dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    art_composites

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-410
    Dzielnica
    Michalin
    Posty
    198

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze rozumiem, w środek ościeżnicy wpuścić piankę ? Czy po ostadzeniu osicieżnicy na kilinach i kołkach opiankować w koło oscieżnice ?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Masz ościeżnicę aluminiową? To wg mnie nie... ona powinna dać radę.
    Wg mnie problem leży w innym miejscu.. ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #23

    Domyślnie

    Można ościeżnicę ponawiercać wiertłem do blachy pierwiej opukując całą ościeznicę, tam gdzie dźwięk będzie słyszalny ,mniej głuchy pustka znajdować się będzie.
    Tamże zapuść wiertło rzeczone o zmiennej średnicy, a bacz zaopatrzyć się w zapas barwą dopasowanych zaślepek -takich jakie maskują otwory na dyble i taka wierć średnicę.Zapuść piankę niskoprężna do stosowania w niskich temperaturach. Naddatek wytnij i wciśnij maskownice

    Myślisz widać będzie ilość tych zaślepek. Racja dla właściciela ślubnej reszta społeczeństwa wyjąwszy montarzystów przechodzić jeno przez drzwi będzie bo ilość i rozmieszczenie zaślepek zwyczajnie w rzyci mają

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Z całym uznaniem dla twórczości, ale..
    mowimy /wg ustaleń/ o ościeznicy alumioniowej, czyli pełniej (tak jak okno PCW), także ta metoda będzie nieskuteczna...
    Dlatego obawiam sie, ze przyczyna nie lezy w produkcie, a raczej obstawiam "błąd" pomiaru..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dobrych kilka lat temu kupiłem stalowe drzwi ze stalową futryną. Chińszczyzna jaką można za tysiaka z ościeżnicą kupić w Castoramie. Przedpokój otwarty. Swobodny ruch powietrza. nigdy ale to nigdy nie pokryły się szronem czy wodą.
    Ościeżnica po całości dokładnie opianowana....powiem szczerze... piana jest elementem uszczelniająco-mocującym...szewc przeważnie bez butów chodzi hi hi hi
    Nie rozumiem po prostu nie rozumiem Waszych problemów.
    Sprawdzałem wilgotność nigdy zimą nie była wyższa jak 50% a jak na zewnątrz był siarczysty mróz to spadała do 30%
    Nie miałem (bo już tam nie mieszkam) ani WM ani nawiewników w normalnych oknach. W oknach połaciowych na stałe otwarte kratki. W kuchni często wietrzone bo z ex paliliśmy w domu fajki. Okna o głębokości zabudowy 60mm z szybą 1,6
    Nigdy nie było problemów z wykraplaniem się pary wodnej na czymkolwiek
    Wyjątkiem przygotowania do Wigilii ale takiej ilości pary z gotowania żaden dom nie wytrzyma
    Ostatnio edytowane przez jareko ; 05-02-2017 o 23:35
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Panie Jarku ja mam dom z 1935 roku po kilku remontach przez poprzedniego właściciela i jednym mniejszym moim. Wentylacja grawitacyjna praktycznie nie istnieje w wielu pomieszczeniach. Elektryka i kanalizacja do wymiany, zapachy stoją i ciężko to wywietrzyć. Mimo tego w ogóle nie mam problemów z wilgocią gdyby nie jedna ściana zalana od zewnątrz przez pękniętą rynnę x lat temu (jeszcze nie byłem właścicielem) i wiem, że tam będę musiał coś zrobić. Pomimo tego też mam stare najprawdopodobniej chińskie drzwi wejściowe, które się też nie pocą. Można na tej podstawie domniemywać, że przed wszystkim w takich sytuacjach świadczy to o spier***** montażu.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Brak pianki i tyle - temat rozwinął się na 2 strony a wniosek jest banalnie prosty. Albo to brak piany w danym miejscu lub po całości albo wilgoć jak w dżungli. Inaczej się nie da tego wyjaśnić.
    Gnago dobrze pisze - postukać czy przy tej przemarzniętej części nie ma innego dźwięku.

  8. #28

    Domyślnie

    Cześć, kupiłem drzwi DELTA SPECIAL jakiś miesiąc temu i przy temperaturze na dworze na plusie już sie skrapla woda po ościeżnicy. Fachowiec zapewnia ze boczne futryny są wypełnione pianka natomiast górna zaprawą bo musiał zabudować dziure po oknie. Wiatrołap ogrzewany, wilgotność w mieszkaniu na poziomie 50-58%. Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyna skraplania się wody bo juz mi sie grzyb zrobił na ścianach a małe dziecko w domu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171030_100146.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	402351Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171030_100235.jpg
Wyświetleń:	529
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	402352

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To są drzwi wejściowe do domu (czyli za drzwiami są już warunki zewnętrzne?) czy wejscie do mieszkania w bloku?
    Wygląda że zwyczajnie jest tam dziura. Ps. Jakoś nie widzą mi się te tłumaczenia z pianką i zaprawą.. Obawiam się, że bez "odkrywek" - czyli sprawdzenia jak to jest na prawdę się nie obędzie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30

    Domyślnie

    Na pierwszym zdjęciu widać mokre fragmenty na całej wysokości ściany przy rogach i suficie. Dawno to było robione? Cała nowa ściana? Masz wentylację w wiatrołapie?

  11. #31

    Domyślnie

    tak za drzwiami warunki zewnętrzne. Ściana jest stara poprzednio byly drzwi drewniane i nie było takiej sytuacji tylko przemarzały dołem i były nieszczelne. Przy suficie podejrzewam ze jak jest włączone ogrzewanie to paruje do góry ( tak mi się wydaje ) woda i sie skrapla na brzegach. Wilgoć również pojawia się na zamkach i wizjerze. W wiatrołapie nie mam wentylacji ale drzwi są caly czas otwarte na mieszkanie i okna na rozszczelnienie. Acha zapomniałbym dodać byli fachowcy i stwierdzili ze są za szczelne i je rozszczelnili, teraz wieje ale sytuacja sie nie zmieniła. Myslałem zamontować tam wentylator tylko czy to coś da skoro ościeżnica jest non stop mokra, dodatkowo doczytałem ze producent zaleca do tych drzwi ościeżnice termo o czym nie zostałem poinformowany podczas zakupu.
    Ostatnio edytowane przez Mariog86 ; 06-12-2017 o 06:38

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A masz zdjęcie od zewnątrz? Zasugerowałem się tym, że drzwi są do mieszkania bo są zlicowane z wewnętrzną częścią ściany. Takie roboty widuję tu na zdjęciach z południowej części Polski. Zgodnie z obecnymi ogólnymi wytycznymi dla nowych domów drzwi wysuwa się do zewnątrz (tak, nie otworzą się wtedy szerzej niż 90stopni). Ale być może w tym (też) jest problem.
    A co mówi na to producent? Raczej winny nie jest, ale gdyby tak wyraził swoje zdanie...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #33

    Domyślnie

    tak są zlicowane natomiast na zewnątrz jest jakby taki mały próg przy ościeżnicy. Dzwoniłem do producenta mam im opisac sytuacje i przesłać zdjęcia i napisać jaka firma wprawiała drzwi.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Źle usytuowane drzwi względem ściany i teraz pytanie.
    Kto wymusił na monterze taki sposób montażu czyli w licu ściany wewnętrznej ?
    Czy może ona sam tak zarządził i się załatwił na własne życzenie ?
    Leje się i będzie się lało

  15. #35

    Domyślnie

    montaż drzwi pozostawiłem fachowca do zorobienia czyli drzwi powinny byc zlicowane przy ścianie zewnętrznej ? zrobie zdjęcie jak bede w domu i pokarze jak to wygląda z zewnatrz
    Ostatnio edytowane przez Mariog86 ; 06-12-2017 o 12:53

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dla mnie podstawowy błąd to sposób otwierania - do środka
    Podmuch wiatru a na południu czasem wieje mocno będzie odpycha skrzydło od ramy i będzie duło jak się patrzy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #37

    Domyślnie

    Też nie do końca. W zeszłą zimę było -15*C na zewnątrz, w środku około +24*C. Wilgotność w domu około 55% (sporo) i nie było żadnego problemu z drzwiami. Dwie krople rosy na wkładce i tyle. Normalna rzecz, tylko trzeba pamiętać o grzaniu, wietrzeniu (wentylacji) i poprawnym montażu i regulacji drzwi. Ot cała filozofia.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    siemka!
    Podepnę się pod temat.
    Mam drzwi wikęd na ościeżnicach termo, na obydwu występuje mocne skraplanie. Z klamek i zamków wręcz kapie, zapewne kwestia wilgotności i punktu rosy? Wilgotność to 72% w domu panuje temp 14C natomiast na zewnątrz było -15.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał majmaj Zobacz post
    siemka!
    Podepnę się pod temat.
    Mam drzwi wikęd na ościeżnicach termo, na obydwu występuje mocne skraplanie. Z klamek i zamków wręcz kapie, zapewne kwestia wilgotności i punktu rosy? Wilgotność to 72% w domu panuje temp 14C natomiast na zewnątrz było -15.
    Plus za podanie konkretnych danych. Są tragiczne. W takich to i na dobrym drewnie ma prawo wystąpić roszenie, o plastikowych oknach nie wspominając.
    Przy tej temperaturze wewnątrz skropli się nawet przy wilgotności 50%, także bez poprawy wilgotności i temperatury powietrza nic nie zrobisz.
    Warunki zewnętrzne mają wpływ na temperaturę stolarki w pomieszczeniu. Im niższa, tym szybciej się wyrosi. Fizyka.
    Nie wiem czego oczekujesz od forum?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majmaj

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    35-322
    Posty
    118

    Domyślnie

    No a jakie mają panować warunki skoro to jest nie zamieszkały dom wygrzewanie podłogi w toku to i wilgoć jest. Cały czas wietrzę.
    Oczekiwałem tego co napisałeś - czyli potwierdzenia moich domysłów.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony