dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie PUK - ktoś w tym domu chce zamieszkać

    Witam,

    W trzecią rocznicę ślubu postanowiliśmy, że na piątą rocznicę będziemy mieszkać we własnym domu. Przystąpiliśmy do realizacji. Kupiliśmy działkę i od początku stycznia rozpoczęliśmy prace - najpierw papierologia, potem dziura w ziemi.

    Dom w tej chwili jest na etapie tuż przed stanem developerskim tj jest dach, elewacja, okna, instalacje, a lada moment będzie wylewana podloga.

    Wybraliśmy projekt PUK, ale wprowadziliśmy nieco zmian.

    Tak wyglądają rzuty
    parter
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzuty_Page_1.jpg
Wyświetleń:	676
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	148360
    piętro
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzuty_Page_2.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	148361

    A w środku:
    1. jasna - kremowo biała kuchnia
    2. gustawiański stół w jadalni z krzesłami typu medalion
    3. pieco-kominek z białych kafli
    4. ściana z cegły rozbiórkowej gdzie jest kominek i ścianka na wysokości spiżarni też z cegieł - mieszkanie daguni - zobaczyłam i powiedziała też tak chcę mieć
    5. w salonie jasne kanapy
    6. białe drzwi w całym domu
    7. wysokie białe listwy przypodłogowe
    8. w łazience na parterze białe mugaty - łazienka mugatki jest dla mnie niedoścignionym wzorem
    9. pokój na parterze - tj. gabinet w stylu angielskiego klubu z tabaczkowymi lub zielonymi ścianami, ciemnymi meblami i grafikami wiktoriańskich map na ścianach - nieco marinistycznych elementów (mąż uwielbia: żeglarstwo, historię i książki)
    10. sypialnia jasna - rozbielona cytryna lub brzoskwinia z bielą i drewnem jabłoni, gęste muślinowe firany
    11. pracownia i pokój rekreacyjny (nad garażem) jasne pastele
    12. pokój obok łazienki - królestwo córki - znając ją powinno być wściekle różowe i wszędzie księżniczki Disney (lokatorka ma prawie 4 lata)
    13. najmniejszy pokój - rozwojowy...
    14. łazienka na piętrze szaro biała.

    Generalny trend jasno-domowo-przytulnie troche angielskich klimatów, ale nie dosłownie.
    Ciekawa jestem co mi wyjdzie.

  2. #2

    Domyślnie

    ok no to na dziś zacznę opowieść o kuchni jako, że kuchnia jest sercem domu - przynajmniej dla mnie. W kuchni spędzam dużą część swojego wolnego czasu dlatego, że lubię i chętnie gotuję.

    Napisałam wam, że kuchnia ma byc jasna. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy kuchnię urządzoną w nowoczesnych ciemnych frontach - tak bardziej industrialnie i owszem była wygodna, ale utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie tego chcę.

    Chcę białej kuchni. Białej z drewnianymi blatami. To jest mój pierwszy szkic. I na chwilę obecną jest w nim już kilka zmian.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 5.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	148568
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 6.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	60,2 KB
ID:	148569
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 3.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	148570
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 1.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	148571
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 2.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	148572
    okap nie będzie taki stylizowany na wiejski. Będzie w zabudowie g-k taki klocek aż do samego sufitu z ozdobną listwą
    dołożę niewielką wyspę od strony płyty w kierunku jadalni.
    oczywiście zlew porcelanowy domsjo.

    na całej podłodze salon, hall, jadalnia pokój dzienny będą płytki podłogowe imitujące drewno (wszędzie mamy podłogówkę)
    Scianka obok lodówki ma mieć około 1m długości i będzie z cegły
    Dzięki koleżance mamy piękną prawdziwą ponad 100 letnią cegłę pochodzącą ze starej stodoły. To naprawdę zaskakujące w jak doskonałym stanie jest taki wiekowy materiał. Jest cudowny. Trochę tej cegły nazwoziliśmy i z cegły będzie jeszcze ściana w salonie tam gdzie jest kominek i cały podcień wejściowy. Tego ostatniego jestem bardzo ciekawa, bo dom w swojej bryle nie jest taki rustykalny. Elewacja będzie w odcieniach szarości, fundament bardziej ciemny, dachówka antracytowa, podbitka w kolorze pinni a stolarka orzechowa. Wiec taki podcień będzie się delikatnie odcinał.

    Ponieważ zmieniliśmy układ pomieszczeń względem projektu gotowego nie mamy wiatrolapu. Do domu wchodzi się bezpośrednio do hallu z którego widać jadalnię i przestrzeń dzienną. Chciałabym aby wszystkie pomieszczenia otwarte tworzyły jedną spójną całość ale powinny mieć też elementy różnicujące (nad tymi myślę - mam nadzieję, że pomożecie).

    Ok wracając do wnętrz, dom jest ustawiony w osi południe-północ. Wejście jest od południa - salon i jadalnia od zachodu i taras od północy.
    Mimo trochę niekorzystnego układu względem stron świata zdecydowaliśmy się na duże okna prawie od samej podłogi do sufitu. Dwa takie okna sa w jadalni i jedno obok drzwi tarasowych.

  3. #3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	61_2.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	149575
    tapeta do pracowni na którą zachorowałam. Zobaczyłam ją w sierpniowym albo wrześniowym "Tak mieszkam" i nie mogę się od niej uwolnić. Ostatnio widziałam ją też w sypialni w blogu Kredes Babci Marianny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony