dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 125
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2499
  1. #41

    Domyślnie

    Oj Finlandia ,nie przesadzajmy po prostu porządki zrobione na zimę i dlatego tak wygląda
    Tomek26 sciankę podnieśliśmy i ostatecznie wyniosła ok 60 cm + wieniec , ale przyznam że wystarczająca jest wysokość 60 z wieńcem.
    Kąt dachu musieliśmy zwiększyć wg WZ. a ty w jakiej fazie jesteś teraz?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tylko nie odbierz tego jako drwiny z mojej strony. To podziw a może i komplement
    Mi, jako Wykonawcy, przyjemniej jest pracować na takiej budowie. Taki porządek zobowiązuje do zachowania go po sobie. Jak się śmieci leżące w każdym kącie to i swoje się tak samo zostawia i robi się.. no! to coś
    Nie wymieniłaś nazwy firmy z której masz okna.. nie zasłużyli? czy wolisz uniknąć przypadkowej dyskusji ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #43

    Domyślnie

    Dzięki Okna mamy Brugmann Energy Arte. Ja jestem raczej laikiem w tych sprawach
    . Zobaczymy jak będą się sprawowały.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arturro2525

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    czestochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Dzielnica
    stradom
    Posty
    34

    Domyślnie budowa :-)

    Mamy podobne klimaty i fajnie się ciebie czyta szkoda że jednak to nie franczi Zycze powodzenia

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniqa1982 Zobacz post
    Nasz domek ma 100 m na parterze i w razie potrzeby ok 80 na poddaszu.
    Dach jest podniesiony ( nie widać tego za bardzo na zdjęciach ), aby w razie potrzeby zrobić górę
    Na razie jest nas troje i nie zapowiada się na więcej e tej chwili ,więc spokojnie wystarczą nam 3 pokoje +salon.
    Ogólnie okna z łukiem są droższe a jeszcze taka ilość to na pewno pociągnie po kieszeni.
    A wg jakiego projektu budujecie?
    Takiego typu domek chcieliśmy zbudować na samym początku... Parterowy z możliwością kiedyś tam rozbudowy poprzez poddasze użytkowe... Jednak stwierdziliśmy po rozmowie z architektem, że jednak zrobimy od razu z użytkowym poddaszem i wybraliśmy projekt z pracowni Horyzont Lawenda IIb

    Metraż podobny bo dół mamy ok 100m2+43m2 garaż ... no i góra też coś około 80m2 ... My nie kupowaliśmy gotowego projektu, ponieważ zależało nam na powiększeniu garażu więc nasz dom jest trochę poszerzany.
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Taki porządek zobowiązuje do zachowania go po sobie. Jak się śmieci leżące w każdym kącie to i swoje się tak samo zostawia i robi się..
    Zgadzam się.... w 100%

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturro2525 Zobacz post
    Mamy podobne klimaty i fajnie się ciebie czyta szkoda że jednak to nie franczi Zycze powodzenia
    Dzięki Arturo Niestety dom moglismy mieć na max. 12 m szerokości i wiele domów parterowych nam po prostu odpadło . Alejak założysz dziennik to będę zaglądała

    Alexandro podglądnęłam Twój projekt i bardzo mi się podoba ,ale jest duuuży Okien rzeczywiście masz sporo
    My mamy w razie potrzeby mamy pole do popisu z poddaszem

  7. #47

    Domyślnie

    Jutro mamy spotkanie na budowie z Panem od tynków. Ma pooglądać domek i spiszemy cos , żeby o nas nie zapomniał w czerwcu
    Opinie ma świetne i mam nadzieję, że będzie ok
    Juz się nie mogę doczekać , żeby pochodzić sobie po domku
    Od razu mi się humor poprawi
    Jutro wrzucę jakieś zdjęcia z kanalizacji.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniqa1982 Zobacz post

    Alexandro podglądnęłam Twój projekt i bardzo mi się podoba ,ale jest duuuży Okien rzeczywiście masz sporo
    My mamy w razie potrzeby mamy pole do popisu z poddaszem
    Szczerze.... to wszyscy mi mówili, że to będzie spory domek... jednak ja uparcie twierdziłam, że będzie w sam raz Nie chciałam mieć klitki ale rezydencji też nie... Widziałam ten dom na żywo wcześniej i bardzo mi odpowiadał... chociaż Pan u którego oglądałam ten domek miał troszeczkę inną wersję i pomieszczenia na parterze troszeczkę inaczej ułożone... przez co cały parter wtedy wydawał mi się bardzo ciasny więc nawet się cieszyłam, że my poszerzaliśmy i będzie troszeczkę swobodniej u nas...

    No ale... teraz... jak już są ściany, sufit i cała reszta jednak z pokorą stwierdzam i zwracam honor osobom, które twierdziły inaczej, że mógłby być jednak mniejszy ten domek dla nas

    Same pomieszczenia na dole są w porządku... jednak po tym poszerzaniu góra zrobiła się wielka Ale i tak mi się podoba ten projekt więc nie narzekam

    No ale... to nie mój dziennik więc nie wprowadzam Ci zamętu

    Dziękuję za zaproszenie Chyba przyjęłam? Potwierdź lub nie... bo nie bardzo jeszcze potrafię poruszać się tutaj...

    Będę obserwowała Twoje zmagania z budową i czekam na kolejne zdjęcia z kolejnych prac

    Pozdrawiam Cie

  9. #49

    Domyślnie

    Alexandro ją teraz powiekszylabym nasz domek.bo kuchnia jest trochę za mała , ale już wiem jak ją zrobić żeby optycznie ją powiększyć
    A Ciebie proszę baaardzo żebyś założyła koniecznie dziennik!!!

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniqa1982 Zobacz post
    Alexandro ją teraz powiekszylabym nasz domek.bo kuchnia jest trochę za mała , ale już wiem jak ją zrobić żeby optycznie ją powiększyć
    A Ciebie proszę baaardzo żebyś założyła koniecznie dziennik!!!

    Pomyślę nad założeniem dziennika
    A zdradzisz jak można optycznie powiększyć kuchnie? Bo przyznaje, że u mnie powiększenie domu miało na celu zwiększenie garażu i właśnie kuchni... Jednak z tą kuchnią to słabo się udało u nas ponieważ ktoś brzydko mówiąc spartolił sprawę na początku... Nie wiemy, czy geodeta wytyczając fundamenty czy ekipa... I mam pomniejszoną kuchnie o szerokość fundamentów... Niby nic... ale wyspa raczej mi już nie wejdzie do kuchni - nad czym strasznie ubolewałam...

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniqa1982 Zobacz post
    Oj Finlandia ,nie przesadzajmy po prostu porządki zrobione na zimę i dlatego tak wygląda
    Tomek26 sciankę podnieśliśmy i ostatecznie wyniosła ok 60 cm + wieniec , ale przyznam że wystarczająca jest wysokość 60 z wieńcem.
    Kąt dachu musieliśmy zwiększyć wg WZ. a ty w jakiej fazie jesteś teraz?
    Jesienią zalałem fundamenty. Budowę chcemy zacząć w kwietniu. Kąt dachu mam 30 stopni tak żeby w przyszłośći zrobić jakiś pokój na górze a ścianke projektant podniósł nam o 30 cm więc myślę że wystarczy.
    Jeśli to nie tajemnica mogłabyś napisać w jakiej kwocie zamknęłaś SSZ?
    Czekam na zdjęcia. Dom naprawdę prezentuje sie rewelacyjnie.

  12. #52

    Domyślnie

    Alexandro , powiększyć można optycznie np. przez jasne fronty mebli, polerowane na wysoki połysk, szafki górne bardziej pionowe niz tak modne teraz poziome. Mozna także powiększyć przez oświetlenie punktowe itp . Kuzynka mojego męża jest projektantką więc mam nadzieję , że mi trochę pomoże
    tomeq26 , SSZ to ok 100 tys. dokładnie Ci nie powiem , bo różnie to było z tym dokumentowaniem wszystkiego, ale na pewno nie przekroczyliśmy tego pułapu. Mój dom już stoi i powiem ci , że jedyny problem to dosyc mała kuchnia. Jakos wyobrażałam sobie ,że będzie wieksza ale już wiem jak ja zrobimy więc powinno być dobrze A jak miło pochodzić sobie i poplanować co gdzie będzie ach....
    Domek mamy niewielki i powiem Ci , że będziesz zadowolony. Juz mniej więcej wiemy ile nas wyniosą tynki czy elektryka i w takim domku nie wychodzi to strasznie dużo. Wiadomo ,że to tysiące zł , ale jak słuchaliśy znajomych ,że u nich to tak dużo kosztowało to miło słyszeć ,że w naszym domu są mniejsze koszty. To logiczne przecież ale i tak miło hehe

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Dzięki że odpowiadasz na moje pytania. Powiedz mi jeszcze ile u Ciebie trwało żeby elektryka podciągnęła na działkę prąd?

  14. #54

    Domyślnie

    Nie ma za co
    Ja miałam prąd jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Ponieważ po sąsiedzku wybudowano dom, moja działka została ''uzbrojona" w wodę i prąd wczesniej, jak jeszcze w zasadzie nie była moja

  15. #55

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-17 12.48.46.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	160816
    Kilka zdjęć z rozprowadzania rur kanalizacyjnych...
    WC

  16. #56

    Post

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-17 12.49.18.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	160820

    Kuchnia - częściowo

  17. #57

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-12 11.47.16.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	160851
    Łazienka - sedes , umywalka i wanna ...W chwili obecnej wszystko jest dokończone , pięknie przysypane i wyrównane .
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 13-01-2013 o 19:09

  18. #58

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-17 12.49.45.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	160858

    Widać korytarz i na koncu drzwi z kotłowni na zewnatrz , W planach było tylko okno a my zmieniliśmy na drzwi.



    Cos te zdjęcia źle wstawiam ...
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 13-01-2013 o 19:17

  19. #59

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-01-12 11.44.37.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	160859

    Świeżutkie z wczoraj
    Kanalizacja została rozprowadzona po domku i czeka cierpliwie na chudziaka
    W lutym hydraulika
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 13-01-2013 o 19:29

  20. #60

    Domyślnie

    No jakos tak smutno się zrobiło Chciałabym już wiosnę !!!!
    Tyle rzeczy do zrobienia a tu jeszcze zima i zima
    Czytam o ogrodach trochę.... nie mam pomysłu na niego ...
    Myślałam o thujach , a to widzę paux pas jakieś !
    No ale mnie sie podobają i całkiem możliwe , że posadzimy
    Chcemy z jednej strony posadzić coś, żeby zasłonić troszkę od wiatru i może przed ciekawskimi oczyma ( oczami ? ) hehe
    Mamy tam ok 65m długości wzdłuż ogrodzenia . Więc może jakieś propozycje??

Strona 3 z 125

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony