dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bosman78

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    2

    Domyślnie Domek do 25m drewniany czy murowany (koszty)

    Witam.
    To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość
    Planuję budowę domku letniskowego na zgłoszenie w którym chcę przebywać od wiosny do późnej jesieni) rozważamy 2 opcje klasyczny murowany i gotowy drewniany z balika. Głównym determinantem jest tutaj cena stąd moje pytanie czy można zamknąć się w koszcie budowy domku murowanego ok 35 tys. PLN ( fundament, mury, okna, dach-pokrycie bitumiczne, ocieplenie, tynki)? Jak sprawdzają się domki drewniana w takim przeznaczeniu (letniskowym)? Będę wdzięczny, za każdą informację.
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Domek drewniany może się słabo sprawdzić w takim przeznaczeniu
    w ten sposób, że wynudzona młodzież męsko-alkoholowa z okolicy "letniskowej" jesienią go podpali

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bosman78

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    okolica jest zdecydowanie mieszkaniowa to wieś obok będą stały budynki mieszkalne ale ryzyko jest zawsze stąd na pewno będzie ubezpieczony. Zastnawiam się nad kosztami murowanego bo nie chcę się rozjechać, kupując drewiany można lepiesz oszacować całkowity koszt. Nie wiem jak sprawdzi się drewiany w takich warunkach ? grubość balika 45 mm

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s_e_b_a_s_t_i_a_n

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-917
    Posty
    22

    Domyślnie Drewniany czy murowany....

    Jeśli ma być to domek na zgłoszenie to proponuje postawić domek z drewna na bloczkach fundamentowych. Wtedy można znacznie obniżyć koszty realizacji.

    Pzdr
    Sebastian



    Cytat Napisał bosman78 Zobacz post
    Witam.
    To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość
    Planuję budowę domku letniskowego na zgłoszenie w którym chcę przebywać od wiosny do późnej jesieni) rozważamy 2 opcje klasyczny murowany i gotowy drewniany z balika. Głównym determinantem jest tutaj cena stąd moje pytanie czy można zamknąć się w koszcie budowy domku murowanego ok 35 tys. PLN ( fundament, mury, okna, dach-pokrycie bitumiczne, ocieplenie, tynki)? Jak sprawdzają się domki drewniana w takim przeznaczeniu (letniskowym)? Będę wdzięczny, za każdą informację.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 13-01-2019 o 15:15 Powód: Link reklamowy.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bemowo73

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    W 2010 budowaliśmy 25m domek drewniany i pełen koszt z wyposażeniem , oczyszczalniom i podłączeniami wyniósł około 60 tyś. Domek(4,5x5,5) ma ściany grubości prawie 20 cm (deska,wiatroizolacja,15cm waty,paroizolacja,deska) wyposażoną kuchnie i łazienkę. Oczyszczalnia 2m3 z drenażem 18m (na weekendy i dwie osoby sprawuje się idealnie). Projekt własny - wystarczyło tylko zgłoszenie na domek i odczekanie 30 dni przed rozpoczęciem budowy.
    Rok później sąsiedzi budowali też ten domek z tą różnicą że był wyższy i ma w środku schody na sypialne pięterko (u nas jest typowy strych) i sam koszt budowy(bez wyposażenia) był o jakieś 9 tyś droższy.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szaczem

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nocuje systematycznie w domku drewnianym i sprawdza się jest bardzo ciepły, jeśli chodzi o akty wandalizmu to obok mnie spalił się domek murowany i to w taki sposób że trzeba go było rozebrać i postawić od nowa. Tak że nie ma reguły to i to może ulec zniszczeniu jak trafi na ludzi o złych intencjach.
    Ostatnio edytowane przez szaczem ; 19-01-2013 o 18:02

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tony99

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Domek drewniany ocieplany wełną 100mm można użytkować i zimą. Przy ogrzewaniu piecykiem czy kominkiem tych 25m2 można uzyskać komfortowe warunki użytkowania. Oczywiście nie można wymagać tak wysokiego komfortu jak w budynku mieszkalnym z odpowiednim ociepleniem, ale na wypady w zimowe weekendy będzie co najmniej wystarczający. Jeśli nie planujesz użytkować domku zimą, a będziesz go dogrzewał wiosną i jesienią, to z pewnością sprawdzi się wzorowo.

    Co do wyboru pomiędzy wersją murowaną, a drewnianą musisz zastanowić się, czy masz możliwość wykonać część prac samodzielnie. Będzie to możliwe przy domku murowanym. Samo ocieplenie go z zewnątrz styropianem nie jest zadaniem wymagającym szczególnych umiejętności, a zaoszczędzi sporą część kosztów inwestycji. W razie problemów zawsze można poszukać wskazówek w internecie. Wykańczając wnętrze można bazować na płytach GK, z którymi również można sobie stosunkowo łatwo poradzić. Proponuję strop lekki na belkach, docieplony z góry wełną, ostatecznie brak sufitu i ocieplenie dachu.
    Zastanawiając się nad domkiem drewnianym, trzeba liczyć się z tym, że mamy tutaj mniejsze pole manewru. Możemy wykonać podłoże z bloczków betonowych, co pozwoli nieco zaoszczędzić. Samo wykończenie wnętrza również można brać pod uwagę (jeśli znajdziemy firmę, która zgodzi się na taki układ). Ocieplenie i ułożenie płyt GK czy boazerii samodzielnie pozwoli w pewnym stopniu zminimalizować koszty.
    W 35 tys. zł można wykonać zarówno drewniany jak i murowany domek, nie licząc oczywiście instalacji.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Śliwiński Zobacz post
    Fajne domki modułowe produkuje firma z Trójmiasta, swoją powierzchnią niektóre z nich można postawić na zgłoszenie, większe na pozwolenie. Jeśli ktoś ciekawy zapraszam na www.smart-mod.pl
    Ha , ha. Autor postu już dawno mieszka w domku ale reklamy zawsze wciskają się drzwiami i oknami.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nestka

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-462
    Posty
    6

    Domyślnie

    No niestety do 35 tysięcy raczej nie wybudujesz i nie wyposażysz. minimalny koszt to 50-60 tysięcy

  10. #10

    Domyślnie

    Witam. Planuje ze znajomym budowę murowanego domku na działce około 25m2. Od razu zaznaczam, że wybudować go w całości może mój znajomy (ze mną jako pomocnikiem) który jest fachowcem budowlańcem i może wykonać wszystko związane z budową (fundament, mury, itd). Dlatego miałbym pytanie czy ktoś już budował i jakie mniej więcej mogą być łączne koszta samych materiałów na budowę. Oczywiście pomijając koszta wykończenia, wyposażenia, itd, Bo to przyjdzie z czasem. Chodzi o samo postawienie domku w stanie surowym. Pozdrawiam

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Benek89 Zobacz post
    Witam. Planuje ze znajomym budowę murowanego domku na działce około 25m2. Od razu zaznaczam, że wybudować go w całości może mój znajomy (ze mną jako pomocnikiem) który jest fachowcem budowlańcem i może wykonać wszystko związane z budową (fundament, mury, itd). Dlatego miałbym pytanie czy ktoś już budował i jakie mniej więcej mogą być łączne koszta samych materiałów na budowę. Oczywiście pomijając koszta wykończenia, wyposażenia, itd, Bo to przyjdzie z czasem. Chodzi o samo postawienie domku w stanie surowym. Pozdrawiam
    Budować sam nie potrafię, więc szukam fachowca do budowy budynku gospodarczego koło mojej chaty z bala. Ponieważ gospodarczy ma być tak naprawdę domkiem gościnnym (do zamieszkania cały rok), chcę zbudować go z bala, i ocieplić od środka.
    Powierzchnia fundamentu to 5,5x6m, więc zbliżona do tej, jaki Ty masz zamiar zbudować.
    Otrzymałem 3 oferty od Mazurskich wykonawców na domki z bala 14cm - stan surowy zamknięty, stolarka okienna, wrota wejściowe 220cm, z jednym skrzydłem uchylnym jak drzwi (na parterze będę parkował moją drewnianą łódkę). Dach papowany.

    W tym miesiącu nawiązałem kontakt z wykonawcą z Małopolski. Zaproponował mi domek (klimatyczny, zdobny, tradycyjna ciesiołka, zamki ciesielskie, stan jak powyżej, plus okiennice, okucia), ale z 10cm bala.
    Ponieważ nie chce wywalać na raz takiej kasy, wolę zastosowac te 10cm, i mocno docieplić. Tym bardziej że domek mały jest, i łatwiej go ogrzać.
    Koszt to 55tyś. Nie wiem, jaka jest marża, i koszt robocizny dla Wykonawcy. Ale można uznać, że połowa sumy to te dwa składniki. Wtedy można uznać, że 25-30tyś to koszt materiałów. Musisz jeszcze uwzględnić kosz pokrycia dachowego i podstawowe instalacje.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Drewnolandia
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-244
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Domek drewniany może się słabo sprawdzić w takim przeznaczeniu
    w ten sposób, że wynudzona młodzież męsko-alkoholowa z okolicy "letniskowej" jesienią go podpali
    A domku murowanego nie da się podpalić? Jeśli ktoś będzie chciał to podpali jeden i drugi domek...
    Jeśli ktoś chce postawić domek jak najtańszym kosztem a umie murować to może wyjdzie go trochę taniej - tyle ze się narobi.
    Jeśli miała by to murować firma to pewnie policzą drożej za m2 bo na takim małym domku będzie ich niewiele i niewiele by zarobili...
    Znowu przy wyborze firmy która miała by budować domek drewniany koniecznie trzeba przyjechać na ekspozycje i pooglądać za jakiego materiału jest wykonany domek. Bo można kupić m3 drewna za 600zł a można za 1500zł... Można mieć tez doświadczenie a można je dopiero zdobywać na domkach budowanych u przyszłych klientów....
    W poniższym linku znajduje się artykuł w którym opisaliśmy dlaczego nie warto za główne kryterium wyboru obierać najniższej ceny...

    moderowano
    Pozdrawiamy
    Drewnolandia
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 13-01-2019 o 15:05 Powód: Link reklamowy.
    Reklama na FM jest płatna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony