dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 91
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2415

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    I specjalnie po to zakładałeś konto, by napisać, że akurat z tego sklepu nic nie śmierdzi?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Picasso88

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Ogrzewanie na podczerwień

    tak bo czasem ludzie takie bzdury piszą, ze aż glupio przejsc obojętnie skoro sie wie , ze jest inaczej
    Ostatnio edytowane przez Picasso88 ; 10-05-2012 o 15:53 Powód: nie dokończone zdanie

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    A świstak siedzi i zawija.

    Kolega jest na stażu w firmie i nie ma co robić? Pozamiataj w magazynie, skoś trawnik, umyj samochód szefowi. Odpuść sobie szemrany marketing, bo tylko im szkodzisz.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Picasso88

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    3

    Domyślnie Ogrzewanie na podczerwień

    Oj brak mi słów na takie podejście.... do wszystkiego jesteś tak negatywnie nastawiony? To, że nie mam tyle wpisów na forach ile Ty, bo szkoda mi na takie rzeczy czasu to nie znaczy , ze od razu musze kogoś reklamować...

    Tak BTW każdy sądzi po sobie

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MieczyslawPtach

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-178
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrzewanie na podczerwień szkło a aluminium

    Czy ktoś posiada jedno z tych dwóch rodzajów ogrzewania http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl/ i http://www.infrapanel.pl nie chodzi mi dokładnie o panele z tej firmy, ale o porównianie szkła i aluminium. Czy któreś jest mniej wydajne? Które lepiej grzeje itd.? Bede wdzieczny za odpowiedzi.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Widzę, że produkty obu firm dostępne są na ul.Brynowskiej w Katowicach. Czy można dostać je gdzieś jeszcze?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ponieważ połączyłam w jedno wątki o panelach na podczerwień.
    Po co nowy użytkownik ma szukać informacji w kilkunastu wątkach, jak może mieć wszystko w jednym?
    Jakie ma znaczenie, kto zakładał wątek?

    Więcej znaków zapytania się nie zmieściło?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-08-2013 o 12:59

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Piekar
    cały ten wątek to spam ja nie pisałem na wątku z jakiej firmy kupiłem panele i nie chciałem pisać ,ale zapytaliście to odpowiedziałem.
    Pozdrawiam

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    A przy pompie ciepła dają ( bo jej koszt olbrzymi to gratisy powinny być ) ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    A przy pompie ciepła dają ( bo jej koszt olbrzymi to gratisy powinny być ) ?
    No moje zainwestowane w pompe 27 tys to naprawde "olbrzymi" kapital. Zwlaszcza w skali wydatkow na cala budowe domu.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Swego rodzaju pompę to teraz praktycznie każdy w domu ma, lodówkę znaczy. Przy twoim metrażu to rzeczywiście pompa jest trafnym wyborem, widać po kosztach użytkowania. Przy mniejszych chałupkach, wybór już nie jest taki oczywisty.
    A z daną uważaj, bo to konkretna babka jest, weźmie miotłę i przegoni cię na właściwy wątek ogrzewających elektrycznością.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    MAM PROPOZYCJĘ dla nowych użytkowników lub przeciwników paneli kliknijcie na fejsa lubie lub nie i okaże się czy tak mało jest ludzi co wybrali to ogrzewanie.
    Pozdrawiam
    Ja będę pierwszy

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    MAM PROPOZYCJĘ dla nowych użytkowników lub przeciwników paneli kliknijcie na fejsa lubie lub nie i okaże się czy tak mało jest ludzi co wybrali to ogrzewanie.

    To teraz nie wystarczy samemu pomyslec i policzyc, tylko trzeba na "fejsie" polegac? To juz jest jakas patologia.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post

    To teraz nie wystarczy samemu pomyslec i policzyc, tylko trzeba na "fejsie" polegac? To juz jest jakas patologia.
    na takim forum też nie można polegać gdzie tylko przepychanki ,który system grzewczy jest lepszy

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    na takim forum też nie można polegać gdzie tylko przepychanki ,który system grzewczy jest lepszy
    Ale dlaczego nie mozna poczytac opinii za i przeciw i samemu rozsadzic? Chyba, ze sobie totalnie nie ufasz, wtedy jest faktycznie problem i zostaje "fejs"
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.523
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    MAM PROPOZYCJĘ dla nowych użytkowników lub przeciwników paneli kliknijcie na fejsa lubie lub nie i okaże się czy tak mało jest ludzi co wybrali to ogrzewanie.
    Pozdrawiam
    Ja będę pierwszy
    Na kilkaset wykonanych obliczen ozc tylko jeden inwestor zdecydował się na ogrzewanie panelami (tzn taki ma zamiar, nie wiem czy zrealizowany). Byc ten kto decyduje sie na takie obliczenia jest bardziej swiadomy swoich wyborów i nie ulegnie reklamie, na ogół bardzo przekoloryzowanej sprzedawców paneli

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kwiaciarz
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    123

    Domyślnie

    [QUOTE=asolt;6107523]Na kilkaset wykonanych obliczen ozc tylko jeden inwestor zdecydował się na ogrzewanie panelami (tzn taki ma zamiar, nie wiem czy zrealizowany). Byc ten kto decyduje sie na takie obliczenia jest bardziej swiadomy swoich wyborów i nie ulegnie reklamie, na ogół bardzo przekoloryzowanej sprzedawców paneli[/QUOTE
    Po co ma się użytkownik obojętnie jakiego ogrzewania wysilać się i opisywać jak ono się sprawdza w praktyce jak wy sprzedawcy innych systemów gnoicie go na przedbiegach bo wy macie przodujące słowo na forum ,bo jesteście elitą . z tego żyjecie siedzicie całe dnie na forach i próbujecie wciskać swoje mądrości.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiaciarz Zobacz post
    Po co ma się użytkownik obojętnie jakiego ogrzewania wysilać się i opisywać jak ono się sprawdza w praktyce jak wy sprzedawcy innych systemów gnoicie go na przedbiegach bo wy macie przodujące słowo na forum ,bo jesteście elitą . z tego żyjecie siedzicie całe dnie na forach i próbujecie wciskać swoje mądrości.
    Aaaaa, czyli stad te lzy!....
    Wiec po prostu wiekszosc uzywa paneli, tylko nikt sie z tym nie wynurza. Taka "milczaca wiekszosc". No... to wiele wyjasnia. Naprawde szacunek za wielka przenikliwosc umyslu.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.523
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    [QUOTE=kwiaciarz;6107572]
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Na kilkaset wykonanych obliczen ozc tylko jeden inwestor zdecydował się na ogrzewanie panelami (tzn taki ma zamiar, nie wiem czy zrealizowany). Byc ten kto decyduje sie na takie obliczenia jest bardziej swiadomy swoich wyborów i nie ulegnie reklamie, na ogół bardzo przekoloryzowanej sprzedawców paneli[/QUOTE
    Po co ma się użytkownik obojętnie jakiego ogrzewania wysilać się i opisywać jak ono się sprawdza w praktyce jak wy sprzedawcy innych systemów gnoicie go na przedbiegach bo wy macie przodujące słowo na forum ,bo jesteście elitą . z tego żyjecie siedzicie całe dnie na forach i próbujecie wciskać swoje mądrości.
    Z racji wykonywanego zawodu nie przyjmuję bezkrytycznie wszelkich rewelacji dotyczących cudownych systemów grzewczych, rewelacji nie mających potwierdzenia w fizyce. Jezeli grzejemy czystym prądem to nigdy nie przekroczymy sprawności 100%, dlatego też niech nikt nie liczy ze grzejąc panelami "oszczedzi" w stosunku do kabli, folii grzewczych, czy tez wodnej elektrycznej podłogówki. Na jaki rodzaj ogrzewania sie zdecydujemy (posród ogrzewania czystym prądem) będą decydować inne argumenty, na pewno nie będzie to oszczedność. Nie jestem sprzedawcą jakichkolwiek elektrycznych urządzen grzewczych, nieelektrycznych równiez, jestem za to audytorem i elektrykiem i do kazdego systemu podchodze wyłącznie w pryzmacie obliczeń. Jesli zarzucasz mi nieprawdę to podaj przykłady. Pisząc o statystyce moich obliczeń nie minąlem sie z prawdą a tym jednym jedynym uzytkownikiem deklarującym montaż paneli jest uzytkownik tego forum ktorego nicka nie ujawnię. Jest jeszcze kilku innych to deklarujących ale poki co jeszcze sie chwalą swoimi panelami.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzięki asolt, że tak mnie kryjesz, ale jeśli o mnie ci chodzi to nie ma takiej potrzeby. Już wcześniej ujawniałem że mam zamiar ogrzewać dom panelami na podczerwień, a także że zleciłem ci obliczenia ozc.
    Z mojej orientacji wynika, że dotychczasowi użytkownicy paneli nie zdecydowali się na wentylację mechaniczną, ja będę pierwszy, przynajmniej na forum. Sam jestem ciekawy jak wpłynie to na zużycie prądu na ogrzewanie, a także na tempo wychładzania się domu, gdybym chciał wzorem kwiaciarza zwiększyć udział taniej taryfy w zużyciu prądu na CO. Nie chcę jednak o to kruszyć kopii, w całorocznym bilansie zużycia prądu na wszystkie potrzeby udział CO się zmniejsza w miarę podnoszenie standardu izolacji termicznej.
    Zainteresowanych maksymalizacją wykorzystania drugiej taryfy zachęcam do śledzenia rynku domowych magazynów energii elektrycznej który w dynamicznie zaczął się rozwijać w Niemczech.

    @pyxis - kwiaciarz nie sugeruje 'milczącej większości' użytkowników paneli. W wypowiedziach sceptyków na tym wątku przewija się motyw troski o niezorientowanych zwolenników podczerwieni, którzy otumanieni psycho-reklamą podprogową sprzedawców, marznąc w swoich domkach, przepłacając za instalację i ogrzewanie, tkwią w przeświadczeniu że jest im tanio, ciepło i błogo. No przecież do takiego wyzysku matołków nie można dopuścić. Koniecznie trzeba oświecić i ratować ze szponów wyzyskiwaczy. Jak się tego typu komentarze pojawiły wcześniej to specjalnie przejrzałem wątek jeszcze raz, żeby sprawdzić czy istotnie ktoś takie przekonanie wyraża, że panelami będzie zdecydowanie taniej i niczego takiego nie znalazłem.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

Strona 3 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony