dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 245
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 4881
  1. #821
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Tok rozumowania słuszny.Ale aby to zadziałało,to musi być odpowiedniej grubości izolacja z materiału dla którego wilgotność nawet 15% jest odpowiednia.
    Niestety ale wełna mineralna nie nadaje się do takich eksperymentów.Wentylacja strychu na poziomie 70m3/h szału nie robi a działa.

  2. #822

    Domyślnie

    A propos Waszych doświadczeń z usuwaniem CO2 z domu. Udowadniacie, że WM wykonana w sposób powiedzmy książkowy nie daje oczekiwanego efektu usuwania "zużytego" powietrza z domu. Nydar zwrócił uwagę na umiejscowienie anemostatów pod sufitem, nawiew w podłodze. Skoro przez szczelinę pod drzwiami nie można skutecznie usunąć zużytego powietrza, to może rozwiązaniem byłoby wykonywanie otworów w górnej części drzwi. Wiem, że pod względem estetycznym nie brzmi najlepiej. Czy Jasiek w swoim doświadczeniu sprawdziłeś skuteczność usuwania przy zamkniętych drzwiach (szczelina/otwory w dolnej części drzwi) i przy otwartych?

  3. #823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Czy Jasiek w swoim doświadczeniu sprawdziłeś skuteczność usuwania przy zamkniętych drzwiach (szczelina/otwory w dolnej części drzwi) i przy otwartych?
    ale to zależy od tego czy dane pomieszczenie ma nawiew czy wyciąg ...

  4. #824
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Masz bardzo dobry pomysł.Wyobraź sobie kratki wentylacyjne pod sufitem.To też by zadziałało.Ale jest jedno ale.PRZYZWYCZAJENIA.To jest jak z anemostatami pod sufitem.Niby nic.Nikt nie mówi że w pewnych uwarunkowaniach rekuperator p-p jest zły.Jedynie,że są tańsze i skuteczniejsze rozwiązania.

  5. #825

    Domyślnie

    Czy coś takiego można potraktować jak RŚS?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rekuperator ścieków szarych.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	177034

  6. #826
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Można ale mało efektywne.Ścieki wpływające na tacę(to niebieskie)odpływają górą,czyli razem z ciepłem w nich zawartym.Taka taca to spowolnienie przepływu i sedymentacja osadów (choćby z fusów porannej kawy). Kwestia 1-2 lat aby ta taca się zamuliła a wtedy całe ciepło w kanał.Powietrze wlotowe nie ma kontaktu z ciepłymi ściekami poprzez przeponę.Instalacja kanalizacyjna wymaga również wentylacji ,więc ciepło z nad tacy będzie porywane przez wentylację układu kanalizacyjnego.Prostym do bólu RSŚ będzie zasyfonowana beczka w zaizolowanej betonowej komorze i powietrze przez tą komorę puszczone.Tacce bym odpuścił.

  7. #827

    Domyślnie

    To lepszym rozwiązaniem byłoby- kanał z ciepłym powietrzem pod niebieskim? a żeby wentylacja nie wypychała ciepła, klapka która otwiera się pod naporem ścieków? Co do osadów to przed tacką syfon.

  8. #828

    Domyślnie

    Może coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku2.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	177041
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku2.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	177040  
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 16-03-2013 o 19:31

  9. #829
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Kanał powietrzny pod niebieskim to kontakt z najzimniejszą warstwą ścieków.A o to nie chodzi w tym wszystkim.Klapka będzie blokowała wentylację układu kanalizacji,co jest niewskazane.

  10. #830

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Kanał powietrzny pod niebieskim to kontakt z najzimniejszą warstwą ścieków.A o to nie chodzi w tym wszystkim.Klapka będzie blokowała wentylację układu kanalizacji,co jest niewskazane.
    a ten drugi co narysowałem, w środku te kreski to pręty lub blaszki które zwiększają powierzchnie nagrzanych elementów, co Ty na to?

  11. #831
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Operujemy temperaturami do ok.30oC i powierzchnia wymiany 0,75m2/100m3 jest wystarczająca.Pamiętaj,że w takim rekuperatorze będzie tworzyła się błona biologiczna bo to jest przypadłość ścieków.A pionowy układ przepony wydaje się najkorzystniejszy .Poziome elementy po latach,,zarosną".

  12. #832

    Domyślnie

    Gdyby zrobił "szuflady" które można od czasu do czasu przeczyścić, byłoby spoko?

    "Operujemy temperaturami do ok.30oC i powierzchnia wymiany 0,75m2/100m3 jest wystarczająca"
    nie wiem o co chodzi dopiero bawię się tym Tematem

    Ze ścieki mają około 30*C to wiem, moje będą miały trochę więcej, ale reszty nie rozumiem

  13. #833
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Czyściłeś kiedyś syfon od umywalki?Przecież to idzie się porzygać.Zrób tak coby nie trzeba było czyścić.To jest zdrowsze dla organizmu.
    0,75m2/100m3 oznacza ni mniej ni więcej że przepona o wymiarze 0,75m2 pozwala na odebranie ciepła ze ścieków o ile jest chłodzona przez powietrze w ilości 100m3/h .
    Dlaczego twierdzisz,że twoje ścieki będą miały wyższą temperaturę?

  14. #834

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Czyściłeś kiedyś syfon od umywalki?Przecież to idzie się porzygać.Zrób tak coby nie trzeba było czyścić.To jest zdrowsze dla organizmu.
    0,75m2/100m3 oznacza ni mniej ni więcej że przepona o wymiarze 0,75m2 pozwala na odebranie ciepła ze ścieków o ile jest chłodzona przez powietrze w ilości 100m3/h .
    Dlaczego twierdzisz,że twoje ścieki będą miały wyższą temperaturę?

    Czyściłem, mało się nie porzygałem ale cóż takie życie.

    "0,75m2/100m3 oznacza ni mniej ni więcej że przepona o wymiarze 0,75m2 pozwala na odebranie ciepła ze ścieków o ile jest chłodzona przez powietrze w ilości 100m3/h " mógłbym prosić bardziej łopatologicznie?

    Twierdzę, że moje ścieki będą cieplejsze, ponieważ mój rekuperator będę mógł zamontować w domu, więc temperatura z około 40*C nie spadnie aż do 30*C.

  15. #835
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    No to po co chcesz budować coś co doprowadza do torsji.
    Bardziej łopatologicznie? Trudne zadanie.Blacha z KO. Z jednej strony ciepłe ścieki,z drugiej zimne powietrze.Ciepło ze ścieków w ilości ok.200l/dobę podgrzewa to powietrze o kilka stopni.Aby było optymalnie to tego powietrza potrzeba ok.100-70m3/h.Do tego potrzeba min.20mb GWC rurowego fi 110.Jak nie dasz GWC to zrobisz w sprzyjających warunkach duży sopel lodu.

  16. #836

    Domyślnie

    Aha już wiem o co biega "Aby było optymalnie to tego powietrza potrzeba ok.100-70m3/h." to miałem ciężko rozkminić, ale cóż takie życie
    Przed reku chce dać całe GWC rurowe z obwodnicą aby odciąć ścieki na lato.

    PS. To jest dopiero projekt który mam tylko i wyłącznie w głowie, do realizacji długa droga

  17. #837

    Domyślnie

    Tak siedzę , patrzę i dalej nie rozumiem "Aby było optymalnie to tego powietrza potrzeba ok.100-70m3/h."

    "Bardziej łopatologicznie?"

    Poproszę

  18. #838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    70-100m3/h powietrza odbierze całe ciepło z 200L/dobę szarych ścieków.Mniej powietrza nie odbierze wszystkiego. Więcej będzie nieefektywne bo odbierze w czasie mniejszym niż doba.Prześpij się z tym.Dobrej nocy.

  19. #839

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    70-100m3/h powietrza odbierze całe ciepło z 200L/dobę szarych ścieków.Mniej powietrza nie odbierze wszystkiego. Więcej będzie nieefektywne bo odbierze w czasie mniejszym niż doba.Prześpij się z tym.Dobrej nocy.

    Dziękuje za jasną opd.


    ...jak pierw podepnę GWC mogę zwiększyć wydajność?

  20. #840
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Jeśli najpierw podepniesz GWC, to możesz zwiększyć wydajność powietrza - nie będzie ryzyka zamarznięcia ścieków. Inna sprawa, że ścieki płyną okresowo, i bez jakiegoś akumulatora ciepła ze ścieków, choćby gruntowego, słabo to będzie działać.
    Kolejna sprawa to taka, że średnia temperatura ścieków nie przekracza 30-max. 35'C, z uwagi na ich wychłodzenie już w momencie powstawania - o chłodne ścianki umywalki, kontakt z całą wewnętrzną kanalizacją (o temp. max. 20'C) itp. Nie można przyjmować że temp. średnia to 40'C.

Strona 42 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony