dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie rura doprowadzająca powietrze do kominka = zimna podoga

    witam

    Mam w podłodze rurę doprowadzającą powietrze do kominka, rura leci sobie przez całą długość salonu i niestety dość wyraźnie schładza mi podłogę. Wyczytałem, że jednym ze sposobów na ograniczenie tej uciążliwości jest zamontowanie przepustnicy, która umożliwi zamknięcie dopływu powietrza do kanału gdy kominek nie jest używany. Niestety u nas problem ujawnił się już po wprowadzeniu - dom jest urządzony, podłoga położona, ściany wymalowane. Moje pytanie: gdzie montuje się taką przepustnicę (na zewnątrz, w ścianie na wlocie do kanału czy gdzieś bliżej kominka) tak by potem można było tym sterować bez wychodzenia z domu no i najważniejsze - czy można to zamontować już na gotowej instalacji nie demolując sobie domu?

    pozdrawiam

    Marcin

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    ja przepustnicę mam zamontowaną bezpośrednio pod kominkiem
    cięgno przepustnicy wychodzi mi z obudowy kominka

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    i zamykając tę przepustnicę dopływ powietrza jest zamykany przy wejściu do kanału (na zewnątrz) czy przy kominku?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati76 Zobacz post
    i zamykając tę przepustnicę dopływ powietrza jest zamykany przy wejściu do kanału (na zewnątrz) czy przy kominku?
    nie nie jest zamykany przy wejściu do kanału...przepustnica zamyka się przy połączeniu dolotu powietrza z wkładem

    a propo gdybyś miał ochotę montować przepustnicę to proponuję z uszczelką...lecz nie gumową tylko silikonową

    w tej sytuacji raczej prochu nie wymyślisz na etapie montażu dolotu powietrza z zewnątrz należało "ocieplić rurę" uniknąłbyś sytuacji wychładzania podłogi, a gdyby dodatkowo zastosował mały spadek ku wlotowi dolotu to uniknąłbyś ewentualnego skraplania się wody w okolicach wkładu również na etapie montażu dolotu można było zamontować przepustnicę wcześniej w kanale aktualnie bez kucia nic nie zrobisz ewentualnie możesz w momencie gdy wiesz, że nie będziesz palił w kominku zabezpieczyć sam wlot dolotu powietrza, zaślepić go tylko gorzej będzie jak będziesz chciał rozpalić w kominku i zapomnisz o zaślepionym dolocie, lub gdy będziesz akurat chciał rozpalić w kominku a na zewnątrz będzie -15 nie każdemu taka wycieczka się spodoba

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mati76

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-809
    Posty
    60

    Domyślnie

    no tak, po rozmowie z deweloperem to pozostaje jedynie zamykanie kratki z zewnątrz... Czyli musiałbym zaginać minimum z dwa razy dziennie do ogrodu by to otwierać/zamykać.

  6. #6

    Domyślnie

    Poszukaj przepustnicy zdalnie sterowanej z pilota, są takie na rynku.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Deweloper, który stawiał dom (tak się domyślam) dał aż tak ciała, że zamontował rurę w posadzce a nie pod warstwą ocieplenia podłogi? Aż strach pomyśleć co jeszcze wymyślił.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony