dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    Ja umię czytać ze zrozumieniem.Twoja odpowiedz mogła sie tyczyć akutat tej folii
    wypowiedź o której mówisz dotyczyła mojego postu wyłącznie o kaloryferach, naprawdę trzeba mieć bardzo dużą wyobraźnię żeby z tego zrobić post o folii

    PS adam_mk znam od dawna, ja z nim rozumiem się prawie bez słów, wystarczy mi jeden jego schemat nabazgrany na serwetce żeby chwycić jego nową ideę, ale ja jestem tak samo techniczny jak i on, tak więc skoro zamierzasz reklamować swoje usługi, to rób to w jakiś bardziej elegancki sposób, bo bezpodstawne atakowanie lidera tego forum tylko dlatego żeby zrobić szum marketingowy wokół swojego produktu to wyjątkowe chamstwo

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    wypowiedź o której mówisz dotyczyła mojego postu wyłącznie o kaloryferach, naprawdę trzeba mieć bardzo dużą wyobraźnię żeby z tego zrobić post o folii

    PS adam_mk znam od dawna, ja z nim rozumiem się prawie bez słów, wystarczy mi jeden jego schemat nabazgrany na serwetce żeby chwycić jego nową ideę, ale ja jestem tak samo techniczny jak i on, tak więc skoro zamierzasz reklamować swoje usługi, to rób to w jakiś bardziej elegancki sposób, bo bezpodstawne atakowanie lidera tego forum tylko dlatego żeby zrobić szum marketingowy wokół swojego produktu to wyjątkowe chamstwo
    mpoplaw to jest temat
    ''ocieplenie podłogi betonowej na strychu" a wątki są tutaj różne.Właśnie trzeba mieć dużą wyobraznie tak jak mówisz,by w tym temacie wstawiać wątek grzejników bo nie wiem jak one się mają do ocieplenia samej podłogi.Nie wiem czemu chcesz podkręcac tą wymianę zdań która się nie tyczyła Ciebie.Twój kolega zakończył tą sprawe"I tak to zostawmy" więc Twoje obrończe myśli są niepotrzebne
    Jeśli ciągnie sie czyjąś myśl i chce się na nią odpowiedzieć dobrze byłoby zamkąć ją w cytat tak ja zrobiłem do byry007-
    "Czyli jak mam strop lany i chce ocieplać styropianem to nie dawać żadnej foli na strop miedź styro i nie dawać żadnej na styro na górę ?"a Twoje argumenty to zwykłe wkrecanie się w d..e adamowi mk

    To,że macie tyle postów nie robi na mnie żadnego wrażenia,może to tylko sugerować ,że macie zbyt dużo wolnego czasu,nic więcej.Chamskie to są niektóre odpowiedzi na tym forum tego Pana i podałem na to przykład.W budownictwie zareklamujesz się swoją pracą,a pisanie na forach to znikomy procent"tej reklamy",więc nie przesadzaj....z tą moją reklamą bo są dużo skuteczniejsze sposoby jeśli już tak Cię to bardzo porusza.
    Jeszcze raz powiem-tutaj ludzie przychodzą po konkretne ,rzeczowe odpowiedzi a nie zrób,spróbuj i napisz na forum.Nikt Wam nie zabrania robić"doświadczeń na serwetkach"-zrobicie to opiszecie na forum

    Już nie chce mi się ciągnąć dalej tego tematu,bo to jest forum a nie dzieci zabawy

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dziewczyny opanujcie się!

    Czy nie lepiej np. Zmienic te forum poprzez lajkowanie/dislajkowanie postow i tym sam automatycznie odznaczenie kolorem np 3 najlepszych i autokasowanie wypow. nie na temat.
    Ziarno od plew, i czasu i nerwow wiecej. Forum a nie forumowisko. Wierze ze lubicie czytac cos porzadnego.
    Ostatnio edytowane przez cbdu ; 28-01-2013 o 11:04

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem to ci podpowiem, cbdu założył ten wątek w listopadzie, wtedy się pytał o folię i dostał wyczerpująca odpowiedź, a teraz czyli po 3 miesiącach skorzystał z okazji i zapytał się o kaloryfery (post 37) bo nie chciał śmiecić tak jak ty na forum i zakładać specjalnie następnego wątku, i zarówno ja jak i adam_mk pisaliśmy o kaloryferach, tak więc twoja reklama w tym miejscu jest jak najbardziej niestosowna, więc weź głęboki oddech przeczytaj sobie od początku swoje posty na spokojnie i gdy zauważysz coś tutaj uczynił dokonaj samo-korekty (usuń je)
    reklama,reklama,reklama
    spiąłeś się za mocno,bo wręcasz się w d.....sko swojemu koledze.piszcie jak coś wiecie a nie nabijacie sobie posty właśnie w ten sposób
    Mnie męczy rozmowa z Tobą chłopaku i nie mam na to czasu.Mądrzyj się w tym,w czym jesteś dobry a nie klepiesz sie z kolegą po pupie i opowiadasz o waszej przyjazni na forum.Nie do Ciebie pisałem,nie Tobie odpowiadałem więc nie pruj się do mnie na forum.Masz problem ,masz moj priv na profilu to zadzwoń i wylej swoje smutkiTłumaczysz mi jakieś wątki,ale po co?była wymiana zdań z adamem mk ,nastał spokoj,więc nie grzej się .Ile Ty masz lat?

    P.S.Ci,Ty,Twoja wypadałoby pisać z dużej literki zdąsany chłopczyku,choćby kultura tego wymaga
    Ostatnio edytowane przez teka ; 31-01-2013 o 22:06

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    jako założyciel wątku masz możliwość napisać do moderatora z prośbą o wyczyszczenie głupawych postów żeby ratować wątek, i podajesz co ci się nie podoba np:
    1. w wątku o ocieplaniu nieużytkowego nieogrzewanego strychu teka wkleja kompletnie bezsensowne posty o balkonach, albo o ogrzewaniu, albo o skutkach nierównomiernego wysychania wylewki podczas gdy twoja wylewka już dawno wyschła na wiór
    2. gdy zmieniasz temat na kaloryfery na parterze teka tego nie zauważa i dalej swoje głupawe posty o folii na strychu wkleja
    3. nie reaguje na prośby opamiętania się, a ponieważ zabrakło mu argumentów leci kalumniami
    4. robi to żeby zareklamować swoje usługi, więc wszelkie prośby żeby się uspokoił są jak grochem o ścianę

    i w związku z powyższym prosisz usunąć wszystko od postu 41 gdy to teka naśmiecił

    masz cos z glowa czlowieku.dla mnie mozesz sobie wszystko usuwac ale pamietaj nie jestescie tutaj zadnymi autorytetami na tym forum a glupie to sa wpisy adama mk a ty jestes zwyklym wkrecidu...em
    "gdy twoja wylewka już dawno wyschła na wiór" widac wlasnie jak piszesz o czyms o czym nie masz pojecia.wiesz kiedy wylewka wyschnie na wiór??
    pisz o tym o czym masz pojecie,co wiesz ,czego jestes pewien bo wprowadzasz ludzi w bład,a kazdy parkieciarz jakby przeczytal o wylewce wyschnietej na wiór zaplakalby sie ze smiechu

    widzisz masz 10tys wpisow a 90%to glupoty.szkoda ze tacy doradcy sa na forum.zegnam was specjalisci od izolacji

    na policje jeszcze zadzwon
    Ostatnio edytowane przez teka ; 01-02-2013 o 09:29

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    "...a glupie to sa wpisy adama mk a ty jestes zwyklym wkrecidu...em..."

    Ja, jak mi się co nie podoba - nie czytam i pomijam...

    "zegnam was specjalisci od izolacji..."

    Prawie nie wierzę w to szczęście....

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #47

    Domyślnie

    Ponieważ wątek się zaostrzył, a Adam i mpoplaw są znani i cenieni na tym forum, a szczególnie, że mpoplaw jest 'łowcą troli', to tylko napiszę, że w tym przypadku się myli. Gdy myślałem nad wylewką, teka mi bardzo pomógł swoimi merytorycznymi postami na forum i priv, i nie tylko mi. Dzięki temu wylewka wyszła dobrze, mimo kilku spięć z wykonawcami. Sorry, że taka laurka wyszła, ale musiałem napisać gwoli sprawiedliwości...

  8. #48

    Domyślnie

    Pewnie masz rację, po prostu nie chciałem, żeby powstało wrażenie, że teka jest kolejnym trollem i tyle.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Trollem to może nie, ale...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #50

    Domyślnie curcia1994

    Cbdu...........jakie masz odczucia po położeniu styropianu zamiast trocin ?
    Ze zdjęć wygląda że robotę zrobiłeś extra .
    A co do grzejników to może przepłucz je i zostaw. Przynajmniej do czasu, jak nie zdecydujesz o gruntownym remoncie CO.
    Współczesne grzejniki dobre są w pompowych układach sterowanych. Mają małą pojemność czynnika i szybko reagują na zmiany.
    A z Twojego opisu wynika że masz jakiś stary kocioł i być może instalację z rur stalowych o dużych jak na obecne czasy przekrojach ? Możliwe że w układzie grawitacyjnym ?
    Ostatnio edytowane przez Qgiel ; 10-02-2013 o 16:37 Powód: Qgiel

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cbdu

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Podlasie i reszta swiata
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qgiel Zobacz post
    Cbdu...........jakie masz odczucia po położeniu styropianu zamiast trocin ?
    Ze zdjęć wygląda że robotę zrobiłeś extra .
    A co do grzejników to może przepłucz je i zostaw. Przynajmniej do czasu, jak nie zdecydujesz o gruntownym remoncie CO.
    Współczesne grzejniki dobre są w pompowych układach sterowanych. Mają małą pojemność czynnika i szybko reagują na zmiany.
    A z Twojego opisu wynika że masz jakiś stary kocioł i być może instalację z rur stalowych o dużych jak na obecne czasy przekrojach ? Możliwe że w układzie grawitacyjnym ?
    OK Wylewki jeszcze nie mam, Robota jak dla siebie: zaimpregnowalem 2teowniki acz były w idealnym stanie, nawciskalem welny w puste przestrzenie nieregularne a styro w regularne, 6 piankami zalalem wszelkie szczeliny miedzy plytami, podloga mozna biegac- szpilki nie wcisniesz! Teraz przy temp zew. 0 C: temp. w domu spada przez 24h o 2 stopnie. Rozpalam tylko wieczorem czasami co 2 dzien. Gruby mur ma powolna wymiane ciepla. Straty cieplne pozostaly tymczasem gdzie indziej.
    Podobny wynik mialem przy wiorach ale warto bo nowe solidne ocieplenie juz do konca- izolbet super podloga, czystosc, estetyka, mozliwosc zagospodarowania powierzchni etc. Dom zrobil sie cieplejszy po modernizacji ale palic trzeba Kosztu nie licze. Czasu mi bylo szkoda bo moglem zrobic welna szybciej z podobnym efektem.

    Grzejniki sam nie wiem, moze zrobie jak mowisz na wiosne bo 2 grzejniki są zamulone grzeja do polowy (odpow. są). Slyszalem ze sa bardziej ekonomiczne po wymienie? Ilosc wody spada o polowe w instalacji.
    Piec zgadza sie. Myslalem taki na wszystko z zasob. na eko groszek. 1 raz na 3 dni podobno sie zaglada a w praktyce?? Oplaca sie? 1t dobrego eko~900zl. zima na 250m2 to 4 t? Myslalem tez o solarach na dach..

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Ponieważ wątek się zaostrzył, a Adam i mpoplaw są znani i cenieni na tym forum, a szczególnie, że mpoplaw jest 'łowcą troli', to tylko napiszę, że w tym przypadku się myli. Gdy myślałem nad wylewką, teka mi bardzo pomógł swoimi merytorycznymi postami na forum i priv, i nie tylko mi. Dzięki temu wylewka wyszła dobrze, mimo kilku spięć z wykonawcami. Sorry, że taka laurka wyszła, ale musiałem napisać gwoli sprawiedliwości...
    owp-szacunek

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Do sedna tematu mam rozłożony styropian w 2 warstwach po 10 cm , teraz przez przypadek dowiedziałem się ze pod nosem mam fabrykę prelitu , gosciu mi kazał żebym zrobił tak że jak mam rozłożony styropian to żebym go zebrał rozłożył folie potem rozsypał perlit (liczyliśmy po 5 cm na 120 m 2 stropu)i wyliczył mi że by mnie kosztowało luzem około 1000zł a workowany by wyszło 1250zł około 6m3 cena dobra ??chyba granulacja duża nazywali go nazwa na A ale nie pamiętam dokładnie mam kontakt dopytam, tylko zastanawiam się ile to jest 5 cm jak by przeliczyć to na cm styropianu ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Jak wychodzi tanie styropian jak wydałem ponad 3tys zł na te 20 cm a docelowo ma być 40cm a perlit wychodzi mnie 1250zl plus do tego chce zalać wylewkę tez z pelitem w domieszce ale to później ?? jestem trochę zielony w tej dziedzinie i proszę o wyrozumiałość, pelitem zainteresowałem się tylko bo na forum go bardzo chwalą .
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    "pelitem zainteresowałem się tylko bo na forum go bardzo chwalą . "

    Coś budujesz/remontujesz/poprawiasz...
    STAĆ CIĘ na STRATĘ około 30zł?
    Zamów wysyłkowo worek perlitu.
    Tyle wydasz...
    Zrób kilka prób opisanych w wielu miejscach na tym forum.
    POTEM zrób tak, jak Ci rozum podyktuje!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Jestem w trakcie budowy znaczy sie został mi do docieplenia strop mam rozłożone 20 cm 2 warstwach i w tym po chowane elastyczne kanały od wentylacji ma być 40 cm , ale jak zrobić próby odnoszące sie do stropu ?? na początku chciałem w szczeliny wsypać drobny perlit w szczeliny jakie ma między styropianami , potem myślałem o piance jak pojechałem do fabryki gościu mi naświetlił sprawę tak żebym rozebrał cały styropian i rozsypał perlit i bede miał lepiej niż teraz mam popatrzyłem na niego dziwnym wzrokiem i mówie ze nie mam gdzie wykorzystać juz tego styropianu to powiedział ze najlepiej jest jak bym na strop rozłożył folie rozsypał perlit i folia styropian folia i beton (najlepiej z domieszką perlitu) na moje rozumowanie to bym chciał zrobić tak że teraz mam rozłożony styropian po uszczelniać szczeliny folia perlit i folia i na to wylewka tylko jak to obliczyć ile daje te 5cm ciepła względem 20 cm styropianu ??czy bedzie lepiej znaczy sie cieplej te 5 cm perlitu czy następne 20 cm styropianu ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dzwoniłem do prlitpol i gościu troszkę mi wyjaśnił że perlit ma lambdę 0,4 i mówił ze 5 cm nie zastąpi mi na pewno 20 cm styropianu chyba ze dałbym 20 perlitu to tak ale po przeliczeniu kosztów taniej wychodzi styropian
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Teraz zgłupiałem dostałem odp na email od tego gościa z fabryki niedaleko mnie i on mówi ze po przeanalizowaniu moich wątpliwości ze 7cm ma lepszą ciepłochronność niź 15 cm styropianu i proponuje mi żeby wysypać 10 cm na m2 to da lambdę do 0,032 , mówi ze na 10 cm to 13m2 i za 13m2 w workach może mi dać cene 1500zł czyli wychodzi 115 za m2 cena chyba oki co wy na to co rozważyć styropian 2 razy droszy bo musze zamówić prosto z fabryki i wychodzi ponad 3 tys czy perlit 50% taniej plus koszty przygotowania podłoża bo bym musiał kupić jeszcze 2 cm styropian bo mam te główne kanały jeszcze nie przykryte warstwą ocieplenia bo one mają około 18 cm i narazie tylko przykryte paczkami styropianu, cięzko sie bedzie przestawić że jak rozsypie biały proszek bedzie ciepło niź styropian takie przyzwyczajenie hehe
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Takie cos w załączniku dostałem


    SEKCJA 1: Identyfikacja substancji/mieszaniny i identyfikacja przedsiębiorstwa
    Identyfikator produktu: Perlit ekspandowany, minerał pochodzenia wulkanicznego.
    Numer rejestracji: substancja zwolniona z obowiązku rejestracji na podstawie załącznika V Rozporządzenia REACH (WE 1907/2006).
    Inne nazwy lub synonimy, jakimi substancja jest oznaczana: perlit, agroperlit
    1.2. Istotne zidentyfikowane zastosowania substancji lub mieszaniny oraz zastosowania odradzane:
    Budownictwo: składnik materiałów izolacyjnych i ogniotrwałych, zapraw budowlanych.
    Inne zastosowania: składnik zasypek hutniczych, sorbent w ochronie środowiska, składnik past do zębów, łagodny środek ścierny w chemii gospodarczej, pomoc filtracyjna w przemyśle spożywczym.
    Produkt jest przeznaczony do użytku profesjonalnego, przemysłowego, prywatnego, naukowego oraz do badań i analiz naukowych.
    Zastosowania odradzane: brak.
    1.3. Dane dotyczące dostawcy karty charakterystyki
    Producent: PERLIT AF
    Adres:
    Numer telefonu:
    Adres e-mail kompetentnej osoby odpowiedzialnej za Kartę charakterystyki: ,,
    1.4. Numer telefonu alarmowego: czynny całą dobę, 112 lub 999

    SEKCJA 2: Identyfikacja zagrożeń
    2.1. Klasyfikacja substancji;
    Według kryteriów zawartych w Rozporządzeniu (WE) Nr 1272/2008: produkt nie został zaklasyfikowany jako preparat niebezpieczny dla zdrowia człowieka i dla środowiska.
    2.2. Elementy oznakowania: Substancja nie wymaga oznakowania według Rozporządzenia WE nr 1272/2008 (art. 25 i art. 32 ust.6). Symbol, znak ostrzegawczy, zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia, zwroty wskazujące środki ostrożności nie są wymagane.
    2.3. Inne zagrożenia: Ze względu na swoją postać (drobny proszek) substancja może mechanicznie podrażniać oczy i układ oddechowy.

    SEKCJA 3: Skład/informacja o składnikach
    3.1. Substancja: Naturalny minerał. Perlit ekspandowany Nr CAS 93763-70-3
    Tożsamość głównego składnika: Amorficzny glinokrzemian sodowo-potasowy zawierający także magnez, wapń i żelazo (szkliwo wulkaniczne o charakterze kwaśnym)

    SEKCJA 4: Środki pierwszej pomocy
    Porady ogólne: jeżeli istnieje możliwość wystąpienia narażenia należy zaopatrzyć się w sprzęt ochrony osobistej podany w Sekcji 8.
    4.1. Opis środków pierwszej pomocy:
    Instrukcje postępowania w zależności od dróg narażenia:
    - przez drogi oddechowe: Zalecane jest wyprowadzenie narażonej osoby z miejsca narażenia na pył na świeże powietrze. Jeśli niepokojące objawy nie ustąpią skonsultować się z lekarzem.
    - przez kontakt ze skórą: zanieczyszczoną skórę płukać czystą wodą. Zdjąć zanieczyszczone ubranie i buty. Przed ponownym użyciem ubranie wyprać, buty wyczyścić. Gdy wystąpi podrażnienie skonsultować się z lekarzem.
    - przez kontakt z oczami: w przypadku podrażnienia usunąć szkła kontaktowe, jeśli są, i natychmiast opłukać oczy. Jeżeli podrażnienie utrzymuje się skonsultować się z lekarzem.
    -przez przewód pokarmowy: wypłukać usta dużą ilością wody. Można podać do wypicia wodę. Osobie nieświadomej nie podawać niczego do ust. Skonsultować się z lekarzem
    4.2. Najważniejsze ostre i opóźnione objawy oraz skutki narażenia: Skutki narażenia to podrażnienie błony śluzowej i spojówek. Nie są spodziewane ostre i opóźnione objawy narażenia.
    4.3. Wskazania dotyczące wszelkiej natychmiastowej pomocy lekarskiej i szczególnego postępowania z poszkodowanym: Brak specyficznej odtrutki. Leczenie oparte na ocenie dokonanej przez lekarza na podstawie reakcji pacjenta.

    SEKCJA 5: Postępowanie w przypadku pożaru
    5.1. Środki gaśnicze: stosować środki gaśnicze odpowiednie dla płonącego otoczenia.
    Niewłaściwe: brak.
    5.2. Szczególne zagrożenia związane z substancją: Nie występują. Substancja niepalna.
    5.3. Informacje dla straży pożarnej: Substancja to niepalne ciało stałe. Nie podtrzymuje palenia. Klasa p.poż. A 1.
    Specjalny sprzęt ochronny dla strażaków: nosić ubranie ochronne przeciwpożarowe (hełm strażacki, obuwie, kombinezon ochronny, rękawice neoprenowe), sprzęt ochronny oczu i twarzy, niezależny aparat do oddychania.

    SEKCJA 6: Postępowanie w przypadku niezamierzonego uwolnienia do środowiska
    6.1. Indywidualne środki ostrożności, wyposażenie ochronne i procedury w sytuacjach awaryjnych: Unikać wdychania pyłu, kontaktu z oczami, zapewnić wystarczającą wentylację, nosić odpowiednie ubranie ochronne i wyposażenie wymienione w sekcji 8.
    6.2. Środki ostrożności w zakresie ochrony środowiska: ograniczyć pylenie.
    6.3. Metody i materiały zapobiegające rozprzestrzenianiu się skażenia i służące do usuwania skażenia: powstrzymać wyciek, jeśli to możliwe. Uszczelnić uszkodzone opakowanie i umieścić je w opakowaniu ochronnym. Zamieść /lub odkurzyć za pomocą mechanicznych urządzeń ssących/. By uniknąć rozprzestrzenienia pyłu wyciek można zwilżyć wodą. Zanieczyszczoną powierzchnię zmyć dużą ilością wody. Niezanieczyszczona sucha substancja może być ponownie użyta.
    6.4. Odniesienia do innych sekcji: Sposób postępowania z odpadami określono w Sekcji 13.

    SEKCJA 7: Postępowanie z substancjami i mieszaninami oraz ich magazynowanie
    7.1. Środki ostrożności dotyczące bezpiecznego postępowania: W miejscu pracy w celu dotrzymania ustalonych wartości granicznych NDS powinna być zastosowana wentylacja (mechaniczna lub naturalna) ogólna i miejscowa. Należy unikać rozsiewania i wzbijania pyłu. Wskazane jest, przy długotrwałym lub ciągłym narażeniu, podejmowanie środków ostrożności zabezpieczających przed kontaktem z drogami oddechowymi i oczami. Nawet przy krótkotrwałym narażeniu unikać kontaktu z oczami. Stosować zalecane środki ochrony podane w sekcji 8. Nie jeść, nie pić, nie palić w obszarach roboczych. Po użyciu substancji umyć ręce. Po zakończeniu pracy z substancją zmienić ubranie i ochronne wyposażenie.
    7.2. Warunki bezpiecznego magazynowania, łącznie z informacjami dotyczącymi wszelkich wzajemnych niezgodności: Produkt przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w suchych warunkach, poza zasięgiem dzieci. Produkt luzem przechowywać w zbiornikach zabezpieczających przed dostępem wody, przed niekontrolowanym uwolnieniem.
    Klasa przechowywania: niepalne ciała stałe.
    7.3. Szczególne zastosowanie(-a) końcowe: Scenariusz narażenia nie jest wymagany, ponieważ substancja nie jest klasyfikowana jako stwarzająca zagrożenie dla zdrowia człowieka i dla środowiska.

    SEKCJA 8: Kontrola narażenia/środki ochrony indywidualnej
    8.1. Parametry dotyczące kontroli:
    Krajowe wartości graniczne NDS w środowisku pracy:
    Inne nietrujące pyły przemysłowe – w tym zawierające wolną (krystaliczną) krzemionkę poniżej 2%
    NDS NDSCh NDS
    pył całkowity - -
    10 mg/m3 nie określony nie określony
    Krajowe dopuszczalne wartości biologiczne: Brak danych.
    Substancje zanieczyszczające powietrze: Nie występują w przypadku prawidłowego postępowania i stosowania.
    Technologiczne sposoby zmniejszenia narażenia: w przypadku długotrwałego narażenia stosować odpowiednią wentylację wywiewną lub/i stosować środki ochrony układu oddechowego. Dla niektórych stanowisk pracy, w celu utrzymania stężenia substancji w powietrzu poniżej wymaganych stężeń dopuszczalnych, może okazać się konieczna miejscowa wentylacja wyciągowa.
    Wartości DNEL / DMEL i PNEC: nie znane
    Wartości PNECS: nie znane
    8.2. Kontrola narażenia:
    Monitoring: Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 kwietnia 2005 r. [Dz. U. 05 Nr 73 poz. 645]. Zaleca się prowadzenie w miejscu pracy stałej kontroli stężenia pyłów w powietrzu. Badania i pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy powinny być wykonywane przez laboratoria, które uzyskały akredytację w tym zakresie na podstawie przepisów Ustawy z 30 sierpnia 2002 r. O systemie oceny zgodności.
    Metody oceny narażenia: ocenę stopnia narażenia wykonuje się zgodnie z:
    PN-Z-04008-7:2002 – „Ochrona czystości powietrza. Pobieranie próbek. Zasady pobierania próbek powietrza w środowisku pracy i interpretacji wyników.”
    PN-Z-04008-7:2002/AZ1 grudzień 2004 – „Ochrona czystości powietrza. Pobieranie próbek. Zasady pobierania próbek powietrza w środowisku pracy i interpretacji wyników”.
    PN-91/Z-04030/05 – „Ochrona czystości powietrza. Badania zawartości pyłu. Oznaczanie pyłu całkowitego na stanowiskach pracy metodą filtracyjno-wagową.”
    PN-91/Z-04030/06 – „Ochrona czystości powietrza. Badania zawartości pyłu. Oznaczanie pyłu respirabilnego na stanowiskach pracy metodą filtracyjno-wagową.”
    Środki ochrony indywidualnej:
    Ochrona oczu lub twarzy: gogle ochronne (zgodne z EN 166 lub podobne), pyłoszczelne.
    Ochrona skóry: odzież ochronna ze zwartej tkaniny.
    Ochrona rąk: przy częstym i długotrwałym kontakcie używać rękawic ochronnych powlekanych (zgodnych z EN 37). UWAGA: przy wyborze rękawic do określonego zastosowania i okresu używania w miejscu pracy należy także uwzględnić czynniki związane z miejscem pracy, takie jak: inne używane substancje i chemikalia, wymagania fizyczne (ochrona przed skaleczeniem lub przebiciem, precyzję ruchów, ochronę przed ciepłem), potencjalne reakcje organizmu na materiały rękawic, jak również instrukcję /opis techniczny dostarczony przez dostawcę/.
    Ochrona dróg oddechowych: jeżeli istnieje ryzyko przekroczenia wymagań lub wytycznych odnośnie dopuszczalnych stężeń lub wystąpiły szkodliwe objawy, takie jak podrażnienie układu oddechowego lub uczucie dyskomfortu, lub jeśli są takie ustalenia odnośnie procesu oceny ryzyka należy stosować środki ochrony dróg oddechowych: maski lub półmaski, klasy typ P1, zatwierdzonej przez CE.
    Kontrola narażenia środowiska: zabezpieczyć przed przedostawaniem się dużych ilości do cieków wodnych i kanalizacji. Patrz również sekcja 12.

    SEKCJA 9: Właściwości fizyczne i chemiczne
    9.1. Informacje na temat podstawowych właściwości fizycznych i chemicznych
    Wygląd:
    - postać

    - stan skupienia
    - granulometria
    - kolor
    Drobne, wewnątrz puste, bardzo lekkie kuleczki
    Ciało stałe
    poniżej 3,0 mm (99%).
    Kolor zmienia się. Biały, białawy do jasnoszarego o perłowym połysku.
    Zapach: Nie wyczuwalny
    pH (20 ° C): w stanie stałym: nie przydatny
    w wodnym roztworze: około pH 7 ± 0,5 (10%)
    Temperatura topnienia/ krzepnięcia: Temperatura mięknięcia: powyżej 900 0C w w/w zakresie w jego najwyższych wartościach. Po stopieniu tworzy kruchą, szklista masę.
    Początkowa temperatura wrzenia i zakres temperatur wrzenia: Nie określa się
    Temperatura zapłonu: Nie określa się
    Palność: Nie palna, klasa A 1
    Górna / dolna granica palności albo górna / dolna granica wybuchowości: Nie palna
    Prężność par: Nie określa się
    Gęstość (nasypowa w stanie luźnym) 50 - 200 kg / m3
    Rozpuszczalność w wodzie (CaSO4 x 0,5 H2O, 20 °C): Nie rozpuszczalna w wodzie
    Współczynnik podziału n - oktanol / woda (kloc Po / w) Substancja jest nieorganiczna. Nie określa się.
    Temperatura samozapłonu Nie palna. Nie określa się.
    Lepkość: Nie dotyczy
    Wybuchowe właściwości: Nie wybuchowa
    Utleniające właściwości: Nie posiada

    9.2. Inne informacje:
    Współczynnik przewodzenia ciepła Poniżej 0,06 W/mK

    SEKCJA 10: Stabilność i reaktywność
    10.1. Reaktywność: W warunkach normalnego stosowania żadne niebezpieczne reakcje nie występują.
    10.2. Stabilność chemiczna: Stabilna przy prawidłowym przechowywaniu. Patrz sekcja 7.
    10.3. Możliwość występowania niebezpiecznych reakcji: Przy składowaniu i posługiwaniu się zgodnie z przepisami nie występują.
    10.4. Warunki, których należy unikać: Nie występują.
    10.5. Materiały niezgodne: Nie występują
    10.6. Niebezpieczne produkty rozkładu: Nie są znane

    SEKCJA 11: Informacje toksykologiczne
    11.1. Informacje dotyczące skutków toksykologicznych:
    Skutki zdrowotne narażenia ostrego: nie stwierdzono działania rakotwórczego i mutagennego substancji.
    Skutki zdrowotne narażenia przewlekłego: Przewlekłe narażenie dróg oddechowych na pyły może być przyczyną wielu schorzeń.
    Skutki zdrowotne narażenia miejscowego: Wdychanie: podrażnienie błon śluzowych i górnych dróg oddechowych i płuc.
    Kontakt z oczami: mechaniczne podrażnienie, zaczerwienienie, ból, łzawienie.
    Droga pokarmowa: jest mało prawdopodobne, aby spożycie zdarzające się przy normalnych operacjach z produktem, spowodowało obrażenia.

    SEKCJA 12: Informacje ekologiczne
    Szczegółowe badania nad działaniem substancji na środowisko nie były prowadzone. Substancja pochodzenia naturalnego. Nie stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.
    12.1. Toksyczność: Brak danych
    12.2. Trwałość i zdolność do rozkładu: Substancja to produkt nieorganiczny i rozkład biologiczny nie jest znany, ponieważ stosowane do określania biodegradacji metody nie znajdują zastosowania w przypadku substancji nieorganicznych.
    12.3. Zdolność do bioakumulacji: Wartość współczynnika podziału oktanol – woda (Kow) nie jest znany. Według doświadczeń substancja jest neutralna w stosunku do organizmów żywych.
    12.4. Mobilność w glebie: Dla gleby jest neutralna. Produkt nie jest mobilny.
    12.5. Wyniki oceny właściwości PBT i vPvB: Substancje nie spełnia kryteriów dla klasyfikacji jako PBT lub vPvB..
    12.6. Inne szkodliwe skutki działania: Nie są znane. Według kryteriów europejskiej klasyfikacji i etykietowania substancja nie jest klasyfikowana i oznaczana jako niebezpieczna dla środowiska.

    SEKCJA 13: Postępowanie z odpadami
    13.1. Metody unieszkodliwiania odpadów: W przypadku rozsypania zebrać materiał na sucho. Część nie zanieczyszczoną można ponownie wykorzystać. Małe ilości mogą być usuwane razem z odpadami komunalnymi. Utylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami po uzgodnieniu z właściwym terenowo wydziałem ochrony środowiska. Produkt nie jest objęty szczegółowymi przepisami krajowymi dotyczącymi postępowania z odpadami i nie jest na liście odpadów niebezpiecznych.
    Kod odpadu: 16 03 04 – nieorganiczne odpady inne niż wymienione w 16 03 03 i 16 03 80

    SEKCJA 14: Informacje dotyczące transportu
    14.1. Numer UN (numer ONZ): nie klasyfikowana
    14.2. Prawidłowa nazwa przewozowa UN: nie klasyfikowana
    14.3. Klasy (-y) zagrożenia w transporcie: nie klasyfikowana
    14.4. Grupa pakowania: nie klasyfikowana
    14.5. Zagrożenia dla środowiska: nie klasyfikowana
    14.6. Szczególne środki ostrożności dla użytkowników: nie występuje
    14.7. Transport luzem zgodnie z załącznikiem II do konwencji MARPOL 73/78 i kodeksem IBC: nie klasyfikowany

    SEKCJA 15: Informacje dotyczące przepisów prawnych
    15.1. Przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska specyficzne dla substancji:
    1907/2006/WE Rozporządzenie w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowania ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH), utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów, zmieniające dyrektywę 1999/45/WE oraz uchylające Rozporządzenie Rady (EWG) nr 793/93 i rozporządzenie Komisji (WE) nr 1488/94, jak również dyrektywę Rady 76/769/EWG i dyrektywę Komisji 91/155/EWG, 93/67/EWG, 93/105/WE i 2000/21/WE.

    1272/2008/WE Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania substancji i mieszanin, zmieniające i uchylające dyrektywy.

    453/2010/UE Rozporządzeni Komisji z dnia 20 maja 2010 r. zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego iRady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH).

    Pozostałe przepisy prawne:
    Ustawa z dnia 22 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 28, poz. 145).
    Ustawa z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska [Dz. U. 01 Nr 62, poz. 627] z późniejszymi zmianami.
    Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo Wodne [Dz. U. 01 Nr 115, poz. 1229] z późniejszymi zmianami.
    Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 4 września 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie kryteriów i sposobu klasyfikacji substancji i preparatów chemicznych [Dz. U. 07. Nr 174, poz. 1222].
    Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 r. w sprawie katalogu odpadów [Dz. U. 01 Nr 112, poz. 1206].
    Rozporządzenie MOŚ z 27 września 2001 r. w sprawie katalogu odpadów [Dz. U. Nr 112, poz. 1206].
    Rozporządzenie MPiPS z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej [Dz. U. Nr 259, poz. 2173 z 2005 r.].
    Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 kwietnia 2005 r. w sprawie badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy [Dz. U. Nr 73, poz. 645 z 2005 r. z późn. zm.].
    Rozporządzenie MPiPS z dnia 29 listopada 2002 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy [Dz. U. 02 nr 217, poz. 1833, załącznik nr 1, B pyły] z późniejszymi zmianami z dnia 10.10.2005 r. [Dz. U. 05 Nr 212, poz. 1769], z dnia 30.09.2007 r. [Dz. U. 161 poz. 1142], z dnia 16.06. 2009 r. [Dz. U. 105 poz. 873]
    Rozporządzenie Ministra gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej [Dz. U. 259 poz 2173 z póź. zmianami]
    Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badan lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy [Dz. U. nr 69 poz. 332 z póź. zmianami]
    Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2003 r. w sprawie substancji stwarzających szczególne zagrożenie dla środowiska [Dz. U. 03 Nr 217, poz. 2141].
    Oświadczenie Rządowe z dnia 16 stycznia 2009 r. w sprawie wejścia w życie zmian do załączników A i B Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzonej w Genewie dnia 30 września 1957 r. [Dz. U. Nr 27, poz. 162].
    Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 czerwca 2010 r. w sprawie sposobu oznakowania miejsc, rurociągów oraz pojemników i zbiorników służących do przechowywania lub zawierających substancje niebezpieczne lub preparaty niebezpieczne [Dz. U. nr 125 poz. 851].
    15.2. Ocena bezpieczeństwa chemicznego: producent nie dokonał oceny bezpieczeństwa chemicznego substancji.

    SEKCJA 16: Inne informacje
    Zmiany względem wcześniejszego wydania: zaznaczono w tekście podwójnymi kreskami ║.
    Szkolenia: przed użyciem należy zapoznać się z Kartą Charakterystyki i zastosować do zaleceń.
    Dodatkowe informacje: powyższe informacje zostały opracowane w oparciu o bieżący stan wiedzy i doświadczeń. Wykorzystanie podanych informacji, jak i stosowanie substancji, nie są kontrolowane przez producenta, a zatem obowiązkiem użytkownika jest stworzenie stosownych warunków bezpiecznego obchodzenia się z substancją. W przypadku mieszania substancji z innymi produktami albo w przypadku jej przetwarzania podane w karcie charakterystyki informacje nie mogą mieć zastosowania do nowego preparatu lub substancji.

    Prezes Zarządu

    Jacenty Ślęzak







    UWAGA
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dzieki za szybką odp
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony