dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 236
  1. #21

    Domyślnie Wyższe ceny projektów?

    Czy ktoś może słyszał, że zgodnie z jakąś ustawą nowych Izb Architektów minimalna cena za projekt będzie wynosiła 15.000 zł. Ktoś mi coś takiego powiedział i aż nie chce mi się wierzyć żeby to miała być prawda.....

  2. #22

  3. #23

    Domyślnie

    było było - ja poruszyłem ten temat i na szczęście dowiedziałem się, że to nam nie grozi .

    Gdyby to jednak "groziło" - założyłbym własną firmę projektową - zatrudnił 2 architektów - sprzedawał projekty po .. 1500 - 2000 (czemu nie 1000-1500 - bo reszta poszła by na prawników .

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrtn
    bo reszta poszła by na prawników .
    mrtn,

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, trochę się uspokoiłam.

  6. #26

    Domyślnie Uważajcie na format projektów!!!

    Robiliśmy projekt u architekta, gdyż nie dało się nic wybrać z gotowych (działka na stoku, bliźniak, konieczne częściowe podpiwniczenie). Wszysto byłoby okej, kontakt z panią konstruktor był w porządku, projekt wyszedł super . Teraz przyszło do realizacji i muszę zostawiać w różnych firmach niektóre schematy konstrukcji, dać ekipie, żeby się zastanowili za ile, panu, który robi zestawienie drewna, kierownikowi budowy. Tak więc muszę kserować dodatkowe strony.
    Problem polega na tym, że format niektórych jest nieco większy niż A3, więc nawet nie da się całości od razu pomniejszyć żeby się na A3 zmieściło, bo trzeba w kawałkach , sklejać te kawałki i odbijać raz jeszcze . Nie wspomnę już że samo składanie i rozkładanie tych stron przy zaglądaniu w projekt jest męczące, rozkłada się takie płachty na cały stół, a żeby było zabawniej, to jest tylko "nieco" większe niż A3, więc przy 10% zmniejszeniu z powodzeniem oszczędziłoby mi tych problemów.
    Czy macie podobne problemy???
    Pozdrawiam. Capra.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    format formatem a skala skalą. myslisz, ze lepiej byłoby dac rysunki w skali 1:65 zamiast 1:50 tylko po to by weszly na kartke A3? Ja jestem pewien ze Twoi potencjalni wykonawcy kleli by bardziej niz Ty przy kserowaniu.
    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  8. #28

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o skalę, ale np. niektóre opisy, wymiary poza samym rysunkiem, może niejasno napisałam . Czasami nawet wystarczyło przesunąć parę centymetrów tabelkę z danymi inwestora i to by załatwiło sprawę. Ze skalą to zdaję sobie sprawę jak jest ciężko liczyć coś nietypowo, też trochę rysowałam na studiach (Wydział Atystyczny). Nie chodziło mi o skalę, ale głównie o dziwny format papieru i rozłożenie na nim elementów. Zdziwiło mnie to dlaczego jest większe niż A3, a poza tym każda kartka inna wielkość. Można było też opis dać na kolejnej stronie i też byłoby jasne i czytelne. widziałam projekty innych osób i nikt nie miał tam takich dziwnych płacht do rozkładania...
    Kierownik budowy (jeszcze się zastaniawiamy nad nim) skrytykował nasz projekt że nie po kolei dokumenty poukładane. Czy istnieją jakieś standardy jak ma to wyglądać?
    Pozdrawiam i dzięki za uwagę. Capra.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    wiesz, ja zwykle tez staram sie upychac do A3 mniejsze projekty. bo to przeciez i oszczednosc dla mnie.
    A kolejnosc dokumentow? zwykle:
    -opis
    -zalączniki - uzgodnienia itp - czasem w osobnej teczce
    - rysunki: sytuacja, rzuty, przekroje, elewacje, detale

    i to chyba tyle
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  10. #30
    krab
    Guest
    krab

    Domyślnie

    Zgadzam się w całej rozciągłości.
    Dokumentacja to bardzo ważny temat zwłaszcza na budowie .
    Czytelne rysunki 1:50 duże płachty, dobre zestawienia materiałów stali drewna to jest to co znamionuje dobrą dokumentację i za nią można zapłacić
    i spać spokojnie że jakiś budowlaniec nie pomyli wymiarów bo zaleje je sobie kawą albo czymś innym.
    A większość inwestorów nie dostrzega też problenu albo ignoruje.
    I jeszcze ważny temat zmian moja znajoma kupiła projekt nie w mojej ulubionej firmie Archeton tylko u konkurencji i co skala 1:100 ale się jej architekt naklął nic poprawić nic zmienić nic nie widać a potem jeszcze trzeba z tego budować .

    SKALA 1:50 tylko

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem Twoj problem, jezeli jak piszesz masz jakies opisy obok rysunku to mozesz je skserowac na osobnej kartce i poprostu dołączyc do danego rysunku , lub pojsc na ksero wiekszego formatu i wykonac ksero na 1 arkuszu papieru. Praktycznie do formatu A-0 w tej chwili sa mozliwosci kserowania wiec w czym problem?
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lilith

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    3

    Domyślnie Czemu wszystkie projekty są jak jeden i ten sam dom :/

    Witajcie,
    Czy Wy nie macie takiego wrażenia??

    Po całym życiu (czytaj 20-kilku jego latach ) zamieszkiwania w blokach wśród upierdliwych sąsiadów, brudu i smrodku, postanowiliśmy z mężem, że za wszelką cenę BUDUJEMY DOMEK.
    A ponieważ od pomysłu do realizacji droga daleka, zaczęłam od rzeczy które nie kosztują, i które można przemyśleć na spokojnie - dopóki czas i kredyty nie gonią. A jako że wiem mniej więcej jaki domek chcielibyśmy mieć (nie większy niż 120-150 m. kw., parterowy, lub z poddaszem, z piwnicą i małym garażem), pomyślałam - zaraz na pewno znajdę coś dla nas...
    Aha... Akurat...
    Po przejrzeniu ofert około 30 firm, na papierze jak i w sieci, dochodzę do jednego wniosku: WSZYSCY chcą mieszkać w domkach jak z bajki. Tylko, że to całkiem nie moja bajka :/
    Naprawdę, wchodząc na kolejną stronę z projektami mam wrażenie, że przed chwilą już tu byłam - te wszystkie projekty wyglądają tak samo.
    Ja rozumiem, że projekty masowe, jak sama nazwa mówi są dla "mas", ale proszę powiedzcie, że nie wszyscy budujecie tak:



    Wierząc w to szukam nadal, ale to co znajduję nadal mnie nie zadowala:



    To całkiem nie to

    I to poniżej też nadal nie to.....



    A mnie się marzy coś pomiędzy japońskim domem a bungalowem na plaży...



    Trochę bardziej wyszukane niż te:



    ale nie aż tak nowoczesne:


    (choć przyznaję - piękny).

    Ponieważ jednak ostatnie trzy obrazki projektami nie są, szukam nadal... I cały czas znajduję tylko to:


    trochę lepsze., ale to nawet w 50 % nie jest mój dom.

    Nadal wierząc (choć coraz słabiej) w kompromis między



    a



    szukam...

    A moze posklejam sobie dwa domki? Na przykład te:





    Jak widać zaczynam dostawać głupawki, ponieważ, aby dotrzeć do powyższych kilku znośnych projektów (znośny to niestety za mało ) musiałam przedrzeć się przez setki, a może tysiące domków w stylu "ganek+dwaokna+spiczastydach". Wrrr...

    Jedyne co trzyma mnie jeszcze przy życiu, to trafiające się czasem inspiracje, takie jak te:



    Nareszcie trafiam na COŚ na co wogóle warto chwilę dłużej popatrzeć.


    Widzę taras za domem, siebie na tym tarasie w bikini... STOP! zaczynam mieć wrażenie, że zepsułabym estetykę tego domu samą swoją obecnością
    ;((

    I nadal marzy mi się dom - niski, prosty, by nie rzec klockowaty , parterowy, ew. z nienarzucającym się piętrem

    np. takim:



    od biedy już pogodziłabym się nawet z lekko spadzistym dachem....



    ...koniecznie przewaga okien nad ścianami...



    ... te hmm.. "parawany"(?)...


    też mnie urzekły...

    Ale widze coraż wyraźniej, że będziemy skazani na projekt indywidualny... O ile ktoś zechce mi zaprojektować dom moich marzeń za kwotę, która tych marzeń nie rozwieje O ile znajdzie się ktoś komu będę mogła pokazać plik zdjęć takich jak te:



    i powiedzieć: "mój dom ma być właśnie TAKI", a architekt nie zapyta "ale który z tych" ?

    A może się mylę?
    Może są ludzie, którzy chcą się budować INACZEJ, i są architekci którzy dla nich projektują?
    Jeśli coś o tym wiecie, to proszę - napiszcie

    PS: Przepraszam, że nie podaję autorów projektów/zdjęć, ale w ferworze szukania wrzucałam to wszystko do 1 worka i za Chiny nie wiem co skąd było . Kilka lepszych chyba nawet stąd...
    PS2: Wybaczcie długość posta...

  13. #33

    Domyślnie

    Hm. Ja również przejrzałem tysiące projektów, ale dlatego, że szukam tego, co mam narysowane w głowie. Znalazłem ledwie kilka. A mnie do tego wygląd zewnętrzny mało interesuje - ważniejszy jest układ pomieszczeń i funkcjonalność. I Tobie to sugeruję - bo nawet jeśli znajdziesz te wymarzone kształty i elewacje (na co się chyba nie zanosi), to możesz się bardzo rozczarować tym, co będzie w środku.
    Projekt indywidualny to chyba jedyne wyjście. Powodzenia!

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    hm...mam tak samo
    + dylemat
    czy budowac cos co bedzie wyrozniac sie z tlumu?
    Czy nawet ladny i dobrze zaprojektowany, ale skrajnie rozny od tego co sie widzi w sasiedztwie( parter+poddasze, na planie kwadratu, albo pseudo dworek) dom nie bedzie stwarzal zbyt duzego dysonansu? i czy wtedy nie bedzie glupio wygladal. Juz zauwazylam, ze parterowka w otoczniu 2 poziomowcow glupio wyglada...
    ech...

  15. #35

    Domyślnie

    Chcesz innego domu niz te ,ktore ogladasz w katalogach bo masz inny gust i masz do tego prawo.Zamow wiec sobie projekt indywidualny i bedzie po klopocie,ale nie krytykuj przy okazji projektow masowych{bo chyba troche lekko przesadzasz mowiac,ze sa az tak bardzo podobne do siebie.}

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lilith
    ....Po przejrzeniu ofert około 30 firm, na papierze jak i w sieci, dochodzę do jednego wniosku: WSZYSCY chcą mieszkać w domkach jak z bajki. Tylko, że to całkiem nie moja bajka :/
    Naprawdę, wchodząc na kolejną stronę z projektami mam wrażenie, że przed chwilą już tu byłam - te wszystkie projekty wyglądają tak samo.
    Ja rozumiem, że projekty masowe, jak sama nazwa mówi są dla "mas", ale proszę powiedzcie, że nie wszyscy budujecie tak:...
    Przestań zrzędzić.
    Bardzo ciekawy jestem co zbudujesz.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  17. #37

    Domyślnie

    Witajcie,
    Czy Wy nie macie takiego wrażenia??
    Naprawdę, wchodząc na kolejną stronę z projektami mam wrażenie, że przed chwilą już tu byłam - te wszystkie projekty wyglądają tak samo.
    Dla mnie wszyscy skośnoocy i czarnoskórzy są podobni do siebie

    Hm, czy to źle, że jestem podobny do większości ludzi na świecie, mam 2 ręce, dwie nogi, jedną głowę, czyli w normie, ale nie raz widziałem jak ktoś chcący się wyróżnić z tłumu miał czerwonego koguta na głowie.
    O gustach raczej nie powinno się dyskutować, bo do niczego to nie doprowadzi.
    Co do projektów indywidualnych, to nie każdego stać na taką rozpustę?
    Wiedząc, czego się chce od przyszłego domu można bez trudu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i swojej rodziny bez wydawania znacznej kwoty którą to można przeznaczyć na wykończenie, które to może znacznie zmienić wygląd domów tego samego projektu. Bryła to nie wszystko co różni, jest też otoczenie domu gdzie możemy poszaleć razem z wyobraźnią i drugą połową.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    Chcesz innego domu niz te ,ktore ogladasz w katalogach bo masz inny gust i masz do tego prawo.Zamow wiec sobie projekt indywidualny i bedzie po klopocie,ale nie krytykuj przy okazji projektow masowych{bo chyba troche lekko przesadzasz mowiac,ze sa az tak bardzo podobne do siebie.}
    uderz w stół a nozyce sie odezwa...
    a prawda jest taka, ze sa podobne do siebie...i to wcale nie jest krytyka. Nie moze byc inaczej, bo takie projekty maja byc jak najbardziej uniwersalne, zaspokajac potrzeby jak najwiekszej liczby kupujacych. a to prowadzi do unifikacji.
    nie ma sie co obrazac.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patos
    Co do projektów indywidualnych, to nie każdego stać na taką rozpustę?
    rozpusta rozpustą ale jak czasem spojrzę na co niektórzy wydali sporą w końcu kasę...

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    Cytat Napisał aha26
    Chcesz innego domu niz te ,ktore ogladasz w katalogach bo masz inny gust i masz do tego prawo.Zamow wiec sobie projekt indywidualny i bedzie po klopocie,ale nie krytykuj przy okazji projektow masowych{bo chyba troche lekko przesadzasz mowiac,ze sa az tak bardzo podobne do siebie.}
    uderz w stół a nozyce sie odezwa...
    a prawda jest taka, ze sa podobne do siebie...i to wcale nie jest krytyka. Nie moze byc inaczej, bo takie projekty maja byc jak najbardziej uniwersalne, zaspokajac potrzeby jak najwiekszej liczby kupujacych. a to prowadzi do unifikacji.
    nie ma sie co obrazac.
    Te ,ktore prezentowala lilith tez sa do siebie podobne,ale ,ze jej akurat odpowiadaja to ich nie krytykuje.
    Ja sie nie obrazam bo nie mam o co .Mnie akurat moj projekt mimo,ze jest masowy odpowiada.Gdyby mi nie odpowiadal to zamowilabym sobie indywidualny a nie z przekasam mowila o gotowcach.

Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony