dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Nawiewniki w oknach Fakro.

  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie Nawiewniki w oknach Fakro.

    Czy to normalne że przez nawiewniki dość mocno dmucha chłodnym powietrzem ??? Wentylacja grawitacyjna, dwa okna 140/78 z nawiewnikami. Jak się podłoży rękę, to czuć wyraźny podmuch. Co będzie jak temperatury spadną poniżej zera, wykroplona woda murowana (nawiewnik metalowy).

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak sama nazwa wskazuje są to nawiewniki więc skoro przez nie dmucha do wewnątrz to znaczy że wentylacja grawitacyjna działa poprawnie. Zawsze można przymknąć lub zamknąć całkowicie te nawiewniki. Skropliny by powstały gdyby nawiewnik stał się wywiewką z pomieszczenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje. Co do skroplin to nie mam pewności, bo skoro nawiewane powietrze ma prawie taką samą temperaturę jak na zewnątrz, to sam nawiewnik będzie nie wiele cieplejszy, a jeśli w środku jest około 20 st. to podczas mrozów pewnie się wykropli, ale może się mylę

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Z całą pewnością się mylisz! Po pierwsze wlatuje zimne powietrze czyli suche i z niego w ciepłym pomieszczeniu nic się nie wykropli. Natomiast te otwory wlotowe (nawiewniki) w bardzo wielu przypadkach szczególnie w łazienkach na poddaszu stają się wywietrznikami czyli zimą wylatuje z nich ciepłe i wilgotne powietrze, które w zetknięciu z zimnym przechodzi w stan nasycenia powodujący wykraplanie pary wodnej. Zjawisko to powstawało właśnie w tych otworach wylotowych i aby kondesat tam nie zamarzał producenci okien ocieplili ten wylot. Teraz skropliny zamarzają na zewnątrz okna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Teraz dla mnie jest wszystko jasne. Akurat w łazience mam okno z PCV jakoś tak wyszło, że bez nawiewnika. Dziękuję za odpowiedź

  6. #6

    Domyślnie

    Czy przy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem można zrezygnować z nawiewników w oknach dachowych?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Można. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_tomi Zobacz post
    Czy przy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem można zrezygnować z nawiewników w oknach dachowych?
    Obowiązkowo.
    U siebie kupiłem najtańsze okna FTS. Przed montażem dwukrotnie pomalowałem.
    FTS-y mają tylko jedną warstwę lakieru. Natomiast wyłazy dachowe, te najtańsze, to gołe drewno.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 01-11-2012 o 21:31
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony