dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    merks

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    325
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Izolacja ściany za kominkiem - pytanie.

    Witam.
    Właśnie fachowic zaczął mi stawiać kominek narożny i w związku z tym mam pytanie do specjalistów.
    Kominek narożny, zabudowa będzie z płyt krzemianowo-wapniowych. Z tego co widzę na tylnej ścianie i bocznej wewnątrz obudowy nie ma żadnego izolatora. Czy tak może być? Ściana za kominkkiem jest ścianą wewnętrzną z suporeksu 12 cm pomiędzy kuchnią, a salonem.
    Przyszło mi do głowy to pytanie, bo jak widziałem zabudowy z wełny to tam wszędzie była srebrna folia wewnątrz.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał merks Zobacz post
    Witam.
    Właśnie fachowic zaczął mi stawiać kominek narożny i w związku z tym mam pytanie do specjalistów.
    Kominek narożny, zabudowa będzie z płyt krzemianowo-wapniowych. Z tego co widzę na tylnej ścianie i bocznej wewnątrz obudowy nie ma żadnego izolatora. Czy tak może być? Ściana za kominkkiem jest ścianą wewnętrzną z suporeksu 12 cm pomiędzy kuchnią, a salonem.
    Przyszło mi do głowy to pytanie, bo jak widziałem zabudowy z wełny to tam wszędzie była srebrna folia wewnątrz.
    A jak się umówiłeś z wykonawcą ? Ma być tanio czy dobrze ?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    merks

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    325
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Oczywiście że dobrze. Dlatego odpadła wełna i zastosowano płyty na obudowę. Osobiście nie znam się na zabudowie dlatego spytałem fachowców. Wykonawca montuje kominki kilkanoście lat i sam stwierdził że w wełnę się nie bawi, nawet jakbym chciał taniej to zrobić. Cenę podał mi za kompletny kominek z montażem i zabudowa właśnie z płyt krzemianowo wapniowych. Dlatego pytam czy można nic nie dawać z tyłu kominka na ścianę (luz około 5cm) czy wykonawca chce sobie na mnie pooszczędzać materiału.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Izolacja powinna być zastosowana , nie ma tu znaczenia że ściana jest z suporeksu . Wybór płyt glino-krzemianowych jest bardzo dobry od strony technicznej i zdrowotnej .

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    merks

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    325
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy jak nie będzie izolacji to dyskwalifikuje to wykonawcę? Z tego co widzę to kamień jest już tak dopasowany iż nie ma możliwości żeby odsunąć kominek od ściany, a pozostało jedynie 5cm pustej przestrzeni. Chyba raczej nie ma mozliwości żeby teraz tam wsadzić jakąś izolację. Może ktoś podsunie jakie argumenty mam poruszyć w rozmowie z wykonawcą żeby nie spieprzył roboty. Nie chciałbym zapłacić za coś , a później robić tego drugi raz. Podejrzewam iż brak izolacji może mi się odbić ale za jakiś czas.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał merks Zobacz post
    Oczywiście że dobrze. Dlatego odpadła wełna i zastosowano płyty na obudowę. Osobiście nie znam się na zabudowie dlatego spytałem fachowców. Wykonawca montuje kominki kilkanoście lat i sam stwierdził że w wełnę się nie bawi, nawet jakbym chciał taniej to zrobić. Cenę podał mi za kompletny kominek z montażem i zabudowa właśnie z płyt krzemianowo wapniowych. Dlatego pytam czy można nic nie dawać z tyłu kominka na ścianę (luz około 5cm) czy wykonawca chce sobie na mnie pooszczędzać materiału.
    Przy założeniu ,że nie izolujemy ściany z suporeksu powinna
    ona zostać potraktowana (przygotowana) jak w ciepłych
    zabudowach (a nawet lepiej !). W innym wypadku po pewnym
    czasie (3-5 lat) , zacznie się lasować . Goły gazobeton będzie
    się tez utleniał i pylił.

  7. #7

    Domyślnie

    Może da radę przykleić jeszcze do ścian te płyty? Ja mam ścianę z silki i przyklejone były. Tylko nie wiem czy nie powinny być jeszcze pociągnięte klejem.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Oprócz pylenia gazobetonu mogą się jeszcze przegrzewać instalacje w ścianie za kominkiem np rura z PCV lub kable do kina domowego

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Może da radę przykleić jeszcze do ścian te płyty? Ja mam ścianę z silki i przyklejone były. Tylko nie wiem czy nie powinny być jeszcze pociągnięte klejem.
    Płyty izolacyjne typu SILCA, VARMSEN, PROMAT, perlitowe, vermiculitowe,
    czy jakieś inne cegły izolacyjne, np te których użyliśmy z eniem w piecyku 2,
    nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń od strony wewnętrznej . W celu
    wzmocnienia konstrukcji , stosuje się z zewnątrz siatkę zatopioną w kleju.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    merks

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    325
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Przy założeniu ,że nie izolujemy ściany z suporeksu powinna
    ona zostać potraktowana (przygotowana) jak w ciepłych
    zabudowach (a nawet lepiej !). W innym wypadku po pewnym
    czasie (3-5 lat) , zacznie się lasować . Goły gazobeton będzie
    się tez utleniał i pylił.
    Ściana z suporeksu jest otynkowana. Tynk gipsowy Knauf MP75L. Jak się przygotowuje ścianę do ciepłej zabudowy? Czy wystarczy ją czymś pomalować?
    Instalacji żadnych w tej ścianie nie ma.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał merks Zobacz post
    Ściana z suporeksu jest otynkowana. Tynk gipsowy Knauf MP75L. Jak się przygotowuje ścianę do ciepłej zabudowy? Czy wystarczy ją czymś pomalować?
    Instalacji żadnych w tej ścianie nie ma.
    Ściany w ciepłych zabudowach , wykonuje się z materiałów, które
    nie wymagają żadnego przygotowania. Problem dotyczy tylko tych
    forumowiczów , którzy za wszelka cenę muszą to zrobić inaczej,
    taniej o 150 zł , czyli z suporeksu.

    Gips nie jest materiałem odpowiednim do ciepłych obudów, bo powyżej
    100 o C zaczyna "capić" jakąś chemią . Smacznego

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    pytanie za punkty - dlaczego KNAUF umieścił swoją produkcję w sąsiedztwie
    dużej elektrociepłowni ?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Pytanie

    Dlaczego KNAUF zlikwidował (sprzedał) hale produkcyjnie znajdujące się po sąsiedzku Koncernu Energetycznego Południe (Elektrownia Jaworzno III)
    A jak produkował to co?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie


    Tynk gipsowy Knauf MP75L. Jak się przygotowuje ścianę do ciepłej
    zabudowy?
    Wszelkie tynki gipsowe, znajdujące się w obrębie wnętrza obudowy kominkowej my izolujemy płytami izolacyjnymi.
    Klient jest o tym informowany, gdyż płyty te są kalkulowane w materiałach i musi za nie zapłacić.

    Tak my robimy.
    Jak robią insze firmy, lub panowie od kominków, tego ja nie wiem. Tak daleko nasz wywiad gospodarczy nie działa.

  15. #15

    Domyślnie

    Jeżeli jest 5 cm wolnej przestrzeni, to ewentualnie można zastosowac płyty krzemianowe o grubości 3cm. pozostanie 2cm, czyli trochę za mało, ale jest to mniejsze zło niż ściana bez izolacji.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Hrehorecki Zobacz post
    Jeżeli jest 5 cm wolnej przestrzeni, to ewentualnie można zastosowac płyty krzemianowe o grubości 3cm. pozostanie 2cm, czyli trochę za mało, ale jest to mniejsze zło niż ściana bez izolacji.
    No właśnie to miałam na myśli (u mnie Promasil (czy jakoś tak) był przyklejony na placki).
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    merks

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    325
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Okazało się iż rzeczywiście wykonawca przykleja do ściany płyty izolacyjne (chyba Promat). Przestraszyłem się bo on już kominek zaczął z przodu obudowywać, a płyt nie było. Po jakimś czasie jednak je wkleił z tyłu na ścianę. Dla mnie dziwne bo to chyba więcej roboty było, niż gdyby przed kominkiem to przykleił, ale może się nie znam.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał merks Zobacz post
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Okazało się iż rzeczywiście wykonawca przykleja do ściany płyty izolacyjne (chyba Promat). Przestraszyłem się bo on już kominek zaczął z przodu obudowywać, a płyt nie było. Po jakimś czasie jednak je wkleił z tyłu na ścianę. Dla mnie dziwne bo to chyba więcej roboty było, niż gdyby przed kominkiem to przykleił, ale może się nie znam.


    Chyba ,że czyta forum

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    pytanie za punkty - dlaczego KNAUF umieścił swoją produkcję w sąsiedztwie
    dużej elektrociepłowni ?
    Dobre pytanie . Kolega zapewne zna także poprawna odpowiedź .

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał merks Zobacz post
    (...) Po jakimś czasie jednak je wkleił z tyłu na ścianę. (...)
    A z boku czym wyizolował?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony