dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek333

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie Jaki deweloper na slasku ??? Katowice i okolice

    Szukam solidnego dewelopera na Śląsku, najlepiej w okolicach Katowic (kwestia dojazdu do pracy), co polecacie?? znacie konkretne ceny? Katowice pod względem finansowym trochę odstraszają...
    Ostatnio edytowane przez jacek333 ; 12-11-2012 o 21:18

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek333 Zobacz post
    Szukam solidnego dewelopera na Śląsku, najlepiej w okolicach Katowic, żebym nie musiał dojeżdżać zbyt daleko do pracy, co polecacie???? znacie konkretne ceny???? Katowice pod względem finansowym trochę odstraszają...
    Jeśli szukasz kogoś kto wybuduje Ci dom ( a nie koniecznie całe osiedle) to polecam pana, który nam budował. Zdjęcia co poniektóre są w dzienniku budowy a my mieszkamy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Namiary podam na priv jeśli będziesz zainteresowany.
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek333

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie

    dzięki paciorki, ale póki co szukam dewelopera osiedli mieszkaniowych

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek333

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie

    poleci ktoś jakiegoś developera? zależy mi na solidności, w końcu to inwestycja na cale życie, szperałem trochę i trafiłem na nexxa z Parkiem Chopina, ktoś sprawdzał? termin realizacji to koniec tego roku, ma ktoś jakieś doświadczenie z tym develop?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    tutaj na FM spotykają się ludzie budujący domy jednorodzinne, a nie budujący całe osiedla.Więc pomocy raczej nie znajdziesz w tym temacie. A dlaczego chcesz budować osiedle akurat w Katowicach?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek333

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie

    zaszło najwyraźniej nieporozumienie nie chce budować osiedla,chce kupić mieszkanie na takim osiedlu, dlatego założyłem watek w "My z mieszkan", nie wiem jakiego developera wybrać,żeby nie żałować,jakieś podpowiedzi? doswiadczenia z nexxem może?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar paciorki
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-485
    Dzielnica
    Giszowiec
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    [QUOTE=jacek333;5626050]zaszło najwyraźniej nieporozumienie nie chce budować osiedla,chce kupić mieszkanie na takim osiedlu, dlatego założyłem watek w "My z mieszkan", nie wiem jakiego developera wybrać,żeby nie żałować,jakieś podpowiedzi? doswiadczenia z nexxem może?[/QUOTE


    A to ja też źle zrozumiałam. Fajne mieszkania są na osiedlu Bażantów i cały czas dobudowują nowe. Przed naszą budową nawet rozważaliśmy tam zakup mieszkania a to z tego względu że to najbardziej zorganizowane nowe osiedle jakie znam. Szkoła, przedszkole, sklepy, przychodnia zdrowia , apteka i takie tam inne potrzebne przybytki. No i "za" przemawia fakt ciągłej rozbudowy i poszerzania oferty ( teraz np. jakieś chyba sale gimnastyczne i centrum fitness ). Na przeciwko masz też kompleks "mała skandynawia" ( albo jakoś tak podobnie brzmi) ale to już nie tak zorganizowane.

    Jest też osiedle " Dębowe tarasy" teraz mają się rozbudowywać ale ja akurat nie chciałabym mieszkać praktycznie na parkingu centrum handlowego.
    Domek na Giszowcu - blog - TUTAJ !!!

    Więcej zdjęć - TUTAJ i TUTAJ

    Link do dziennika - TU

    Na Fejsbuku - TUTAJ

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek333

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie

    dzięki, akurat też nie wyobrażam sobie mieszkać blisko takiego zgiełku, wolałbym coś w bardziej cichej okolicy, ale jednocześnie nie za daleko, jak pisałem katowicki rynek nieruchomości jest wymagający finansowo, dlatego dzwoniłem dziś do Parku Chopina i umówiłem się na 'rekonesans', swoją drogą bardzo miła pani tam pracuje podbijam temat, co do Parku Chopina w Mysłowicach

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro_785

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    6

    jaro_785

    Cytat Napisał jacek333 Zobacz post
    dzięki, akurat też nie wyobrażam sobie mieszkać blisko takiego zgiełku, wolałbym coś w bardziej cichej okolicy, ale jednocześnie nie za daleko, jak pisałem katowicki rynek nieruchomości jest wymagający finansowo, dlatego dzwoniłem dziś do Parku Chopina i umówiłem się na 'rekonesans', swoją drogą bardzo miła pani tam pracuje podbijam temat, co do Parku Chopina w Mysłowicach
    Bazantow racja jest niezle, ale jesli szukasz mieszkania w niezatloczonym kompleksie PArk Chopina jest idealny, Myslowice to troche dziura, ale jakby nie patrzec wszystko, czego potrzeba tam jest, do Katowic tez rzut beretem, a samo osiedle pierwsza klasa, pewnie sam widziales, moja rada: zapytaj wczesniej o wylewki np w lazience, jesli sie zdecydujesz oczywiscie,. Daja mozliwosc wprowadzania zmian, no a jak bedzie wylewka, to przy ogrzewaniu podlogowym juz nic nie skujesz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro_785 Zobacz post
    Bazantow racja jest niezle, ale jesli szukasz mieszkania w niezatloczonym kompleksie PArk Chopina jest idealny, Myslowice to troche dziura, ale jakby nie patrzec wszystko, czego potrzeba tam jest, do Katowic tez rzut beretem, a samo osiedle pierwsza klasa, pewnie sam widziales, moja rada: zapytaj wczesniej o wylewki np w lazience, jesli sie zdecydujesz oczywiscie,. Daja mozliwosc wprowadzania zmian, no a jak bedzie wylewka, to przy ogrzewaniu podlogowym juz nic nie skujesz
    Może Myslowice metropolia nie są, ale dojazd do Katowic czy innych miast na Śląsku jest dogodny, dlatego jak dla mnie wybór osiedla Park Chopina jest dobrym rozwiązaniem. Blisko do A4 oraz dwupasmowka do Katowic, w planach jeszcze jej połączenie z DTS, dla osób pracujących w Kato nic lepszego. Standard mieszkań tez na wysokim poziomie. Jak dla mnie nie ma nic lepszego w okolicy, przynajmniej nie w takich pieniądzach

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek333

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie

    no a koszty? ile wyniosło was doprowadzenie do porządnego stanu takiego deweloperskiego mieszkania, do tych, którzy kupili i się urządzają: nie było żadnych dymów z odbiorem? rożne rzeczy można przeczytać na temat innych developerów, aż głowa boli...

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro_785

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    koszty to badzo indywidualna sprawa, ja licze srednio 10 000 na pomieszczenie, ale tak jak pisze, to zalezy od Ciebie, co chcesz zrobic, z jakich materialow, jakiej jakosci, mozliwosci sa nieskonczone, a z odbiorem nie bylo problemow, tylko, ze ogrzewanie nie bylo sprawdzone (opoznienia ze strony Tauronu), ale to o tym tez pomysleli, wiec nie zostaniemy bez zabezpieczenia, gdyby cos bylo nie tak
    a co do develeopera, sprawdzalem go wczesniej, ma kilka udanych inwestycji, wiadomo, ze zawsze mozna sie do czegos doczepic i znalezc usterke na tyle mieszkan, ale to juz kwestia podejscia

  13. #13

    Domyślnie

    kwestie kosztów akurat przemyślałem kilka razy, zależy jakie masz wymagania, przy podwieszanych sufitach, ledach, fajnych płytkach, pełnej zabudowie ja liczę podobnie min 10 000 -15 000 od łazienki, kuchni itd., górna granica to tylko Twoja fantazja i zasobność portfela.

    A nexx akurat ma czysta kartę, co może faktycznie nie tak często w branży budowlanej się zdarza, ja jestem zadowolony

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek333

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie

    dużo, zwłaszcza przy mieszkaniu o sporym metrażu, ale cóż, jak inwestować to inwestować, grunt, żeby w solidnego dewelopera

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro_785

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    owszem duzo, ale napewno mniej niz budujac dom, a w moim przypadku to inwestycja na cale zycie

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek333

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    8

    Domyślnie

    jeszcze jedno pytanie, mianowicie materialy, z ktorych buduja, osiedle powstaje szybko, mam watpliwosci co do materialow, orientuje sie ktos?

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro_785

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    szybko, ale nie za szybko, widzialem osiedle w Swietochlowicach, postawili je chyba w jakies 4 mce? w tym przypadku zastanowilbym sie 2 razy, ale na chopina nie ma takich obaw, normalne, solidne osiedle, nie pamietam nazw materialow, ale nie byl to jakis szajs, a dobre materialy, do wykonczenia tez sie chyba przylozyli, super wygladaja te zewnetrzne drewnopodobne plyty

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filipo23

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    podpinam się pod temat Parku Chopina, powyższe koszty to chyba absolutne minimum, przy takim zakresie wykończeniówki, ale bardziej interesuje mnie ogrzewanie podłogowe, oglądałem mieszkanie 3 pokojowe, deweloper tnie koszty instalując grzejniki w pozostałych pokojach i łazience?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro_785

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał filipo23 Zobacz post
    podpinam się pod temat Parku Chopina, powyższe koszty to chyba absolutne minimum, przy takim zakresie wykończeniówki, ale bardziej interesuje mnie ogrzewanie podłogowe, oglądałem mieszkanie 3 pokojowe, deweloper tnie koszty instalując grzejniki w pozostałych pokojach i łazience?
    gwarantuje, ze nie znajdziesz w tej cenie za metr mieszkania z ogrzewaniem podłogowym, to jest dobra cena, wiec raczej bym się cieszył, że takowe jest, a grzejniki w pozostałych pokojach to akurat dla mnie spoko rozwiązanie, zakręcam niezależnie kiedy chce, zwróć uwagę, ze w łazience masz podłogowe plus grzejnik..

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    ja też teraz szukam jakiegoś mieszkania w Katowicach, bażantów super, ale nie za bardzo na moje możliwości finansowe :/ a ten Park Chopina to jak cenowo wygląda? bo oczywiście deweloper nie pofatygował się, ze by umieścić na stronce cenę :/

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony