dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Czy muszę mieć kierownika bo "wyłącza się konieczność prowadzenia dziennika budowy"

    Witam, mam dezyzję o pozwolenie na powiększenia okien i w jednym z punktów mam zapis : "Na podstawie art 42 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowalne wyłącza się konieczność prowadzenia dziennika budowy, w związku z nieznacznym stopniem skomplikowania robót budowlanych".
    Projektant mówi że nie trzebakierownika robót, byłem w urzedzię pan urzednik mówi że musze mieć kierownika bo przy każdym pozwoleniu na wykonanie robót budowlanych musi byc ktoś z uprawnieniami, drugi urzednik z tego samego wydziału mówi że przeciez mam wyłaczenie dziennika budowywiec nie muszę mieć kierownika. I co w takim wypadku robić?

  2. #2

    Domyślnie

    Paranoja.

    Zadaj pytanie do urzędu na piśmie,niech w odpowiedzi podadzą podstawę prawną.

  3. #3

    Domyślnie

    Wolę nie pytac bo bede musiał go mieć.

  4. #4

    Domyślnie

    A masz obowiązek zgłosić rozpoczęcie robót?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał andzin2000 Zobacz post
    w jednym z punktów mam zapis : "Na podstawie art 42 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowalne wyłącza się konieczność prowadzenia dziennika budowy, w związku z nieznacznym stopniem skomplikowania robót budowlanych".
    Prawo budowlane art 42.
    Art. 42. [Kierownictwo i nadzór]
    1. Inwestor jest obowiązany zapewnić: objęcie kierownictwa budowy (rozbiórki) lub określonych robót budowlanych oraz nadzór nad robotami przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalności.
    2. Kierownik budowy (robót) jest obowiązany:

    1) prowadzić dziennik budowy lub rozbiórki;
    2) umieścić na budowie lub rozbiórce, w widocznym miejscu, tablicę informacyjną oraz ogłoszenie zawierające dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia; nie dotyczy to budowy obiektów służących obronności i bezpieczeństwu państwa oraz obiektów liniowych;
    3) odpowiednio zabezpieczyć teren budowy (rozbiórki).

    3. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się do budowy lub rozbiórki obiektów, dla których nie jest wymagane pozwolenie na budowę, z wyjątkiem budowy, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 19.
    Właściwy organ może wyłączyć, w drodze decyzji, stosowanie tych przepisów również w stosunku do innych obiektów, jeżeli jest to uzasadnione nieznacznym stopniem skomplikowania robót budowlanych lub innymi ważnymi względami.

    3a. Ogłoszenie, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, stosuje się do budowy lub rozbiórki, na której przewiduje się prowadzenie robót budowlanych trwających dłużej niż 30 dni roboczych i jednoczesne zatrudnienie co najmniej 20 pracowników albo na których planowany zakres robót przekracza 500 osobodni.
    4. Przy prowadzeniu robót budowlanych, do kierowania którymi jest wymagane przygotowanie zawodowe w specjalności techniczno-budowlanej innej niż posiada kierownik budowy, inwestor jest obowiązany zapewnić ustanowienie kierownika robót w danej specjalności.
    W drodze decyzji wyłączyli ci tylko i wyłącznie ust 2 pkt .1 pozostałe punkty musisz spełniać.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nxox*

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-536
    Posty
    13

    Domyślnie

    Zapewne do tychrobót nie musiałeś uzyskać pozwolenia na budowę? w takim razie nie jest potrzebny kierownik
    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony