dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Wowka, to przez ten upał... Należy.

  2. #22

    Domyślnie

    z miłą chęcią już bym jechał dalej, bo denerwuje mnie jak nic sie nie dzieje na budowie, ale czekam na teścia i murarza /jego kumpel/. Godzina zero to 15 lipiec dopiero - cholera.
    Pozdrawiam

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    no co Ty ? Tak długo ? Do tego czasu to chcę położyc terivę, zalać ją (a może i przy okazji gardło )i postawić ściany poddasza, z więźbą to chyba już nie zdążę

  4. #24

    Domyślnie

    a ja marzę tylko o stanie surowym.
    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    w całej rozciągłości zgadzam się z lunatykiem,żeby nie czekać z błędami,bo może nastąpić ich kumulacja i co wtedy(tym bardziej ,że będziesz kodi murował sam ,przy całym szacunku dla umiejętności twoich i twoich współópracowników).
    3 cm to jest nic ,a tak właściwie to 4 ,bo cm będzie startowy.
    HEJ!

  6. #26

    Domyślnie

    Z jakich bloczków będziesz murował te 6 warstw

    Pozdrawiam Jacek.


  7. #27

    Domyślnie

    Ketiso - wczoraj dowiedziałem się, że z teściem przyjeżdża z prawdziwego zdarzenia murarz. Pracowali razem - choć charakter firmy nie wskazywał na potrzebę zatrudniania murarza. Teściu widocznie lekko pęka, ale skoro jest murarz z kilkudziesięcioletnią praktyką to ok. Jestem spokojny co do wykonania ściany fundamentowej. Moja rola pewnie ograniczy się do robienia zaprawy i podawania bloczków.

    Abakus - mam zamiar wymurować z bloczków pełnych z betonu B-15 o wymiarach 14x24x38.
    Ach bloczki będę w stlu 6x14cm co daje ścianę na ok. 90cm wysoką.

    Pozdrawiam.




    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2002-07-04 07:58 ]</font>

  8. #28
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Też miałem "prawdziwych" murarzy. Jak zaczęli gubić poziom to zwątpiłem. Ale znajomy podpowiedział mi dobry sposób. Który mogę sprzedać.
    Na każdym narożniku nabij pionowe łaty.
    Niwelatorem lub poziomicą wodną ( szlauchwagą ) zaznacz pozim końcowy szóstej warstwy na każdej łacie.
    Na koniec rozrysuj każdą warstwę.

    Peter

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki za radę. całe szczęście, że geodeta wyznaczył mi punkt zero na każdym narozniku budynku i rozciągając sznurki po osiach doskonale wiem gdzie jest poziom. Teraz tylko muszę tak kombinować z zaprawą, aby dobic idealnie pod sznurek. Co do łaty w narożniku dobra rzezcz - przemyślę sprawę.
    Spytam z ciekawości - też miałeś z tym problem - jak wyszło ostatecznie?

    Pozdrawiam

  10. #30
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Mam 2 różne poziomy parteru - KRAB-2 Archetonu, więc w niektórych miejscach miałem 11 warstw bloczków. Wyszła na koniec różnica ok. 3mm na dł 10m. Dziś zalewałem podkład na gruncie.

    Peter

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony