dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie okna PVC czy drewniane? wasze dsowiadczenia sugestie

    Niebawem stane przed etapem budowy wymagajacym wstawienia okien. Od samego początku nastawialiśmy sie na okna drewniane - są ładniejsze, bardziej naturalne ale maja tez wady - trzeba je konserwowac, jest ryzyko wypatrzen itp.
    Chciałbym wysłuchać opinii użytkowników jednych i drugich okien i sugestii, czy zdecydowaliby sie 2 raz na takie same okna czy wybrali z innego materiału.
    Dzieki za wasze opinie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Jest sporo różnych aspektów, które mogą w znacznym stopniu determinować wybór, jeżeli nie podasz więcej ilości szczegółów nie licz na rzetelną odpowiedz. Ktoś może mieć okna 1500x150 z profilu X i będzie zadowolony, a okaże się, że Twoje muszą mieć 3500x2300 i ...?

    Z tą konserwacją drewna to bym tak nie przesadzał, są firmy w których możesz w pakiecie kupić sobie dodatkowy SERWIS

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Średnia rynkowa jest taka, że dobre okna drewniane są dwa razy droższe niż okna PCV. Dobre okna drewniane w zasadzie konserwuje się tak samo jak okna PCV (współczesne powłoki lakiernicze wytrzymują długie lata - zwłaszcza odpowiednio pielęgnowane). Okna drewniane na pewno są sztywniejsze od okien PCV, okucia nawet po latach działają lekko i bezproblemowo, nie wymagają częstych regulacji. Z drugiej strony dobre okna PCV też zazwyczaj działają prawidłowo przez długi czas, a w razie czego można je sobie wymienić po 20 latach (za zaoszczędzone pieniądze, nie wydane na okna drewniane) na nowe, pewnie wykonane w dużo lepszej przyszłej nowoczesnej technologii.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    ... Od samego początku nastawialiśmy sie na okna drewniane - są ładniejsze, bardziej naturalne ale maja tez wady - trzeba je konserwowac, jest ryzyko wypatrzen itp..
    To MIT. Wypaczenia okna są spowodowane wyłącznie wadliwym wykonaniem i to samo może zdarzyć się z oknem plastikowym.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To MIT. Wypaczenia okna są spowodowane wyłącznie wadliwym wykonaniem i to samo może zdarzyć się z oknem plastikowym.
    to właśnie NIE MIT !!! takie efekty, jak zresztą napisałeś, daje spiern....ne wykonanie, w przypadku drewna np - kiepska kantówka, w przypadku PCV np - wzmocnienie 0,8mm zamiast 1,5 mm oczywiście to tylko przykłady powodów może być sporo.

    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    MIT polega na łączeniu wypaczenia z materiałem. Bo z wypowiedzi mogło wnikać, że jak drewniane to się wypaczy, a jak z PCW to już nie. A to nie prawda.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chcę się wtrącać między wódkę a zakąskę dyskutantom ale metody leczenia (fakt, nie zawsze skuteczne) bananowych PCV znam a na drewno jest jakiś medykament?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czas. Okno się wypaczy jeśli maw sobie jakiś naturalny czynnik i nie jest trzymane w ryzach przez okucia (jakiś mały błąd ich montażu), po poprawce potrzeba paru tygodni zaryglowanego okna by do siebie doszło. jeśli nie - pozostaje wymiana. Przez parę lat potrzebowałem wymiany tylko jednego skrzydła - nie dało się go wyprostować - starsza osoba przez balkon non stop wypuszczała kota a nie była w stanie dobrze domykać klamki.

  9. #9

    Domyślnie

    Tworzac ten temat chcialbym zebrac opinie na temat użytkowanie 2 rodzajów okien. Moze sa forumowicze, ktorzy kupili okna drewniane i twierdza ze był to bezsensowny wydatek i 2 raz by tego nie zrobili, a może wręcz przeciwnie.
    Skłaniam sie ku oknowm drewnianym ,wiedząc ze są znacznie droższe od porównywalnych PVC, ale też wyglądają lepiej, szlachetniej. Nie jest to wartość użytkowa, za która sie dopłaca, ale mam pewna obawę czy poprzez chęc posiadania okien drewnianych nie zrobie sobie krzywdy.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wymieniłem okna PVC ( profil VEKA + okucia Winkhaus ) po 10 latach użytkowania na okna DREWNIANE i nie żałuję.

    Powodem było wykrzywienie ( banan ) i skręcenie w osi, ramiaków skrzydeł PVC - w końcowym etapie to wiało tak, że firanka się ruszała a zimą lód wewnątrz to standard
    Wspomniane problemy powstały w okresie silnych mrozów ( temp. -15 *) gdzie temperatura wewnątrz mieszkania +22*.
    Specjalnie przy wymianie kazałem rozciąć profil SKRZYDŁA plastikowego w celu sprawdzenia grubości wmocnienia. Było tyle i trzeba.
    Jestem w 100% pewien, że PVC wytrzymuje statycznie do pewnego poziomu temperatur - wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia.
    Koszta dodatkowe okien PVC to coroczna regulacja.
    Od 3 -4 lat mam okna drewniane - żadnych wypaczeń, żadnych przedmuchów, żadnych regulacji okuć ( ROTO ). O oknach przypominam sobie jak je myję ( od czasu do czasu ). Farba nie łuszczy się, silikon wygląda jak nowy a ja mam święty spokój.

    Bierz drewno a plastik zostaw w spokoju.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Wymieniłem okna PVC ( profil VEKA + okucia Winkhaus ) po 10 latach użytkowania na okna DREWNIANE i nie żałuję.

    Powodem było wykrzywienie ( banan ) i skręcenie w osi, ramiaków skrzydeł PVC - w końcowym etapie to wiało tak, że firanka się ruszała a zimą lód wewnątrz to standard
    Wspomniane problemy powstały w okresie silnych mrozów ( temp. -15 *) gdzie temperatura wewnątrz mieszkania +22*.
    Specjalnie przy wymianie kazałem rozciąć profil SKRZYDŁA plastikowego w celu sprawdzenia grubości wmocnienia. Było tyle i trzeba.
    Jestem w 100% pewien, że PVC wytrzymuje statycznie do pewnego poziomu temperatur - wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia.
    Koszta dodatkowe okien PVC to coroczna regulacja.
    Od 3 -4 lat mam okna drewniane - żadnych wypaczeń, żadnych przedmuchów, żadnych regulacji okuć ( ROTO ). O oknach przypominam sobie jak je myję ( od czasu do czasu ). Farba nie łuszczy się, silikon wygląda jak nowy a ja mam święty spokój.

    Bierz drewno a plastik zostaw w spokoju.
    Dzięki za rzeczową opinie, takich wlasnie poszukuję. W domu moich rodzicow sa okna PVC, jeden z pierwszych jakie pojawily sie w PL w lata90 - Okna firmy Thyssen, profil chyba tez. maja z 17 lat i zero problemow ale kosztowaly wtedy mase kasy. Czasem jak spojrzę na różne okna plastikowe to faktycznie nic fajnego, zwłaszcza te budzetowe.
    Możesz sie pochwalic jakiej firmy masz drewniane okna?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    ...
    Możesz sie pochwalic jakiej firmy masz drewniane okna?
    www.aries-okna.pl

    Producent z Łodzi. Bardzo nowoczesna fabryka. Byłem ostatnio u nich bo robię podchody pod ogród zimowy
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony