dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie brak zgody sasiada na wymiane dachu

    Witam!
    Mam taki problem: sasiad chcial pobudowac wzdluz calej naszej granicy 4 pietrowy budynek. W znaczacy sposob narusza to nasze interesy, m.in calkowicie zacieniloby to cala nasza dzialke. W zwiazku z tym od kilku lat sie odwolujemy. Aktualnie chcemy wymienic nasz dach(budynek parterowy), ktory ma juz 70 lat i nie jest w najlepszym stanie i przy okazji podniesc poddasze o 1m. Jak mozna sie domyslec sasiad robi wszystko, by nawet nie udalo sie wydanie warunkow, na ktore czekamy juz pol roku. Czy mozemy cos zrobic, gdzies sie odwolac bo mamy wrazenie ze w gre wchodzi jedynie zwykla zlosliwosc?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał aureolka77 Zobacz post
    Witam!
    Mam taki problem: sasiad chcial pobudowac wzdluz calej naszej granicy 4 pietrowy budynek. W znaczacy sposob narusza to nasze interesy, m.in calkowicie zacieniloby to cala nasza dzialke. W zwiazku z tym od kilku lat sie odwolujemy. Aktualnie chcemy wymienic nasz dach(budynek parterowy), ktory ma juz 70 lat i nie jest w najlepszym stanie i przy okazji podniesc poddasze o 1m. Jak mozna sie domyslec sasiad robi wszystko, by nawet nie udalo sie wydanie warunkow, na ktore czekamy juz pol roku. Czy mozemy cos zrobic, gdzies sie odwolac bo mamy wrazenie ze w gre wchodzi jedynie zwykla zlosliwosc?
    Co to znaczy "robi wszystko"? Jaki powód podaje urząd nie wydając warunków? Odpowiedzieli na wasz wniosek o wydanie WZ?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Dodatkowo - w jakiej odległości od granicy stoi Wasz budynek ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał aureolka77 Zobacz post
    ...Aktualnie chcemy wymienic nasz dach(budynek parterowy), ktory ma juz 70 lat i nie jest w najlepszym stanie ...
    Robisz w starostwie zgłoszenie robót które nie wymagają pozwolenia na budowę. Czekasz 30 dni, a potem do dzieła!
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Robisz w starostwie zgłoszenie robót które nie wymagają pozwolenia na budowę. Czekasz 30 dni, a potem do dzieła!
    Nie w przypadku podniesienia o 1 m

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Nie w przypadku podniesienia o 1 m
    No tak - to już budowa :/ czyli projekt, dziennik, kierownik, pozwolenia, it itd.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony