dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 73
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Ania i Piotrek budują dom w Rododendronach 6 g2

    Chyba przyszedl ten czas aby zacząć nasz dziennik budowy.
    Jesteśmy na samym początku drogi wiec to jeszcze nie budowa a załatwianie papierów. Mam jednak nadzieje, że jakoś zleci i najpóźniej na wiosne będziemy mogl pochwalić się piękną dziurą a potem rosnącym domkiem naszych marzeń.
    Proszę wszystkich o trzymanie za nas kciuków.
    PS: Wasze wypowiedzi proszę wrzucać w komentarze, dzieki.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    działka
    Był sobie pan geodeta i dokładnie wyznaczył naszą działkę, śmieszna jest troche i krzywa ale to mało istotne. Ma całe 615m2. Pan zainkasował 600 zł. Dnia 9.05.2008 stałam się właściielką działki na podstawie umowy darowizny od mojego taty Opłaty u notariusza w wysokosci 206,10zł ponieśli rodzice. Niestety działka nie jest uzbrojona więc czekają nas kolejne przeprawy przy przyłączach mediów.

    warunki zabudowy
    Dnia 30.05.2008 złożyliśmy wniosek o WZ i czekamy na odpowiedź. Próbujemy pchnąć coś do przodu, zobaczymy czy nam się to uda. Oby tylko nie trzeba było czegoś poprawiać. WZ jest darmowa

    architekt
    Byliśmy u poleconego przez moją koleżnke pana architekta, sporo sie dowiedziałam. Troche inaczej narysował domek na mapie zasadnizej niż ja ale mam nadzieję, że to nie będzie stanowiło problemu. Dowiedzieliśmy się, że najbliższa linia kanalizaji jest 33m od granicy naszej działki. Robienie przyłącza na własny koszt to podobno 2tyś za metr co aje ok 70tyś - masakra więc zaproponował mi szambo lub oczyszczalnie. Ja jestem za tylko...po pierwsze nie napisałam o tym we wniosku o WZ...po drugie czy zmieści się na działce od strony ulicy obok garaży bo nigzie indiej nie można jej dać a nie chce tego robić na siłę bo mi nic ogródka nie zostanie.
    Mamy przyjść do pana jak dostaniemy WZ i kupimy projekt (jeśli bedzie do WZ pasował), pan zrobi nam przystosowanie (bo podobno teraz już nie można pisać adaptacja) i będziemy składać o pozwolenie na budowe. A cena - pan powiedział, że 2 tys to minimum zależnie od ilości zmian a 3tys to max bo nie będzie z nas zdzierał łaskawy nie

    przyłącza
    działka jest nie uzbrojona, z gazem i prądem nie będzie chyba większego problemu. Problem jest z kanalizą o czym już pisałam. W tej chwili architekt i kolezanka radzą złożyć wnioski o warunki przyłączy bo to będzie potrzebne przy robieniu adaptacji a zanim dostaniemy to też może potrwać, podobno miesiąc tylko, że potem jeszze trzeba składać jakieś kolejne papiery o czym nie mam narazie zielonego pojęcia.

    zmiany w projekcie
    Poważne zmiany jakie chcemy zrobić to:
    1. przeniesienie kotłowni za garaż (podobno nie trzeba budowac trzeciego komina a przesunąć istniejący po długości ściany).
    2. podniesenie ścianki kolankowej o 1 pustak
    3. likwidacja słupa i ścianki w celu powiększenia salonu o gabinet (ścianka działowa więc no problem, gorzej ze słupem bo trzeba robi zmiany w stropie)
    4. mniej poważna będzie likwidacja środkowych drzwi balkonowych na piętrze nad wykuszem
    5. w miejscu małej garderoby stykajacej się ścianką z łazienką chce zrobić pralnio suszarnie, nie powinno być problemu z wentylacją bo się podepnie do łazienkowej i jest jeszcze okno dachowe.
    6. w miejscu starej kotłowni powstanie spiżarka która w projekcie zajmuje miejsce w i tak niewielkiej kuchni
    7. być może bedą poprzesuwane jeszcze jakieś ścianki działowe ale to pewnie wyniknie w trakcie budowy, ja więcej zmian nie chciałabym robić.

    PS: chciałam wstawić zdjęcie działki ale nie wiem czy umiem a poza tym jak na złość właśnie siadły mi baterie w aparacie[/b]

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Oto nasza działka:
    ujęcie 1

    ujęcie 2


    całe 615m2 złożone z dwóch kwałków

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Czas na nowe wiadomości.

    MPWiK

    4 lipca dostalismy wezwanie do uzupełnienia związane z woda i kanalizacją. Wodociągi napisaly, że poniewż nie ma uzbrojenia to możemy sobie zrobić przyłącze za własną kasę a potem przekazać je odpłatnie MPWiK albo zlecić im. Koszt byłby niesamowity bo 33m do pociągnięcia.
    Tak więc 7 sierpnia złożyliśmy wniose o zapewnenie dostawy wody a zamiast kanalizy chcieliśmy zrobić przydomową oczyszczalnię - taniej w instalacji i eksploatacji.
    Wczoraj był u mnie gość co się zajmuje przyłączami i powiedział, że się dowiadywał w wodociagach i najlepiej dla nas będzie pociagniecie wody z ulicy ale nie naszą ulicą dojazdową tylko przez działkę rodziców bo nasza jest jakby za nimi a drogi dojazdowej tak naprawde jeszcze nie ma. Jeśli hodzi o kanalizację to mamy się podłączyć do nich. Do tego wystarczy nam ich zgoda na przekopanie podwórka i dużo taniej w instalacji niż przyłącze z mpwik. Zastanawiam się tylko czy eksploatacja będzie również tańsza bo tu jednak płace za wode i ścieki ok 1500 zł/rok a tak płaciłabym tylko za wode ok 700 zł/rok i oczyszczalnia to właściwie wydatek 130 zł rocznie. A to w koncu spora różnica. Koniec końców ten gość kazał zmienić wniosek na woda + ściek a ja nie wiem co zrobić. Faktem jest, że mogą się nie zgodzić na oczyszczalnie jeśli jest możliwość podłączenia do sieci.
    Jutro muszę więc dzwonić do urzędu i wywiedzieć się jakie mam szanse otrzymania pozwolenia na tą oczyszczalnie i dopiero wtedy decydować czy zmienia wniosek czy nie.
    Najwiekszy problem w tym, że urząd kazał do 8 września podpisać umowę z "właściwą jednostką organizacyjną" na wykonanie uzbrojenia - rozumiem, że tą jednstką ma być mpwik a może nie koniecznie??? zapytam w urzędzie

    GAZ
    Problem - robić gaz czy nie.
    Koszt przyłączenia ok 20tyś chyba, gaz potrzebny do plyty kuchennej - nie opłaca się!
    Ogrzewanie chcemy na paliwo stałe ekogroszek, pelety - piec retortowy 20kW z podajnikiem do tego zasobnik na wode ok 150l. Kolejny problem, czy zaintalować sobie "junkers" do cwu na okres niegrzewczy, czy cały rok palić w piecu. Jeśli junkers to gaz sie opłaca ciągnąć jeśli nie to bez sensu. Czy ktoś potrafi odpowiedzie na te pytania bom zielona w tych sprawach?

    energiapro
    Tu jest najlepsza sutuacja, złożony wniosek o wydanie warunków przyłączenia i koniec. Czekamy na warunki.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    geolog

    Był pan geolog, zrobił badanie wodoprzepuszczalności czy jakoś tak. W poniedziałek do odbioru opinia i 300 zł mniej w kieszeni. To było do tej naszej oczyszczalni, która nie wiadomo czy będzie ale grunt jest ok.
    Pan ma jeszcze wpaść zrobić badanie potrzebne do projkektu fundamentów bo nasz architekt powiedział, że on zawsze sam dobiera fundament pod dom, żeby nie robić bez potrzeby za grubego albo nie daj bóg za cienkiego jak nie taki grunt dobry. Ma zrobić trzy odwierty ale nie wiem ile to ma kosztować.

    architekt
    No właśnie, czeka nas szukanie nowego bo dzwoniąc wczoraj w sprawie ilości odwiertów jakie wymaga pod ten fndament powiedział, że niestety zawiesza działalność ze wzgl zdrowotnych i nie zrobi nam tej adaptacji. Tak wiec mamy kolejny kłopot, szukanie nowego dobrego architekta najlepiej takiego co się wszystkom zajmuje i robi w miarę szybko a solidnie i jeszcze lepiej żeby robił też projektowanie wnętrz.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    geolog
    W sierpniu zdążyliśmy jeszze zrobić badania gruntu pod fundamenty. Na szczeście okazało się, że grunt jst w porządku i o ile pod oczyszczalnie wody są jeszcze ciut za wysoko to co do fundamentów grunt jest super. 900 zł

    geodeta
    Ostatnio poprosiliśmy też o mapkę do celów projektowych i już mamy 800 zł

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    MPWiK
    Okazało się, że musimy podpisać umowę tzw wstępną po to żeby dostać warunki zabudowy. W momencie ich wydania umowa traci ważność. Tak więc 26.08 podpisałam umowę i zawiozłam ją do UM. Zodatkowo zmieniłam we wniosku o WZ zapis o robieniu kanalizacji na oczyszczalnie wg badań geologa.
    Kilka dni później dostałam oczywiście warunki przyłączy na wodę i kanalizę z opinią, że zapewnienie o dostawie zostanie wydane w momencie spełnienia wrunków uzbojenia działki czyli rozbudowy sieci.

    EnergiaPro
    Warunki przyłączy prądu są. Przyszły na początku września wraz z projektem umowy o przyłączenie. Wypełniłam, podpisałam i wysłałam dziś 17.11.08 Podobno na podlączenie czeka się 16 miesięcy ale enie wiem jak to jest, że po wydaniu pozwolenia robią sobie skrzyneczkę. Zobaczymy co będzie. Koszt za przyłączenie wyniesie 2739,18 zł + VAT minus 146,40 zł (za wydanie warunków już uiszczone), płatne w dwóch ratach.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie


    WRUNKI ZABUDOWY

    Dostaliśmy nareszcie WZ, w dniu 29.10.08 po całych 5 miesiącach oczekiwania. Jestem przeszcześliwa. Teraz to się dopiero zacznie

    Już jestem po pierwszej rozmowie z p. Kamilą - nasz Pani architekt. Znaleziona na internecie ale chwalona i faktycznie fajna młoda babeczka. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze współpracowało. A tak wogle to czy z architektem należy podpisać umowę. Wydaje mi się, że tak. W każdym razie dałam jej projekt i papierki bo chce się jeszcze zagłebić. No i podobno już robiła rododendrona. Czekam na telefon i będziemy rozmawiać już o zmianach, które chcemy wprowadzić.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    No i znowu minął miesiąc i dalej papierki.
    Pani Kamila - architekt robi nam już adaptację projektu - 2300 zł
    Pan Tomek - projektant od wodociagów - robi projekt wodociągi i proekt przyłącza. Załatwi sam wszystkie uzgodnienia w MPWiK, ZDIUMie i ZUDzie i u strazaka i w zieleni miejskiej. Koszt projektu 2000 zł + uzgodniena w urzędch ok 1300 zł.
    Pan od budowy bardzo fajnie wycenił nam projekt. Wg jedo kosztorysu wychodzi ok 120 tys za materiały na dom czyli w sumie ok 200tys za materiały razem z oknami i drzwiami i instalacjami oczywiście jeszcze zaleznie od tego jakie okna i drzwi sobie wybierzemy. Ciekawe tylko ile wyjdzie za robociznę?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Kolejny miesiąc a nawet półtora i dalej siedzimy w papierach. Mam już dość wszystko przez wodociąg. Czekamy teraz na zapewnienie o dostawie wody, które próbuje załatwić nam architekt od wody. Zobowiązałam się do wybudowania tego wodociagu i dostalam warunki, z kolei dzięki nim dostałam WZ a teraz nie mogę złożyć papierów na pozwolenie bo nie mam zapewnienia o dostawie wody. Normalnie coś mnie trafi. Poza tym okazało się, że być może MPWiK zleciło jakieś firmie zrobienie projektu tego kawałka wodociągu tylko nie wiadomo gdzie jest ten projekt i czy wogle jest a jeśli tak to prawdopodobnie miał przebiegać przez inne działki niż ja dostałam w warunkach. zakręceni są jak stado baranków a na nas się odbija. Ma to zostać wyjaśnione w ciągu dwóch tygodni. Poczekamy zobaczymy..........
    dostałam za to kosztorys od mojego wykonawcy w sumie wychodzi za materiały ok 120 tys + okna i drzwi a za robociznę 195 tys razem z materiałem na instalacje elektryczną, co, cwu. Wydawało mi się, że to raej materiał wyniesie więcej niż robota hmmm... Poza tym muszę ten koszorys rozpracować bo nie do końca wiem wszystko co i jak.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Jakieś dobre wieści - mamy już zapewnienie o dostawie wody co prawda warunkowe ale o to chodzilo. Lokalizacja zjazdu tez jest, jeszcze tylko uzgodnienia z szambem i za jakiś tydzień podsumowanie i skladamy wreszcie pozwoenie na budowe. Potem załatwić kredyt i budujemy.
    Czy ktoś może wie cy mogę zacząć załatwiać coś z kredytem zanim bedzie pozwolenie czy nic się nie da zrobić? Jak już będzie PnB to chcemy zacząć jak najszybciej a najbardziej chyba z tego wszystkiego boję się kredytu.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Czas zacząć pokazywać w dzienniczku nasz domek i moje pomysły. Ot tak, gdybym potem zapomniała. Zacznijmy od projektu
    elewacja frontowa (pozostaje bez zmian)


    elewacje boczne (być może zmiana okna w garażu)




    elewacja ogrodowa (nie będzie balkonu tylko lukarna z oknami)

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Musiałam usunąć zdjęcia bo były malutkie. W następnym są już większe.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Wnętrza domku:
    parter oryginał


    parter po zmianach


    poddasze oryginal


    poddasze po zmianach


    Ozywiście popawki są moje w paint więc jakość słaba

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Czas na cyferki. Mam wstępny kosztorys budowlany od ekipy, która będzie budować naszego rodo. Materiały będą załatwiać sami i tu kwestia względna odośnie ceny. Wstępnie wyszło 120 tys za materiał na cały dom ale... ceny się zmieniają no i my zmieniamy parę rzeczy m.in. strop na terrive, likwidujemy balkon a budować będziemy z silka e25 tak więc biorę tą wycenę +/- Niektóre materiały będą zamieniane na tańsze a beton liczony jest już z transportem.
    co do robocizny to wychodzi tak:

    domek:
    127m2 pow użytkowej
    133m2 pow zabudowy
    222m2 pow całkowita
    783m3 kubatura

    kosztorys:

    roboty ziemne (humus, wykopy, uziemienie, wywóz ziemi, zasypanie fund., pomiary, praca koparki) - 5 200 zł
    fundamenty (podklady, wylanie ław, szalunek i wylanie ścian fundamentu) - 6 600 zł
    izolacja fundamentów (izolacja ław papą zgrzewalną, przeciwwilgociowe pionowe, styrodur, folia kubelkowa) - 3 900 zł
    podkłady betonowe (z materiałów sypkich na gruncie, betonowe) - 3 500 zł
    w sumie - 19 200 zł

    sciany parteru (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, schody żelbet zabiegowe, strop, wieniec) - 18 200 zł
    ściany poddasza (murowanie ścian zew i wew, otwory okienne i drzwiowe, kominy i wentylacja, okładziny kominów i wentylacj) - 7 400 zł
    zbrojenie (przygotowanie i monta zbrojenia ze stali) - 2 400 zł
    w sumie - 28 000 zł

    dach (konstrukcja dachu, folia, łatowanie, ułożenie dachówki, montaż okien połaciowych, ławy kominiarskie, rynny) - 19 700 zł

    Czyli stan surowy zamknięty 66 900 zł

    I teraz bardzo proszę o komentarze - dobra cena czy zła cena?

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    i jeszcze kilka ważnych kosztów robocizny:

    izolacje podposadzkowe (przeciwwilgoiowa pozima z papy zgrzewalnej, z papy asfaltowej poziome na sucho, z płyt styropianowych) - 4550 zł w tym z papy 130 m2 x 25 zł/m2 i styro 260 m2 x 5 zł/m2

    posadzki (posadzki cementowe, cena z materiałem) - 13 000 zł bo 50 zł/m2 x 260 m2

    ocieplenie poddasza (izolacja z wełny, ruszt folia, płyta gk, szpachlowanie, montaż wyłazu, podłoga z deski 30mm) - 18 700 zł

    tynki wewnętrzne (tynki gipsowe, gruntowanie - ściny i sufity + materiał) - 14 600 zł bo 40 zł/m2 x 366 m2

    elewacja (ocieplenie styropianem+siatka+klej+tynk, montaż kafli parapetowych, położenie i obróbka klinkieru) - 13 600 zł (sama elewacja 60 zł/m2 x 173 m2)

    instalacja elektryczna z materiałem - 15 000 zł

    instalacja co i cwu + kanaliza z materiałem w tym piec na ekogroszek - 37 450 zł

    podjad do garażu (z położeniem kostki brukowej i obrzeży) - 2600 zł

    schody do domu + położenie kafli - 990 zł

    taras - 2100 zł

    W sumie może dojść kolejne 122 590 zł robocizny na szczęście tu część kosztów już z materiałem...uff ale i tak ciężko będzie zmieścić się w założeniach wydatków jestem przerażona
    Również proszę o komentarze

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Dziś wycena okien. Jedyne zmiany to jedno okno mniej bo likwidujemy środkowe oszklenie nad wykuszem i zamiana drzwi balkonowych szt 2 na okna bo likwidujemy balkon z tyłu domu. Ponizej to co dostałam od przedstawicieli.

    okna PVC Jezierski - elita thermo, złoty dąb, szpros wewnątrzszybowy 8mm, okucia winkhaus - brutto z montażem i rabatem 20 246 zł dodatkowo - pogrubione ścianki, ciepła ramka, klamka secustic, łuk antywyważeniowy, profil 5-komorowy, listwa podparapetowa

    okna drewniane Urzędowski - meranti, szprosy jw, okucie G-U jet t solo, szyba climaplus u=1,1 - brutto z montażem i rabatem - 27 043 zł (w tym klamki i osłonki na okucia 883 zł)

    okna drewniane Gebauer - sosna, szprosy jw, okucia roto nt, szyba u=1,0 - brutto z montażem i rabatem 28 364 zł

    okna drewniane Gebauer - meranti, szprosy jw, okucia jw, szyba jw - brutto z montażem i rabatem 31 736 zł

    No i co wybrać? Wiadomo PVC taniej ale boje się że to jakoś tak plastik nie oddycha i będzie się nagrzewał od słońca i ta okleina mi się pomarszczy. Drewno to natura i jedyny problem to odświeżanie co jakieś 5-6 lat. Co do wykonania nie wiem co myśleć o Urzędowskim, Gebauera znam bo ciocia ma w całym domu i ślicznie wyglądają. Może jeszcze gdzieś zrobić wycenę? Proszę o opinię.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Czas odświeżyć dziennik i to tym razem dobrymi informacjami.

    Po pierwsze w dniu 20 maja zlożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę

    Po drugie 21 maja złożyliśmy papiery naszemu doradcy kredytowemu

    Co do pozwolenia czekamy jeszcze na jeden papier z wydziału mienia komunalnego bo... okazało się, że droga dojazdowa, która jest narazie wydeptaną ścieżką, ale według WZ przeznaczoną pod komunikację, jest na razie działką budowlaną a nie działką drogową no i musimy jeszcze poczekać ale chcieliśmy już coś pchnąć do przodu.

    Co do kredytu to też jeszcze kilka papierków o których zapomnieliśmy doniesiemy w poniedziałek ale też już poszło. Składamy do dwóch banków, do jednego o kredyt z dopłatą, do drugiego o frankowy lub złotówkowy

    W sumie bardzo się cieszę i mam nadzieję, że choć z wstępnych założeń mieiśmy zacząć w marcu to po przebojach z, jak się okazało bardzo trudną działką w mieście Wrocławiu, doczekamy się jak najszybciej pozwolenia i ruszymy na przełomie sierpnia i września. I bardzo proszę trzymajcie kciuki.

    Nadal jednak nie mogę się zdeydować na ekipę. W sumie dotałam trzy wyceny i właściwie podobne cenowo bo tam gdzie mniej za budowę to więcej za dach albo odwrotnie. Ogólnie za SSO 46-55 tys a dach 20-25tys. I dziwię się bo co poniektórzy piszą że płacą do 50tys już z dachem ale niestety zależne to jest od regionu naszego pięknego kraju i od tego zy to miasto czy poza nim. Nie mniej jednak chciałabym utagować 45tys za robotę SSO i 15 tys za dach (więźba i pokrycie + blacharka). Piszcie o o tym sądzicie?

    na dziś tyle, dobranoc

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    labi

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    2

    Domyślnie labi

    jak bedziesz rozmawiała z dachowcami to nie zapomnij o podbitce (nadbitce), moze uda Ci sie utargowac wykonanie podbitki w cenie dachu. a jezeli niie to nalegaj zeby umocowali deski czolowe i rynny.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Re: labi

    Cytat Napisał labi
    jak bedziesz rozmawiała z dachowcami to nie zapomnij o podbitce (nadbitce), moze uda Ci sie utargowac wykonanie podbitki w cenie dachu. a jezeli niie to nalegaj zeby umocowali deski czolowe i rynny.
    po pierwsze z komentarzami zapraszam do komentarzy - link w stopce

    po drugie wycena dachu a właściwie dwie wyceny bo jedna byla na 20tys, druga na 25 tys zawieraja już podbitkę, rynny i wszystko inne, po prostu kompleksowo

    pozdr

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony