dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 39
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 769
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał MJBB Zobacz post
    Mikadusia - jesteś nieoceniona. Wszystkie zdjęcia dają nam możliwość szerszego spojrzenia na projekt - naprawdę WIELKIE DZIĘKI.
    Powiedz mi czy spiżarka nie wydaje się teraz mała, czy jednak tak jak na to patrzysz to jest wystarczająca? Kuchnia dzięki powiększeniu wydaje mi się że będzie lepiej wyglądała.
    Teraz czekam z niecierpliwością na fotki z oknami . Życzę miłego weekendu i niech panowie od okien szybko się uwiną.
    Spiżarka jest mała ma ok65cm głębokości, ale to świadoma decyzja. Wolę meć szerszą kuchnię

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel13 Zobacz post
    Co myślicie o schodach w takim miejscu, czy jest to w ogóle do zrobienia, chodzi mi o łatwy dostęp do górnej części mimo że nie będzie użytkowa (przynajmniej na początku) ale jak wspomniała "Asia i Kamil" dobry temat z wykorzystaniem powierzchni do suszenia prania...


    Załącznik 283958
    Majkel w jakim programie robiłeś rzut projektu?

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majkel13
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikadusia Zobacz post
    Majkel w jakim programie robiłeś rzut projektu?
    Ten rzut robiłem w zwykłym paint-cie, było trochę przerabiania.
    Ale ostatnio kolega polecił mi coś fajniejszego, gdzie można przenieść wymiary domu, umeblować a później zrobić sobie wirtualny spacer po wykończonym domu. Nie jest to jakiś najwyższy poziom grafiki, ale fajny program.
    Nazywa się Sweet Home 3D...
    Ostatnio edytowane przez Majkel13 ; 24-10-2014 o 12:11

  4. #84
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Majkel13
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	M132.jpg
Wyświetleń:	987
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	286076

    Tak to mniej/więcej wygląda.

  5. #85

    Domyślnie

    Dzięki wielkie Mikadusia za foteczkiJa też buduje ten domek ale jestem na etapie dachu i jestem ciekawa z jakiej blachy tzn firmy kupowałas blachę?
    Ja zastawawiam sie nad blachą i nie mogę się zdecydować
    Jesli mozna wiedzieć to w jakim woj.stoi ten Twój piekny domek?

  6. #86

    Domyślnie

    Mikadusia mam jeszcze pytanie odnośnie wysokości od wylewki do okna w kuchni i w kotłowni (pralni)?Chciałbym mieć te okna na takiej samej wysokości,tak żeby potem meble kuchenne były na równi z oknem.
    Zastanawiam się jeszcze co zrobiłaś z L-ką w salonie bo nie wiem czy przeoczyłam zdjęcia czy nie jest pokazana na zdjęciach czy może wgl.zmieniona jest?

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartaDębica Zobacz post
    Mikadusia mam jeszcze pytanie odnośnie wysokości od wylewki do okna w kuchni i w kotłowni (pralni)?Chciałbym mieć te okna na takiej samej wysokości,tak żeby potem meble kuchenne były na równi z oknem.
    Zastanawiam się jeszcze co zrobiłaś z L-ką w salonie bo nie wiem czy przeoczyłam zdjęcia czy nie jest pokazana na zdjęciach czy może wgl.zmieniona jest?

    Blacha Venecja Bud Mat, buduję w woj. mazowieckim 35km od Warszawy
    Co do ściany to L jest od korytarza na głebokość 75cm, a od strony salonu jest L ok 30cm. Ściana przy kominku zamknięta.
    Jak będę na budowie to dokładnie zmierzę wysokość do okna.
    Ale piszesz, że jesteś na etapie dachu, więc otwory okienne są zrobione. Wysokość według projektu?

    My obniżaliśmy wszystkie otwory o 10 cm, ale tylko z frontu i parapet nie zrówna się z blatem. Więc pewnie trzebaby było o cały pustak obniżyć, żeby osiągnąć taki efekt.
    I my zrezygnowaliśmy ze świetlika w drzwiach.
    Ostatnio edytowane przez mikadusia ; 25-10-2014 o 19:22

  8. #88

    Domyślnie

    Dziekuje Mikadusia za odpowiedz.Ja okana mam już zrobione i strop rozszolowany-bo miałam strop lany.Teraz czekam na budowlańców od dachu.Tyle tylko że okno z kuchni mam niżej niż okno w pralni i pewnie podnise o jeden pustak.
    Już nie moge doczekać sie dachu bo narazie ten mój domek nie ma wygladu.
    Nooo ale przed zimą maja mi przykryć.Ja w tym roku nie wstawiam okien bo wszyscy mi radzą aby przez jedną zimę zostawić dom bez okien.
    Pozdrawiam i czekam na nowe zdjęcia bo super ogląda się efekty budowy

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartaDębica Zobacz post
    Dziekuje Mikadusia za odpowiedz.Ja okana mam już zrobione i strop rozszolowany-bo miałam strop lany.Teraz czekam na budowlańców od dachu.Tyle tylko że okno z kuchni mam niżej niż okno w pralni i pewnie podnise o jeden pustak.
    Już nie moge doczekać sie dachu bo narazie ten mój domek nie ma wygladu.
    Nooo ale przed zimą maja mi przykryć.Ja w tym roku nie wstawiam okien bo wszyscy mi radzą aby przez jedną zimę zostawić dom bez okien.
    Pozdrawiam i czekam na nowe zdjęcia bo super ogląda się efekty budowy

    Ile Was wyniósł stropn lany?
    My się pospieszyliśmy z oknami, bo miało być niby 4 tyg. Pozniej okazało się, że jednak 6 tyg, mieli montować w piątek i nie dojechali. Czekamy, mają być jutro - zobaczymy..
    Chcieliśmy w tym roku elektrykę zrobić i ściany, ale wszystko tak się opóznia, że chyba nic z tego nie wyjdzie.
    Jakbyśmy wiedzieli, że tak to wyjdzie to pewnie okna byłyby na wiosnę.
    Dla Was plus, bo w sezonie zimowym spadają ceny. Zawsze można zamówić, a montaż na wiosnę odłożyć

    Robiliście jakieś zmiany w projekcie, są już działówki?

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Marta, okno w kuchni jest na wysokości 120cm od posadzki. Trzeba jeszcze doliczyć wylewkę i płytki więc będzie na wys. 102-103cm od podłogi.

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikadusia Zobacz post
    Marta, okno w kuchni jest na wysokości 120cm od posadzki. Trzeba jeszcze doliczyć wylewkę i płytki więc będzie na wys. 102-103cm od podłogi.

    Dziękuje mikadusiaJa mam okno w kuchni niżej więc muszę podnieść o jednego pustaka.
    Nie mam jeszcze niestety ścianek działowych i czekam z niecierpliwością na Panów do dachu.
    Znartwiłam się jednak bardzooo bo czytam właśnie na temat kredytu hipotecznego -bo taki chcielibyśmy wziaść w przyszłym roku nooo ale wiedzę że będzie problemMój mąz i ja mamy firmy nooo ale moja firma nie ma jeszcze roku a mąż jest na ryczałcie.Boję się ze możemy zapomniec o kredycie
    W przyszłym roku popytam po bankach nooo ale już się boje...

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartaDębica Zobacz post
    Dziękuje mikadusiaJa mam okno w kuchni niżej więc muszę podnieść o jednego pustaka.
    Nie mam jeszcze niestety ścianek działowych i czekam z niecierpliwością na Panów do dachu.
    Znartwiłam się jednak bardzooo bo czytam właśnie na temat kredytu hipotecznego -bo taki chcielibyśmy wziaść w przyszłym roku nooo ale wiedzę że będzie problemMój mąz i ja mamy firmy nooo ale moja firma nie ma jeszcze roku a mąż jest na ryczałcie.Boję się ze możemy zapomniec o kredycie
    W przyszłym roku popytam po bankach nooo ale już się boje...
    Może do przyszłego roku coś się zmieni w kredytach i nie będą robić problemów. Bądźcie dobrej myśli, trzymam kciuki

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszz77

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Kod pocztowy
    66-470
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących!
    Zazdroszczę tym, którzy są na etapie końcowym budowy, my ciągle jesteśmy na etapie poszukiwań.... Nie tak dawno zdecydowni byliśmy na projekt Słoneczna Polana, dostępny był/jest dom zbudowany wedlug tego projektu, w stanie SO, powierzchnia mniejsza niż M132, ale uklad rówmnie funkcjonalny - dom, mimo swoich 115 m2 naprawdę wydaje się przestronny, jednak dla nas rodziny 2+3 ciut przymały - z pewnością atutem jest fakt, że droga przez urzędy, formalności była by nam darowana cena SSO 180 000, ale kupilibyśmy dom co do którego nie jesteśmy w pełni przekonani... przepraszam za przynudzanie, kiedy większość z Was upaja się wizją, nieodleglego w czasie zamieszkania w SWOIM NOWY DOMU - jednak Wasza opinia, opinia doświadczonych budowlańców, jest dla nas bardzo cenna; już zmierzam do sedna mojego fragmętu forum, jak myślicie czy budując M132, zmieszczę się w podobnej kwocie za SSO, tzn 180 000 (materiały średniej klasy, dach ceramika). Wiem pytanie z serii drażnniących, ale dajcie znać, jakie są Wasze doświadczenia budżetowe. Dzięki

  14. #94

    Domyślnie

    Przepraszam mam pytanie a może ktoś buduje tem domek w okolicach Łukowa woj lubelskie a może Siedlec

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mikadusia

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszz77 Zobacz post
    Witam wszystkich budujących!
    Zazdroszczę tym, którzy są na etapie końcowym budowy, my ciągle jesteśmy na etapie poszukiwań.... Nie tak dawno zdecydowni byliśmy na projekt Słoneczna Polana, dostępny był/jest dom zbudowany wedlug tego projektu, w stanie SO, powierzchnia mniejsza niż M132, ale uklad rówmnie funkcjonalny - dom, mimo swoich 115 m2 naprawdę wydaje się przestronny, jednak dla nas rodziny 2+3 ciut przymały - z pewnością atutem jest fakt, że droga przez urzędy, formalności była by nam darowana cena SSO 180 000, ale kupilibyśmy dom co do którego nie jesteśmy w pełni przekonani... przepraszam za przynudzanie, kiedy większość z Was upaja się wizją, nieodleglego w czasie zamieszkania w SWOIM NOWY DOMU - jednak Wasza opinia, opinia doświadczonych budowlańców, jest dla nas bardzo cenna; już zmierzam do sedna mojego fragmętu forum, jak myślicie czy budując M132, zmieszczę się w podobnej kwocie za SSO, tzn 180 000 (materiały średniej klasy, dach ceramika). Wiem pytanie z serii drażnniących, ale dajcie znać, jakie są Wasze doświadczenia budżetowe. Dzięki
    Zmieścisz się w tej kwocie U nas ok 175tyś SSZ

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszz77

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Kod pocztowy
    66-470
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź Mikadusia!

    Proszę napisz, czy w podanych przez Ciebie kosztach uwzględnone są wydatki związane z dokumentacją i innymi wydatkami, w skrócie papierologią?
    Pozdrawiam.

  17. #97
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kkarola

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie.
    My również budujemy nasz wymarzony m132a wariant I wersja lustrzana
    Niestety jesteśmy na początku budowy, dopiero wylane fundamenty i podmurówka.
    Dzięki Waszym zdjęciom (i tu wielkie podziękowania dla MIKADUSIA) i sugestiom i ja wiem jak i co można zmienić, aby było bardziej funkcjonalnie.

    Na pewno będę tu częściej zaglądać.

    Pozdrawiam Wszystkich zafascynowanych wariantowym

  18. #98
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszz77

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Kostrzyn nad Odrą
    Kod pocztowy
    66-470
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    prośba do Kkaroli:
    Kkarola, czy możesz podać szcunkowe koszty poniesione do tej pory na budowę.
    Dzięki

  19. #99

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktos buduje lub wybudował ten dom w woj. Wielkopolskim lub trochę dalej? Z żoną mamy zagwozdke czy brac ten projekt tak w ciemno. Wizualizacje to jedno wygląd na zywo drugie.
    Kolego MMJB zdecydowałeś się na ten projekt?
    Pozdrawiamy
    Ostatnio edytowane przez PawiAnk ; 16-11-2014 o 15:13

  20. #100

    Domyślnie

    Witam PawiAnk
    nie kolego MMJB a koleżanko MJBB . Projekt kupujemy na 99 %. Jesteśmy w trakcie załatwiania papierów w urzędzie o warunki zabudowy, jak nam zatwierdzą ten projekt to go kupujemy. My aktualnie mieszkamy w Poznaniu, ale domek będziemy stawiać w Borówcu - parę km od Poznania a wy skąd jesteście?

Strona 5 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony