dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 236
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lilith

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Faktycznie... uderz w stół...
    Po pierwsze: Nie było moim zamiarem kąśliwe krytykowanie czyichkolwiek wyborów. De gustibus.. itd. Nie zmuszam również nikogo, aby zachwycał się "moimi" domami".
    Moja krytyka jako taka dotyczyła raczej tego, że 99% projektów jest robiona pod jeden i ten sam gust. Krytyka nie stąd, że budujecie sobie takie domy - raczej stąd że nie mogę znaleźć nic innego.
    Po drugie: Oczywiście, że wybrane przeze mnie projekty (i zdjęcia - bo w połowie nie były one niestety projektami ) są podobne - to ma być dom dla 1 osoby - mnie Weź jednak pod uwagę, że aby dotrzeć do tych kilku, (notabene również nie idealnych) musiałam przekopać tysiące "domków", o których pisałam powyżej.
    Spróbuj z ciekawości zajrzeć na dowolną stronę z projektami i znaleźć np. dom z płaskim dachem.
    O tym piszę i na ten temat chciałam podyskutować.
    Burza w szklance wody chyba się zrobiła, a niepotrzebnie.[/b]

  2. #42

    Domyślnie

    Ja nie wiem jaki masz problem,zrob sobie projekt indywidualny .Przeciez mozesz sama narysowac sobie to o co Ci chodzi,zrob sobie rozklad pomieszczen i idz z tym do architekta ,nie bedziesz musiala ogladac tych masowych projektow.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    Ja nie wiem jaki masz problem,zrob sobie projekt indywidualny .Przeciez mozesz sama narysowac sobie to o co Ci chodzi,zrob sobie rozklad pomieszczen i idz z tym do architekta ,nie bedziesz musiala ogladac tych masowych projektow.
    zeby to jeszcze bylo takie proste...
    przeciez dom to nie tylko rozklad pomieszczen, to bryla, detal, proporcje, rozwiazania technologiczne, ergonomia...

    poza tym, ogladac to nie grzech...wyrazic opinie tez chyba nie

    niemniej jednak moim zdaniem jesli potrzeby sa niestandardowe trzeba skorzystac z niestandardowej usługi.

  4. #44

    Domyślnie

    boszzzzzz musiałaś ten post tworzyć chyba z tydzień))))))
    podzielam uwagi poprzedników... do architekkta marsz, jednak już współczuje temu architektowi, bo wygląda na to, że za bardzo sami nie wiecie czego chcecie.... i przez to wydaje wam sie, że wszystko wkoło jest nie takie, jak chcecie wy...i to jest racja
    Życzę powodzenia w dążeniu do zamieszkania w skrzyżowaniu pagody z klockiem lego...

  5. #45

    Domyślnie

    Swoją drogą, ciekawe, dlaczego projekty zdają się być identyczne (zaznaczam - wg mnie nie są, inaczej nie siedziałbym kilka tygodni szukając odpowiednich). Może jest zapotrzebowanie... ?

  6. #46

    Domyślnie

    Musicie wziąć pod uwagę to że architekci projektują to na co jest zapotrzebowanie.Projektują to co będą mogli sprzedać.Jak ktoś nie potrafi wybrać projektu z kilku tysięcy typowych, dostępnych na rynku to ewidentnie potrzebuje indywidualnego projektu.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Cioteczny brat męża dom zaprojektował... właściwie sam, tzn rozrysował, a nawet zrobił makietę . Architekt właściwie dołożył techniczne "mięsko" - wyliczenia wytrzymałościowe itp. Tylko to jest generalnie zdolna bestia - sam zrobił kiedyś makietę armii napoleońskiej, którą chcieli kupować kolekcjonerzy
    Ale - może spróbuj sama - narysuj sobie rzuty, elewacje, pozbieraj zdjęcia - odejdzie Ci pół roku przepychanek z architektem.

  8. #48

    Domyślnie

    też chciałam taki z płaskim dachem. Nawet przekonałam męża. W pracy jak pokazywałam co mi się podoba pukali się w głowę że chcę mieszkać w pawilonie wystawienniczym. To mnie wcale nie ruszało. Ruszył mnie dopiero plan zagospodarowania: ŻADNYCH płaskich dachów. i co? d...

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    tak, to prawda... Lilith, zanim zaczniesz szuklac projektu, znajdz dzialke gdzie bedzie dalo sie wybudowac to, co sobie wymarzysz...
    bowiem nasi urzednicy lubia wpadac w skrajności... przez lata komunizmu mozna bylo budowac tylko "kostki polskie ) a teraz odreagowują i w kazdym planie (95%) jest zapis: dachy skosne. no i d.... jak to ankalenka nazwała...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lilith

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    No właśnie coś ostatnio na ten temat wyczytałam... Cholernie wkurzajace, mam nadzieję, że uda się to jakoś przeskoczyć.
    Jak w takim razie najlepiej szukać działki pod tym kątem?

    PS: Czy jeśli wybuduję dom - dajmy na to - na wielkiej działce w środku lasu, to też się łapie pod te ogólne warunki?

    PS2: Najwyżej powiem urzędnikom, że "tu na tym dachu jeszcze będziem piętro dobudowywać Paniekochany, z bardzo skośnym dachem,a jakże"

  11. #51

    Domyślnie

    Przyznam, że z początku sądziłem, że ten post to żart.
    Teraz widzę, że jednak nie.

    Sprawa jest natomiast prosta - jeśli wiesz czego chcesz (a nie czego nie chcesz) i nie możesz nic takiego znaleźć ani zaadaptować to idź i sobie zafunduj projekt indywidualny.
    Jeśli nie masz gotowej koncepcji domu to właśnie jak najwięcej oglądaj projektów typowych i "łap inspiracje" - może któryś ci się jednak spodoba, może wystarczy w gotowym projecie tylko coś zmienić, żeby spełnił twoje oczekiwania.

    Najgorszym wyjściem jest oglądać projekty i marudzić, że nie, że ten też nie jest taki jak ja chcę a jaki chcę to sama nie wiem...

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lilith
    No właśnie coś ostatnio na ten temat wyczytałam... Cholernie wkurzajace, mam nadzieję, że uda się to jakoś przeskoczyć.
    Jak w takim razie najlepiej szukać działki pod tym kątem?

    PS: Czy jeśli wybuduję dom - dajmy na to - na wielkiej działce w środku lasu, to też się łapie pod te ogólne warunki?

    PS2: Najwyżej powiem urzędnikom, że "tu na tym dachu jeszcze będziem piętro dobudowywać Paniekochany, z bardzo skośnym dachem,a jakże"
    jesli juz kupisz dzialke z takim zapisem w planie to niestety ale nie przeskoczysz... no chyba ze wujek jest wójt albo burmistrz i masz chwile czasu az gmina zmieni swoje prawo miejscowe (znaczy plan)
    w srodku lasu to ciezko Ci bedzie znalezc dzialke budowlaną, na której obowiązuje plan (inaczej WZki prawdopodobnie nie dostaniesz, bo nie ma do jakiej zabudowy sie dopasowac), ale zycze jak najlepiej...

    a ostatnia uwaga wcale nie jest taka głupia na jaką sie wydaje. w projekcie trzeba zrobic etapowanie budowy, a ten drugi etap nieco pozniej bedzie, panie urzedniku...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    zajrzyj tutaj - piękne realizacje ....a potem szukaj dobrego architekta :

    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=46955

    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...&start=540#top

    dobranoc

  14. #54

    Domyślnie

    też zauważyłam że wszytkie domy są zaprojektowane według takiego samego schematu. pewnie dlatego że ludzie najczęściej wybierają domy funkcjonalne i tanie w wykonaniu. ostatnio pokazywaliśmy nasz projekt naszym "przyszłym" sąsiadom i oni przy okzazji pochwalili się swoim. okazało się że projekty są baardzoo podobne, a już wewnątrz to praktycznie takie same - ułożenie kuchni, jadalni, salonu - identyczne.... ale mi to osobiście aż tak bardzo nie przeszkadza - wybrałam to co mi się najbardziej podoba

    pozdrawiam i życzę dobrych wyborów

  15. #55

    Domyślnie Projekty wykonawczy dla architektury i konstrukcji. Warto ??

    No i po kolejne wizycie u architekta jestem

    Mam pochyła działkę i w związku z tym poważnie myslimy o projekcie indywidualnym.

    Architekt przedstawil nastepujacy kosztorys.

    1 faza - koncepcja - 7000 tys
    2 faza - projekty budowlano-architektoniczny -15 000
    3 faza - projekty wykonawczy dla archite. i konstrukcji 7000

    Wiecie moze co to dokladniej oznacza - ta 3 faza i czy jest to rzeczywiscie potrzebne. Czy projekty gotowe kupowane seryjnie mają cos takiego jak projekt wykonawczy ?

    proszę o fachowa poradę
    Pięknie będzie w Puszczykowie ...

  16. #56

    Domyślnie

    To razem prawie 30 tys zł.
    Matko Boska, albo kupujesz najwspanialszy, najcudowniejszy i jeszcze nie wiem co naj... projekt na świecie albo ktoś Cię chce oskubać.

    Ja za projekt katalogowy zawierający wszystkie 3 etapy płącę poniżej 2 tys zł. Dodatkowo 2 tys za zmiany. A odpowiadając na twoje pytanie wprost powiem: Tak warto mieć projekt wykonawczy. To taka instrukcja dla wykonawcy jak ma ten dom zbudować. Im mniej pola do popisu dla inwencji budowlańców tym lepiej.

    Na miłość boską nie dawaj takiej kasy za projekt. Jest tylko jedna szansa na milion, że jest on tego wart.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  17. #57

    Domyślnie Projekty wykonawczy dla architektury i konstrukcji. Warto ??

    Rzeczywiście, chyba ktoś przegiął - 30 tys., a może wygrałeś w totka lub lotka? Choć jeśli będziesz budować w Puszczykowie i niedawno kupiłeś tam działkę, to może Cię stać . A dzisiaj rano oglądałem program, gdzie mówiono, że projekty katalogowe nie są tańsze od indywidualnych, i że są lepiej dopracowane. Ja zapłaciłem za projekt ok. 1700 zł + do tego adaptacja projektu z wykonaniem planu zagospodarowania działki - 600 zł - czyli razem 2300 zł, no i jestem zadowolony. Uważam też, że tak w projektach katalogowych jak i indywidualnych mogą pojawiać się jakieś błędy, które można dopiero wychwycić przy realizacji inwestycji. Jednak w popularnych projektach katalogowych jest ich zdecydowanie mniej, gdyż kolejni inwestorzy zgłaszają je architektom a Ci je stopniowo eliminują.
    A projekt wykonawczy lepiej mieć, przynajmniej mistrzowie nie będą mieli możliwości zbyt dużo eksperymentować.
    Pozdrawiam
    TadekL

  18. #58

    Domyślnie

    stać nie stać ... ? to jest pytanie ktore sie ciagle pojawia -

    czy jak myslimy o budowie domu, ktora kosztuje w granicach pewnie 300 tys. to kolejne 10% juz niewiele zmienia (chyba)


    zgadzam sie, ze cena 30 tys. za projekt to suma astronomiczna
    cos mi sie wydaje ze trafilem na wyjatkowego architekta
    i takim go pewnie zapamietam,

    bardzo sympatyczny czlowiek ale ... nie na moja kieszen

    co do programu o ktorym wspomnasza to mysle ze nastapilo tu jakies nieporozumienie
    wszyscy wiemy, ze katalogowe kosztuja ok 2-3 tys. a indywidulane zaczynaja sie od min 6 tys. a pewnie przecietnie wychodzi ponad 10 tys. wiec to jest dla mnie zagadka

    co do mojej koncepcji - dzialka jest mocno spadzista i obawiam sie ze na dlugosci domu moge miec roznice jednej kondygnacji i tu sie pojawia problem
    takich projektow w zasadzie nie potrafie znalezc w katalogach

    a poki co wsiadam do auta i jade ogladac kolejne
    Pięknie będzie w Puszczykowie ...

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barrtekus
    co do programu o ktorym wspomnasza to mysle ze nastapilo tu jakies nieporozumienie.
    wszyscy wiemy, ze katalogowe kosztuja ok 2-3 tys. a indywidulane zaczynaja sie od min 6 tys. a pewnie przecietnie wychodzi ponad 10 tys. wiec to jest dla mnie zagadka
    Nie znam cen projektów indywidualnych, ale np. projekt mojego domku (katalogowego) kosztuje obecnie 1550 zł netto (1891 zł brutto).

    Cytat Napisał Barrtekus
    co do mojej koncepcji - dzialka jest mocno spadzista i obawiam sie ze na dlugosci domu moge miec roznice jednej kondygnacji i tu sie pojawia problem
    takich projektow w zasadzie nie potrafie znalezc w katalogach
    Być może, ale chyba prawie każdy taki projekt można zaadoptować do lokalnych warunków, nawet do takich ekstremalnych jak Twoje.
    Trzymam kciuki. Jak coś postanowisz daj znać.
    Pozdrawiam
    TadekL

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    Mocno adaptowany projekt gotowy też kosztuje
    Gdybym miała takie warunki, robiłabym indywidualny. Ale raczej u innego architekta
    W indywidualnym różnicę poziomów mozna zamienić w zaletę, w gotowcu pewnie by była wymęczoną adaptacją.
    Też o mało nie kupiłam takiej działki (jakieś 4m różnicy poziomów w miejscu, gdzie by stał dom). Dalej spadało jeszcze stromiej, na dole było coś w rodzaju naturalnego tarasu.
    Pośrednik niby-żartobliwie stwierdził: 500 000 i domek stoi. Dzisiaj wiem, że stałby pewnie, ale w dość mało zaawansowanym stanie
    Bartek - ja Cię broń Boże nie straszę, ale jak sobie przypomnę tamta działkę i tony gotowców, jakoś się jedno z drugim nie klei...

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony