dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Oświetlenie - system linkowy na dwa wyłączniki i LED

    Witam,
    planuję wymienić moje żyrandole na system linkowy. I mam dwa pytanie/problemy.
    1. Żyrandol jest obsługiwany na podwójny wyłącznik - dwa obwody. Czy mogę coś podobnego zastosować dla systemów linkowych? Oczywiście wiem że można po prostu założyć dwa transformatory, ale nie che mieć dwóch "bomb" na suficie. Domyślam się że powinien to być system z podwójnymi linkami ??? lub system z transformatorem obsługującym dwa wyjścia o wtedy linki są pojedyncze ale jakby dwa żyrandole??? Dodma ze ten pierwszy motyw bardziej bymiodpowidał, tak zeby włączac np co drugą lampę.
    Jest coś takiego?

    2. Czy trafo które są w systemach linkowych mogą obsługiwać też LED. Szkpoda mi kasy na tyle żarówek led, żeby się szybko zużyły.

    Z góy dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Szukałeś czegoś takiego w necie? Bo moim zdaniem nie znajdziesz. Jak pokombinujesz to wykonasz podwójny system linek, ale koszt będzie znaczny. Zrób to lepiej na ściemniaczu, ale zapomnij wtedy o ledach.
    I już mieszkamy !

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Szukałeś czegoś takiego w necie? Bo moim zdaniem nie znajdziesz. Jak pokombinujesz to wykonasz podwójny system linek, ale koszt będzie znaczny. Zrób to lepiej na ściemniaczu, ale zapomnij wtedy o ledach.
    Szukałem i nie znalazłem, dlatego pytam.
    Ściemniaczy nie toleruję.
    Podwójne linki teoretycznie sam wykombinuję, chociaż wolałbym coś oryginalnego. Gorzej z podwójnym trafo.

  4. #4

    Domyślnie

    Piszesz, że wolisz coś oryginalnego no więc.... włączanie dwoma przyciskami
    1) wszystkich
    2) co drugiej-trzeciej-dowolnej lampki
    ..... można to zrealizować na pojedynczym komplecie linek i do tego wystarczy 1 transformator.
    Podaj dane techniczne tego systemu linek, zwłaszcza parametry lampek w tym systemie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Piszesz, że wolisz coś oryginalnego no więc.... włączanie dwoma przyciskami
    1) wszystkich
    2) co drugiej-trzeciej-dowolnej lampki
    ..... można to zrealizować na pojedynczym komplecie linek i do tego wystarczy 1 transformator.
    Podaj dane techniczne tego systemu linek, zwłaszcza parametry lampek w tym systemie.
    Tak do końca nie zrozumiałem, czy pytasz czy podpowiadasz.
    Jeśli pytasz, to nie znalazłem systemu który by mnie usatysfakcjonował i właśnie potrzebuję wsparcia.
    Moje wymagania to: 6 lampek po o 4 W LED. Włączane naprzemiennie co druga na każdym przycisku.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alexiej89

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dobrać jakieś 4 niewielkie lampki z GU10, dokupić żarówki z LED-ami do nich i odpowiednio położyć elektrykę.

  7. #7

    Domyślnie

    Uffff, nareszcie po 90 dniach ktoś podał konkretne rozwiązanie.
    Tylko jedno jest niejasne - odpowiednio położyć elektrykę - czyli jak??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony