dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie Uszczelniacz rury spalinowej

    Witam,

    Zainstalowałem wkład kominkowy i podłączyłem go do komina stalową czarną rurą. Łączenia na kolankach uszczelniłem uszczelniaczem SUDAL (do pieców i kominków - taki mi doradzili w castoramie). Wszystko z tym uszczelniaczem było ok do momentu napalenia w kominku. Uszczelniacz się złuszczył, popękał i odpadł :/
    Mimo, że na opakowaniu jest napisane że wytrzymuje do 1000 st. Fakt, nie śmierdzi, nie pali sie ale odpada.

    Poprawiłem jeszcze raz i to samo. Wydaje mi się że gość który mi to doradził nie miał zielonego pojęcia o tym co mówi.

    Jaki preparat polecacie do uszczelnienia połączenia rur czarnych stalowych ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Raczej to Ty nie masz pojęcia jak go użyć, no bo i skąd zresztą miałbyś to wiedzieć?. Uszczelniać służy do uszczelniania przestrzeni miedzy rurami. stamtąd nie wypadnie, jeśli użyjesz go we właściwy sposób. Uszczelnia się szczeliny rzędu 1-2 mm. Mniejsze same "zajdą", większe... to problem rur, których bym nie kupił. Obecnie dostępne rury nie wymagają uszczelniania, są spasowane w wystarczający sposób, a na pewno nie ma potrzeby mazać ich na wierzchu, tak jak to zrobiłeś. Mastyka ogniotrwała to nie klej. Musi się znaleźć pomiędzy dwoma NIERUCHOMYMI elementami. Z kolei żaden klej nie wytrzyma temperatury i rozszerzalności stali w tym miejscu....

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    o prosze, szkoda, że Pan w castoramie nie był łaskawy lepiej tego wytłumaczyć. Rury są ładnie spasowane i nie widać szczelin, chciałem poprostu doszczelnić ale jak samo zajdzie to daje spokój. Dzięki za pomoc.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Dobrze jest tez kielichami do góry poukładać. Jakby co miało ćknąć, poleci do środka...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Jak się poczyta opis na etykiecie czarnego uszczelniacza, to rzeczywiście można popełnić kilka błędów. To dość pożyteczny środek i jak się przyjmie do wiadomości po prostu, że to jest najnormalniej w świecie ceramiczna zaprawa ogniotrwała (niskoogniotrwała), to będzie łatwiej dojść, gdzie można,a gdzie nie.
    Rury w chłodniejszych miejscach (do 300st.) można też próbować silikonem ...(mam na myśli środek, na którym napisane jest wyraźnie "silikon", a nie wszystko, co jest w kartuszu) Jak źle to ocenimy, to najwyżej się wykruszy - nie zaszkodzi. Trochę tylko się musimy liczyć jakiś czas z zapachem przypalanej elektryki.

    Pozdrawiam

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    widziałem taki silikon i nawet o nim myślałem ale ten uszczelniacz wydawał mi się lepszy. Pale w kominku nie zabudowanym cały czas i nic się nie dzieje , czujnik czadu i dymu milczy. rury sztywno się trzymają. Jest ok nie trzeba psuć

  7. #7
    Banned
    Gonzooo

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    1

    Domyślnie

    Soudala używałem też u siebie i od kilku lat nie miałem żadnego problemu, a tym bardziej nic nie popękało, nie stopiło się. Jak mówił ktoś wyżej to raczej kwestia rur i niewłaściwego zastosowania produktu (w castoramie raczej na podróbkę nie trafiłeś, ale na przyszłość polecam zakup na http://www.piankisklep.pl/ - jak masz problem odpowiedzą i doradzą, a ja na niczym się naciąłem do tej pory).

  8. #8
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gonzooo Zobacz post
    Soudala używałem też u siebie i od kilku lat nie miałem żadnego problemu, a tym bardziej nic nie popękało, nie stopiło się. Jak mówił ktoś wyżej to raczej kwestia rur i niewłaściwego zastosowania produktu (w castoramie raczej na podróbkę nie trafiłeś, ale na przyszłość polecam zakup na http://www.piankisklep.pl/ - jak masz problem odpowiedzą i doradzą, a ja na niczym się naciąłem do tej pory).
    Znam ten sklep , sprzedają od dawna.
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony