świecie.
    Zabrania mi sadzenia żywopłotu wzdłuż siatki czy tymczasowego budynku gospodarczego metr od siatki bo "będzie gnila" a za kilka lat trzeba ja będzie malować.
    Co zrobić z takim fantem ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Hej,

    Mam taki problem.
    Na działce na której będę się budował swego czasu jeden z sąsiadów postawił ogrodzenie. Wbił się przy tym pół metra na moja działkę.
    Mniejsza z tym. Bo nie będę o to kruszyl kopii.
    Ale teraz jest z tym sąsiadem kicha bo uważa że jego ogrodzenie jest najwazniejsze na świecie.
    Zabrania mi sadzenia żywopłotu wzdłuż siatki czy tymczasowego budynku gospodarczego metr od siatki bo "będzie gnila" a za kilka lat trzeba ja będzie malować.
    Co zrobić z takim fantem ?
    Napisz pismo do sąsiada poleconym za potwierdzeniem aby w ciągu 30 dni przeniósł ogrodzenie na swoją nieruchomość. Zaznacz, że w przeciwnym razie wykonasz rozbiórki samowoli budowlanej na jego koszt.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Napisz pismo do sąsiada poleconym za potwierdzeniem aby w ciągu 30 dni przeniósł ogrodzenie na swoją nieruchomość. Zaznacz, że w przeciwnym razie wykonasz rozbiórki samowoli budowlanej na jego koszt.
    Nie może tego zrobić, bo takie "usunięcie" można zrobić zaraz po stwierdzeniu zajęcia. Nazywa się to; niezwłoczne przywrócenie stanu poprzedniego. Można wystąpić do sądu ale też, i to chyba najlepsza droga poinformować sąsiada o tym, że będziesz się domagał np comiesięcznej opłaty za bezumowne korzystanie z gruntu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    perm, to o czym piszesz jest przy nieumyślnym zajęciu nieruchomości. Nie sądzę aby sąsiad był w stanie przekonać sąd o nieumyślnym zagarnięciu pasa 0,5m cudzej nieruchomości, gdy w dzisiejszych czasach geodeci wyznaczają teren z dokładnością mm.(jak mają umiejętności i sprzęt)
    Bardziej chodziło mi z tym pismem o wyprostowanie sąsiada niż rozpętanie batalii sądowej, tym bardziej że coachu pisze iż nie zależy mu na tym 0,5m terenie.
    Ostatnio edytowane przez firewall ; 24-07-2016 o 12:42

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A moim zdaniem, problem tkwi w granicy.
    Sąsiad zapewne jest przekonany że postawił na swoim terenie lub w granicy.

    Czyli - w pierwszej kolejności dokładnie ustalić granice - jak są słupki, to grzecznie wskazać, a jak nie ma to wznowienie granicy/granic.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Hej.
    Sasiad juz wie, że przekroczył granicę.
    Odnawialismy granice działki i nie wyraził przeciwwskazań. Podpisał się pod protokołem geodety. Było to kilka miesięcy temu.

    Może rzeczywiście postraszyc go tą opłatą za korzystanie z terenu ? Jakby to miało wygladac ?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Dobre. Działka była teścia i się za bardzo tym nie interesował.
    Więcej dawał temu kolesiowi prąd na budowę i wodę...


    Jak niby miałbym teraz zastosować to o czym piszecie ?
    Wysłać mu polecony czy przez jakiegoś prawnika ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    polecony. Na prawników za wcześnie.
    Problem w tym, że za 30 lat facet stwierdzi, że on to zasiedział i jest jego.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    mnie o te 0,5m się nie chce wojować. ale bez przesady że koleś jeszcze będzie mi mówił co ja u siebie mogę sadzić koło ogrodzenia, a co nie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    mnie o te 0,5m się nie chce wojować. ale bez przesady że koleś jeszcze będzie mi mówił co ja u siebie mogę sadzić koło ogrodzenia, a co nie.
    Wyczuł Cię że może sobie pozwalać wobec Ciebie na o wiele więcej niż wymaga tego najzwyklejsza ludzka przyzwoitość.
    Może jednak lepiej będzie jeśli go przekonasz że nie ma racji.
    Znam takich ludzi.
    Próbują, próbują - później wykorzystują.
    Dlatego warto czasem tupnąć nogą i pogrozić, żeby pozbawić poprzednich złudzeń co do sąsiedzkiego statusu.
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    mnie o te 0,5m się nie chce wojować. ale bez przesady że koleś jeszcze będzie mi mówił co ja u siebie mogę sadzić koło ogrodzenia, a co nie.
    skoro pozwoliłeś sobie zabrać kilkanaście albo kilkadzisiąt metrów ziemii, to co się teraz dziwisz?

    chyba warto zacząć od rozmowy, że ponieważ chcesz posadzić rośliny na swojej ziemii, a jego ogrodzenie Ci przeszkada, poza tym nie chcesz go uzkodzić, to prosisz, żeby do końca np. sierpnia usunął ogrodzenie z Twojej posesji

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    mnie o te 0,5m się nie chce wojować. ale bez przesady że koleś jeszcze będzie mi mówił co ja u siebie mogę sadzić koło ogrodzenia, a co nie.
    Najpierw możesz go ustnie poinformować o tym, że jak nie przesunie płotu to zażądasz od niego opłaty za bezumowne korzystanie z gruntu. Myślę, że jak poczyta o tym w internecie to nie będzie już dalszej dyskusji. Jeżeli jednak będzie, to listem poleconym zażądaj, po pierwsze zwrotu własności, po drugie opłaty za korzystanie z gruntu np 10zł/miesiąc za 1m2. Jak nie zareaguje, to proponuję kancelarię prawną, a byś za to za dużo nie zapłacił niech kancelaria, oprócz roszczenia wystąpi do sądu również o obciążenie kosztami zastępstwa procesowego stronę przegrywającą. Jak sąsiad przegra, a przegra to zapłaci także za twojego prawnika. Trochę więcej tu: odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 08-08-2016 o 18:28
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Spokojnie, dajcie szanse sąsiadowi. Jeżeli tak postąpi, jedno jest pewne straci sąsiada na całe życie. Powiedzmy sobie szczerze, przedstawić te fakty przez płot. Stopniowo odkrywać karty, zgodnie z techniką wojenną. Masz wszytko w rękach. Czym będzie większy opór tym cięższe działa zaprzęgnij. Jeżeli to nie pomoże jesteś zmuszony wypowiedzieć wojnę! Czyli wysłać list polecony
    Jesteś przed budową, pewnie nie są potrzebne Ci kontrole Pipu, nadzorów budowlanych i innych.

    Ps. Masz dziwne podejście do tego pół metra po całej długości działki. Przecież ziemia kosztuje, dostałeś od rodziny, a gdybyś to kupił to co oddałbyś swoje ciężko zarobione pieniądze? A jeżeli będziesz chciał kiedyś to sprzedać? To jest Twoje zawalcz o to.
    Druga strona medalu jest taka, że sąsiad postawił płot, poniósł koszt. Tak czy inaczej musi mieć świadomość tego, że się nie dasz
    Ostatnio edytowane przez APZ ; 08-08-2016 o 20:51 Powód: dopisek
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mzetaa

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    kostrzyn n/o
    Posty
    11

    Domyślnie

    Tak czytam i widze ze jednak wszedzie tak samo, zawsze sie trafi jakis sasiad co mysli ze wszystko mu wolno. Ja mam podobnie mam taki problem ; zakupiłem działkę od skarbu państwa, której właścicielem był kiedyś sąsiad,a raczej jego dziadek zanim zdał na skarb państwa, dziadek umarl a jego wnuczek czyli moj obecny sasiad dysponowal tym terenem jak swoim, Po przetargu sasiad poprosil mnie o odsprzedanie czesci dzialki wiec mu powiedzialem ze jak sie wybuduje to dopiero pogadamy, poki co pozwolilem mu korzystac z czesci dzialki do momentu gdy bede sie budowac i jak to nastopilo poprosilem go o to zeby nic nie sadzil na moim terenie. w tym roku bo bede grodzil dzialke. A on i tak zasadzil, jak spytalem kiedy zbierze plony; pare krzakow pomidorow i rajerk z ziemiakami ekplodowal i zada teraz odemnie abym mu odął jego słupki i siatkę dodam, że to ogrodzenie i nie jest między nami tylko z drugiej strony działki między działka, a droga, jak mu tlumacze ze to juz nie jest jego to on swoje i jeszcze grozi ze moze zniknac ogrodzenie w nocy zycze wam normalnych sasiadow.Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mzetaa ; 12-08-2016 o 21:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony