dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Kontaktrony, grzybki antywyważeniowe i jedna dygresja:)

    Jak w temacie, zastanawiam się czy warto do okien dokupić. W salonie za każdy kontaktron lub grzybek dodatkowy chcą dopłaty około 25zł.
    standardowo okna mają 2 grzybki, a drzwi przesuwne 4. Wstępnie do okien w piwnicy zamówiłem kontaktrony, ale pewien decyzji nie jestem. Okna w piwnicy mają wymiary 970mmx610mm. Jeśli to super rzecz, te grzybki, to może i w oknach na parterze dam. Tylko czy jest sens skoro szyby oraz okucia nie są antywłamaniowe?
    I druga sprawa taka mała dygresja. mieszkam w okolicy, gdzie jeszcze nie widziałem prawidłowo zamontowanych okien (np z bocznymi klockami)
    W sumie firmy monterskie robią fuszerę. Teoretycznie nie licząc drzwi przesuwnych, to jak źle zamontują okno to szybko taka sprawa nie wyjdzie (pewnie już po okresie gwarancji) ponieważ okna przeważnie są uchylane a nie otwierane. A w takim przypadku to zbyt duże siły na okno nie działają.
    Piszę to bo jak wspomniałem, osobie, która robiła pomiar okien, że czytałem, że daje się też kliny boczne. To okazało się już w salonie, jak wziąłem jego notatki, że dopisał uwagę: " muszą być kliny boczne, bo tak żąda klient, bo ma instrukcje montażu okien!!!!"
    Sporo już wiem o oknach z tego forum, dzięki wam, myślę, że nie dam się wyrolować. Tylko jeszcze jedna rzecz mnie intryguje, na zdjęciach z montażu często widzę kliny ( te pod oknami, drzwiami) raz ustawione prostopadle do okna a raz cała swoją długością podpierają okno) Zastanawiam się czy oba sposoby są poprawne, czy też np przy oknach bardzo ciężkich, kliny powinny podpierać całą swoją długością okno?
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.116

    Domyślnie

    Grzybki.. dość drogie. A nie do końca pomogą. Jak są - to dobrze. Jak nie ma - to łatwiej wejdą amatorzy i może nie poniszczą tak bardzo okien.
    Kontraktony? Dobrze byś miał "obcykany" temat alarmu - spece z tej dziedziny też mają swoje sympatie. Generalnie nic po kontraktonach, jak nie będą podłączone do sieci.

    Ps. Dobrze że masz instrukcję - może pożycz ją firmie okiennej - też się czegoś nauczą

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    No no coraz więcej mamy wyedukowanych inwestorów, to cieszy

    Co do wszelkich dodatków antywłamaniowych - prawda jest taka, że jak złodziej będzie chciał to i tak wejdzie, ale z opcji ja bym brał dobrze podłączony kontrakton z GŁOŚNĄ syreną alarmową - dodatkowo odpal sam alarm raz na 2-3 tygodnie aby sąsiedzie słyszeli

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Jeśli to super rzecz, te grzybki, to może i w oknach na parterze dam. Tylko czy jest sens skoro szyby oraz okucia nie są antywłamaniowe?.......................
    Tylko jeszcze jedna rzecz mnie intryguje, na zdjęciach z montażu często widzę kliny ( te pod oknami, drzwiami) raz ustawione prostopadle do okna a raz cała swoją długością podpierają okno) Zastanawiam się czy oba sposoby są poprawne, czy też np przy oknach bardzo ciężkich, kliny powinny podpierać całą swoją długością okno?
    Pozdrawiam
    Czy dać grzybki jeśli okucia nie są antywłamaniowe (takie słowne nadużycie ta antywłamaniowość...) to trochę masło maślane, grzybki to jeden z elementów powodujących ową antywłamaniowość. Możliwie dużo grzybków + klamka z kluczem to niezłe zabezpieczenie w biorąc pod uwagę że (poza idiotami szukającymi jakiejś wkrętarki na stanie surowym) dominują "ciche" metody włamania czyli przekręcanie klamki ew. wyważanie skrzydła.
    Ustawienie klinów wzdłuż ramy ma tą zaletę że nie kuszą tak bardzo tynkarzy żeby je wyrwać, bo obcinanie wystających to już za dużo zachodu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    No no coraz więcej mamy wyedukowanych inwestorów, to cieszy

    Co do wszelkich dodatków antywłamaniowych - prawda jest taka, że jak złodziej będzie chciał to i tak wejdzie, ale z opcji ja bym brał dobrze podłączony kontrakton z GŁOŚNĄ syreną alarmową - dodatkowo odpal sam alarm raz na 2-3 tygodnie aby sąsiedzie słyszeli

    Pozdrawiam

    Rzeczywiście to jest bardzo dobra myśl z tym uruchamianiem alarmu co kilka tygodni
    Dzięki za radę.
    Jakby, jeszcze ktoś mógł napisać jak kliny dolne (przy większych oknach i przesuwkach) powinny być umiejscowione, prostopadle czy też równolegle do okna, a może nie ma to znaczenia?
    Pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Rzeczywiście to jest bardzo dobra myśl z tym uruchamianiem alarmu co kilka tygodni
    Dzięki za radę.
    Jakby, jeszcze ktoś mógł napisać jak kliny dolne (przy większych oknach i przesuwkach) powinny być umiejscowione, prostopadle czy też równolegle do okna, a może nie ma to znaczenia?
    Pozdrawiam
    odpowiedział ci IVO333 że nie ma ,choć ja staram się dawać po całej długości.kliny wystające poza okno najczęściej tak jak już było wspomniane ktoś mądry wyrwie bo mu będzie przeszkadzał

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Jakby, jeszcze ktoś mógł napisać jak kliny dolne (przy większych oknach i przesuwkach) powinny być umiejscowione, prostopadle czy też równolegle do okna, a może nie ma to znaczenia?
    Pozdrawiam
    najlepiej podeprzeć po całości

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Niedługo będę miał montaż.
    Mam jeszcze jedno pytanie o połączenie okna z drzwiami balkonowymi. Wyczytałem, że przeważnie stosuje się łącznik typu H. Czym powinno uszczelnić się takie połączenie taśmą rozprężną, pianą? a może standardowo taki łącznik będzie miał jakąś uszczelkę? (profil Brugmann)
    U rodziców kilka lat temu zamontowano tak: drzwi i okno połączone jest łącznikiem oraz dodatkowo ościeżnice są skręcone wkrętami powiedzmy co 50 cm Czy taki sposób montażu jest prawidłowy?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mrmeX ; 05-11-2012 o 18:46

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.116

    Domyślnie

    Dobrze jest dać jakiś uszczelniacz pomiędzy profile.
    I obowiązkowo skręcić mechanicznie tak jak widziałeś u rodziców.

    PS. Ty szukałeś przed chwilą w googlach "jak skręcić drzwi balkonowe z oknem" ? Znalazłeś jakiś ciekawy schemat ? Bo u mnie na pewno nie
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 05-11-2012 o 21:34

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrmeX Zobacz post
    Rzeczywiście to jest bardzo dobra myśl z tym uruchamianiem alarmu co kilka tygodni
    ...
    ...żeby się tylko wszyscy nie przyzwyczaili
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    haha i pozostanie bez reakcji sąsiadów eee u Cześka znowu alarm wyje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony