dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 164 z 164
  1. #161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Dla tych paneli możesz założyć opór R ok. 0,05m2K/W. Aby doradzić rzeczowo w zakresie doboru podkładu potrzeba kilka danych - potrzeby cieplne budynku i wynikająca z tego moc cieplna podłogi, klasa izolacji pod i wokół podłogi, rozstaw rurek grzewczych, rodzaj zasilania oraz co bardzo istotne, równość - płaskość wylewki. Jeżeli tego nie uwzględnimy, to będziemy sobie bajki opowiadać.
    U mnie jest anhydryt na calej podlodze,5cm,pod nim 15cm grafitu 0.031 eps100,na pietrze 8cm,zasilanie to pompa ciepla PW,potrzeby cieplne budynku ...nie mam pojecia co to za parametr,rozstawienie rurek mam w większości domu co 10cm,w niektorych miejscach co 15cm.
    Ostatnio edytowane przez peter08 ; 30-12-2018 o 10:16

  2. #162
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o panele, to roztrząsanie między nimi różnic oporu cieplnego, mija się z celem, to pomijalne wartości. By osiągnąć podobną wydajność ogrzewania, rozstaw rurek pod panelami należy zagęścić o 5cm, w stosunku do takiej samej podłogi pokrytej płytkami. Różnice oporu między poszczególnymi panelami i podkładami, reguluje się wielkością przepływu na rotametrach, to znikome wartości.
    Energia z OP oczywiście nie ginie, nie ulatuje w kosmos, jeśli woda nie odda energii w podłodze, po prostu cieplejsza wraca do kotła, żadne straty.
    Krótko mówiąc, nie przejmować się danymi z tabelek paneli, tylko zagęścić rurki o 5 cm, ustawić temp na rotametrach, zapomnieć o tym i cieszyć się ciepłem, straty energii płytka-panel są niemierzalne.

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter08 Zobacz post
    U mnie jest anhydryt na calej podlodze,5cm,pod nim 15cm grafitu 0.031 eps100,na pietrze 8cm,zasilanie to pompa ciepla PW,potrzeby cieplne budynku ...nie mam pojecia co to za parametr,rozstawienie rurek mam w większości domu co 10cm,w niektorych miejscach co 15cm.
    Jak widać, zadbałeś o dobre izolacje, rozstaw rurek ok. To wszystko powoduje, że straty ciepła są małe a temperatura czynnika grzewczego stosunkowo niska. W tej sytuacji zadbaj o komfort akustyczny podłogi, ze stratami ciepła sobie odpuść, jak napisał poprzednik.

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    Witam, szukam podkładu na ogrzewanie podłogowe wodne które jest zatopione w wylewce mixokretowej (betonowej/cementowej), która jest niby równa ale tak nie do końca, zawsze się znajdzie jakąś minimalną nierówność, szczególnie przy narożnikach wylewki. Boję się wziąć za podkład , który ma 1mm grubości bo boje się, że to podkład bardziej pod "lustro" niż wylewkę z mixokreta.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony