dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macpra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    6

    Domyślnie Ścianka kolankowa - jak "złapać" profil?

    Witam.

    Miejsce gdzie będzie ścianka póki co wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolankowa.jpg
Wyświetleń:	2072
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	144864

    Planuję dać 15 cm ocieplenia (10+5 w płytach isovera - już kupione), ale nie wiem jak złapać profil w tej odległości od desek. Myślałem o uchwycie ES przykręconym do deski, ale z tego co widzę to najdłuższe mają 12,5 cm po zagięciu.... i tu mój plan się trochę rypnął. I nie wiem jak to dalej rozwiązać. Proszę o wskazówki.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Rozumiem ze chodzi o ściankę kolankową bo skos to normalnie - albo na ESach albo na grzybkach. Kolankowa jeśli nie przekracza około 120cm to spokojnie można robić bez podpierania profili w środku - jako samonośną (na profilach CD) a na profilach ściennych CW to już spokojnie nawet na dwa metry (na profilach CW jako ścianka osłonowa). Profile CD dajesz pionowo co 40cm.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macpra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wysokość ścianki to jakieś 155 cm. Czyli tak: przykręcam do podłogi profil UD albo lepiej UW a od góry jak połączyć to ze skosem? Czy zrobić coś takiego jak na zdjęciu? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z11272037Q,Przed-montazem-kolejnych-elementow-metalowego-rusztu.jpg
Wyświetleń:	1724
Rozmiar:	57,2 KB
ID:	144970 ??

    edit: godzinę później...

    tak siedzę i myślę (bo muszę czekać aż Żona wróci z pracy, żeby pobiec do domu obok na poddasze .

    Czy po bokach na ścianie potrzebne są profile U, czy wystarczy dosunąć CD/W do ściany, ewentualnie odsunąć o parę centymetrów.... i cały czas męczy mnie jak to złapać przy skosie... na zdjęciu widać założony od góry profil U i zaraz nad nim zawieszony na grzybku CD równolegle do podłogi... czy tak zrobić? Czy połączyć jeszcze pchełkami ten U na górze z CD?
    Ostatnio edytowane przez macpra ; 29-10-2012 o 10:00

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macpra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    hmm.... nie rozumiem... po co zabierać te deski. Może spróbuję pokazać jak to wygląda w przekroju:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolankowa przekrój.jpg
Wyświetleń:	1734
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	145209

    ja nie mam problemu, żeby zmieścić izolację, tylko żeby ścianka mi się nie "przewróciła"

    Na przekroju pokazałem też mój pomysł na złapanie przy skosie. Ten profil CD myślę, żeby połączyć z UD w kilku miejscach "pchełkami" albo nitami.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Deski czy tez osb nie powinno wchodzić w światło przestrzeni powiedzy krokwiami . Reszta z rys. ok
    A dlaczegóż to? Przecież deski są za izolacją a nie przed więc mogą posłużyć jako zabezpieczenie - opór dla wełny w krokwiach by nie uciekła za ściankę. Ciągłość izolacji będzie zapewniona. deski mogą zostać byleby ze szczeliną od góry - szczelina wentylacyjna.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał macpra Zobacz post
    hmm.... nie rozumiem... po co zabierać te deski. Może spróbuję pokazać jak to wygląda w przekroju:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolankowa przekrój.jpg
Wyświetleń:	1734
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	145209

    ja nie mam problemu, żeby zmieścić izolację, tylko żeby ścianka mi się nie "przewróciła"

    Na przekroju pokazałem też mój pomysł na złapanie przy skosie. Ten profil CD myślę, żeby połączyć z UD w kilku miejscach "pchełkami" albo nitami.
    jeśli nie robisz zaraz skosu to Twój sposób mocowania ścianki jest dobry. Profil CD na grzybkach musi dobrze trzymać - długie i firmowe grzybki a wkręty maksymalnie rozstawione... możesz nawet dawać z dwóch stron krokwi - to tak w razie Niemca
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    macpra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    A dlaczegóż to? Przecież deski są za izolacją a nie przed więc mogą posłużyć jako zabezpieczenie - opór dla wełny w krokwiach by nie uciekła za ściankę. Ciągłość izolacji będzie zapewniona. deski mogą zostać byleby ze szczeliną od góry - szczelina wentylacyjna.
    Dokładnie tak też myślałem. Póki co deski są dosunięte do samego deskowania na krokwiach ponieważ było to robione jeszcze sporo przed planami ocieplenia. Więc przejadę wyrzynarką od strony strychu i powinno być ok.


    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    jeśli nie robisz zaraz skosu to Twój sposób mocowania ścianki jest dobry. Profil CD na grzybkach musi dobrze trzymać - długie i firmowe grzybki a wkręty maksymalnie rozstawione... możesz nawet dawać z dwóch stron krokwi - to tak w razie Niemca
    no w sumie skos już też jest w robocie... zamocowanych jest już sporo wieszaków i jedynie nie wiedziałem jak zrobić to bliżej ścianki. Mówisz, że jeśli nie robię skosu to ten pomysł jest dobry.. a co w takim razie jeśli robię?

    Czy zrobić którąś z tych wersji?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolankowa skos ściana.jpg
Wyświetleń:	1112
Rozmiar:	16,4 KB
ID:	145285

    trochę tam proporcje mogą być zaburzone, Skos faktycznie jest nie wielki (ok 12 stopni). Chodzi mi o to czy skos ma dojść do czoła (A) kolankowej, czy wejść nad nią (niejako "oprzeć" na niej) - (B)
    Ostatnio edytowane przez macpra ; 30-10-2012 o 10:55

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony