dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Indywidualny projekt szkieletowy 82 m2

    Rok temu o tej porze działka nie była nawet nasza, teść miał ją sprzedać ( byli klienci) , kasę nam dać, a my mieliśmy sprzedać mieszkanie i kupić jakieś małe gospodarstwo rolne. Koniec końców stało się tak, że w grudniu przepisał działkę nam, a my zaczęliśmy współpracę z poleconym nam projektantem.
    Najpierw szukaliśmy projektu gotowego, ale zawsze było jakieś "ale", najwięcej dywagacji było na temat kotłowni. W domu, w budynku gospodarczym, piwnica...w końcu stanęło na projekcie indywidualnym wzorowanym na Sosence. Kotłownia w budynku gospodarczym. W samej Sosence nie pasowało nam wejście z kuchni do łazienki dlatego pomieszczenia te odwróciliśmy i zrezygnowaliśmy z pomieszczenia gospodarczego. W lutym nasz projekt był ukończony, w kwietniu dostaliśmy pozwolenie na budowę.
    Nieco wcześniej zaczęliśmy się starać sprzedać mieszkanie, szukać wykonawcy. Mieszkanie sprzedaliśmy 9 lipca, tego samego dnia podpisaliśmy umowę z Wykonawcą, 11 lipca geodeta wytyczył osie budynku, a 12 lipca wjechała koparka i zniszczyła mój piękny trawnik.
    Przeprowadziliśmy się do starego domu po babci mojego męża i obserwujemy zmiany.

  2. #2

    Domyślnie

    A więc lipiec

    Teraz zdjęcia : Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13 lipca ławy.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	145766Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17 lipca fundamenty.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	145767Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19 lipca izolacje.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	145768

  3. #3

    Domyślnie

    Prace sierpniowe
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12 sierpnia beczka.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	145769   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12 sierpnia środek.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	145770   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16 sierpnia więźba.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	145771   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26 sierpnia podprzybitka.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	27,4 KB
ID:	145772   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28 sierpnia ściany szcytowe.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	145773  


  4. #4

    Domyślnie

    Koniec sierpnia i wrzesień
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28 sierpnia wiatroizolacja.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	145774   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5 września styropian i pokrycie dachu.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	145775   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16 września okna, drzwi, grunt.elewacji.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	145776  

  5. #5

    Domyślnie

    Październik - wykańczamy górę, pokoje na górze malujemy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	październik -pokój Igi, wnęka na łóżko.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	145777   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	październik-pokój Igi.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	30,2 KB
ID:	145778   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	październik- sypialnia.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	26,8 KB
ID:	145779  

  6. #6

    Domyślnie

    Schody, podciąg w kuchni, łazienka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31 październik- schody.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	25,0 KB
ID:	145780   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31 październik- kuchnia.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	145781   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	październik - łazienka.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	145782   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31 październik - łazienka.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	145783   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31 października -łazienka.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	145784  


  7. #7

    Domyślnie

    Mam zamówioną kabinę i brodzik- może przywiozą jutro.
    Panele - dąb Doncaster ( classen) mają dowieźć w poniedziałek i kłaść w środę.
    Drzwi wew zamówione - będą gdzieś za trzy tygodnie.
    W piątek ma się objawić ponownie Wykonawca i przykręcić ćwierćwałki do podciągu ( on jest nie tylko w kuchni, ale i w salonie widoczny).
    Mamy przed sobą jeszcze troszkę malowania i poprawek w malowaniu. Łaczenia gipsów przy skosach już popekały, ale poprawimy je za jakiś czas dopiero.

    Co do mediów- mieliśmy wszystko w działce, woda i kanalizacja bezproblemowo podłączone i odebrane, co do prądu przenieśliśmy licznik na słup ze starego domu i poszło dalej ziemią. Nie mamy aktualnie podłączonej kotłowni ( jedziemy przedłużaczem) jutro ma być elektryk i zrobić to oraz przywiezie gniazdka i włączniki. Mężuś będzie montował.

    Zapraszam do pytań i komentarzy tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    Elektryk- może w poniedziałek.
    Kuchnia - już padła propozycja zamiast 12 to 19- nie zgadzam się ( ciekawe tylko co ja mam do gadania?)
    Kabina i brodzik- hmmm w poniedziałek?

    Jak można tak współpracować?

    Zapraszam do komentowania na tym wątku.
    Ostatnio edytowane przez marysia550 ; 02-11-2012 o 16:30

  9. #9

    Domyślnie

    Elektryk jutro ( dziś zbyt padało)
    Kuchnia- pan postara się zdążyć na 12 listopada.
    Kabina i brodzik przyjechały dziś, jutro wpadną chłopaki zamontować.

    Prócz tego przyjechały dziś panele, układanie w środę. Zamówiłam baterie i natrysk ( Armatura Kraków- w ich sklepie internetowym wychodzi całkiem tanio).
    Łóżko może będzie dzisiaj, ale na materac to sobie jeszcze trochę poczekamy, bo się rozeszły, jak śwież bułeczki ponoć.

    Dziś definitywnie rozstałam się z wykonawcą, cieszę się z tego niezmiernie, że ten czas już minął. Jutro tylko kaskę mu przekazę.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie Jaką grubość ocieplenia ma ten domek?

    Jaką grubość ocieplenia ma ten domek?

  11. #11

    Domyślnie

    15 cm wełny i 12 cm styropianu

  12. #12

    Domyślnie

    Brodzik i kabina właśnie się montują.
    Elektryk był, podłączył kotłownię, a gniazd i włączników nie przywiózł. Już mnie cholera bierze, bo sam zaproponował te zakupy, że zrobi,a tu obsuwa w czasie chyba ze trzy tygodnie. Gdybym była wtedy w domu podziękowałabym mu za współpracę.
    Łóżko przyszło...siedzi w garażu.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Wpadam z rewizytą. Ależ macie tempo, no proszę. Śliczny domek, pochwal się ile ma pokoi. Łazienka cudna, piekne kafelki (jak się nazywają?), moje ulubione zestawienie kolorystyczne. Budowlańcy mają inne kalendarze i u nich czas inaczej płynie. Ja również czekam aż moja ekipa skończy i pójdzie, ale powiedz czy to nie jest złudne uczucie? Czy potem prace wykończeniowe się nie wloką? Czy to może już zupełnie inna bajka? Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Miło powitać
    Mój domeczek jest malutki, bo ma jedynie dwa pokoje u góry, ale za to są nieco większe.
    Moje płytki są z Cersanitu - Synthia, pojechałam po fioletową a kupiłam zieloną, choć to nie mój kolor
    Myślę, że z pracami wykończeniowymi jest trochę inaczej, bo więcej będzie zależeć od Ciebie. Tylko warto wcześniej się rozejrzeć za róznymi rzeczami, bo ja czekam już trzy tygodnie na drzwi wewnętrzne i poczekam do 21 prawdopodobnie. Zanim na montaż się umówię to też zejdzie. A gości bez drzwi do WC nie zaproszę

    Mój mężunio dziś założyl gniazdka,jutro włączniki zrobi prawdopodobnie, a ja tylko odkurzyłam i ponownie umyłam okna ( nie myć okien ani glazury przed położeniem paneli!!!) i wypróbowałam mój nowy sprzet http://www.bona.com/pl/Polski/BonaSy...ona-Spray-Mop/

  15. #15

    Domyślnie

    Od wczoraj mieszkamy. Co mamy to mamy, co nie mamy bedziemy mieć. Mycie garów w brodziku też ma swój urok.
    Przede wszystkim nie mamy drzwi wewnętrznych i to jeszcze przez jakiś czas. No i brak większości oświetlenia.

    Łazienka: po lewej stronie jest okno, w którym wisi prześcieradło



    Tu wyszedł mały zonk- pralka miała stać przodem do piorącego, ale niezbyt to wygląda. Poza tym wystają wtedy rurki od wody i kanalizy. Ale ta pralka pewnie niedługo wyda ostatnie tchnienie, chociaż na razie się nie zapowiada.


    Saloon- widok ze schodów


    Pierwsza po prawej kuchnia, druga łazienka, na wprost, jak się można domyślić wyjście do wiatrołapu


    Schody z dołu


    Schody na od zakrętu i widok na przyszłą garderobę


    Nasza sypialnia i obcy na łóżku


    Pokój Igi - tak, tak będzie mogła mieć wreszcie bałagan ( umiarkowany) po restrykcjach w poprzednim dwumetrowym pokoju.




    Wczoraj o 13 moja druga połowa napaliła w piecu. Wrzucił dwie łopaty węgla. Jest bardzo bardzo ciepło, mimo rozszczelniania okien i wietrzenia. Dopiero o 17 napalił dziś. Tylko, że na dworze też jest ciepło, więc to żaden pommiar.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    gratulacje przeprowadzki, Nareszcze w domu to najważniejsze

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar renata2005tychy
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tychy.
    Posty
    750
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam się
    Marysiu gratuluję ślicznego domku
    Łazienka bomba kolory jak najbardziej moje - zielony super.Pochwal się kuchnią.
    Co skłoniło \Was do szkieletu? Szybkość zakończenia budowy czy inne czynniki?
    Pozdrawiam
    Renata

  18. #18

    Domyślnie

    nita- dziękuję

    renata- kuchnia będzie z końcem tygodnia dopiero, na pewno się pochwalę. A szkielet czemu- tak przede wszystkim szybkość, a co za tym idzie brak problemów związanych z błąkaniem się, dodatkowymi kosztami np za wynajem mieszkania, dojeżdżaniem na budowę itp. A poza tym jestem osobą przewrotną, lubię robić coś, czego inni się boją

    Wyobraźcie sobie, że palę sama w piecu

  19. #19

    Domyślnie

    Po wielu przeciwnościach losu mam kuchnię
    URL=www.fotosik.pl][/URL]



    taki blat:


    Drzwi na pewno nie w tym tygodniu ( Pani się dziwi co mi tak spieszno do drzwi w 4 tygodniu po zamówieniu, ciekawe czy jej by nie było jakby ich nie miała do WC)

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar renata2005tychy
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tychy.
    Posty
    750
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kuchnia śliczna bardzo delikatna. Wzorki na blacie super. Bardzo mi się podoba
    Cztery tygodnie czekania to dla mnie wieczność , tym bardziej ze ja chciałabym mieć wszystko już-a tak się nie da.
    Nie wiem czemu się pani zdziwiła ,chyba jej się czas nie ciągnie tak jak Tobie.
    Ale jak je dostaniesz to szybciutko zapomnisz że tak długo czekałaś
    Pozdrawiam
    Renata

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony