dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie grzyby spod sniegu

    Witam pierwszy raz w zyciu pare dni temu zbieralem grzyby spod sniegu i to prawdziwki. Dzis w lesie wprawdzie nie bylo prawdziwkow ,ale za to sporo podgrzybkow i maslakow .Zbieral ktos moze grzyby odsniezajac je ?
    Regulamin forum

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Każdej zimy wyciągając prawdziwki z zamrażalnika, muszę je trochę oskrobać ze śniegu.... A tak bez żartów, to spod śniegu nie zbierałem, choć zdarzyło mi się na minusie do lasu po grzyby chodzić. Były to jednak tylko poranne przymrozki. W tym roku grzybami dość późno sypnęło....

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Pamiętam że kiedyś zbierałem maślaki zamarzniete na kamień. Trafiłem na złoże Parę koszyków uzbierałem. Jak rozmarzły to zrobiły się z nich kapcie. Dało się to usmażyc ale marynować nie było sensu.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że podobnie jak inne zmarznięte owoce można jeść ale nie są pełnowartościowe.

  5. #5

    Domyślnie

    snig na nich byl ,ale nie byly zamarzniete ,zreszt zamarzniete w zamrazaliku tez sie jada .Acha dalej sa w lasach grzyby i to w iloscach hurtowych,tzn kilkadziesiat pradziwkow w godzine wiadomosc z dzis .Pzdr
    Ostatnio edytowane przez gumis107 ; 04-11-2012 o 23:01
    Regulamin forum

  6. #6

    Domyślnie

    W tym roku zdecydowanie poświeciłem się grzybom , ale wynik były mało powiedziane mizerny .A wszyscy w około z pracy nosili siatami a o rekordziście nawet nie będę pisał bo byście nie uwierzyli ja uwierzyłem dopiero jak pokazał zdjęcia.

  7. #7

    Domyślnie

    W okolicy mojego domu na wsi w tym roku znaleziono prawdziwka o obwodzie kapelusza 78cm.Dziadek ktory go znalazl chcial dzwonic do TV , bo ponoc faktycznie byl rekordowo wielki ,na szczescie rodzina mu to wyperswadowala , bo jakby taki grzyb sie w tv pojawil i podano gdzie go znaleziono ,to pewnie okoliczne lasy zostalby doslownie rozdeptane przez grzybiarzy .A w tym roku z grzybami bylo faktycznie dosc dziwnie ,normalnie prawdziwki zbieram juz w czerwcu ,w tym roku normalne ,czyli wieksze ilosci mpojawily sie dopiero w sierpniu.Pzdr
    Regulamin forum

  8. #8

    Domyślnie

    A faktycznie była dziwna jedna rzecz wyrosły mnie na działce para prawdziwków , choć jak były u mnie grzyby to kozaki skąd te prawdziwki się wzięły?? Nie ja mówię o rekordzie ilościowym kolega za jednym wyjazdem w rodzinne strony naciachał prawdziwków .....40 wiaderek ( w jeden dzień). Tak ja tez nie wierzyłem ale jak zobaczyłem zdjęcie busa wypełnionego grzybami to ledwo nie padłem.....Żona jak zobaczyła ilość to zagroziła rozwodem

  9. #9

    Domyślnie

    dokladnie wmojej okolicy w miejscu gdzie zawsze rosly tylko i wylacznie maslaki wlasnie w tym roku pojwaily sie prawdziwki i tez nie wiem czym to spowodowane jest bo miejsce wyjatkowo "nieprawdziwkowe".Pzdr
    Regulamin forum

  10. #10

    Domyślnie

    Ja nie zbierałem, ale zdecydowanie bym zjadł
    "Oh let the sun beat down upon my face, stars to fill my dream"

  11. #11

    Domyślnie

    zeby ,cytujac klasyka "bytow nieprzebnych nie mnozyc", a wlasciwie tematow na forum ,macie grzyby teraz lesie ?U mnie tylko kilka prawdziwkow i nawet nie ma muchmorow (a bywaly ich tysiace),mask\lakow nie ma ,kozakow tez g.. ,a przy poprzedniej pelni zbieralo sie kilka kilogramow prawdziwkow na godzine
    Regulamin forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony