dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Biała brama garażowa - czy ktoś ma?

    Drodzy Forumowicze i już posiadacze wymarzonego domku. Proszę powiedzcie czy wybrał ktoś do swego domu białą bramę garażową?
    Jak przeglądam projekty to bardzo podobają mi się domy z białym deskowaniem, białą stolarką okienną, takimi samymi drzwiami wejściowymi no i bramą garażową. Tylko zastanawiam się czy to wszystko praktyczne. Bo tak jak jeszcze jestem sobie w stanie wyobrazić ciągłe mycie drzwi wejściowych ( no przynajmnej po każdym deszczu ) to nie bardzo widzę siebie szorującą bez przerwy wielką bramę garażową. Czy moja wizja jest realna, czy może się jednak mylę? Może to się nie brudzi w takim tempie jakby się wydawało? Proszę podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, najlepiej jako posiadacze białej bramy.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja wybrałam białą stolarkę, białe drzwi i będzie biała brama garażowa. Okna i drzwi już mam, a brama będzie za jakiś czas . Jak przygladam się domom wszystkich sąsiadów, którzy mają brązowe dodatki do domu i ten kurz z pola i drogi na ich oknach a szczególnie na bramie garażowej, to wcale nie żałuję swojej decyzji.
    WM 08

  3. #3

    Domyślnie





    Jak widać u nas jest wszystko białe: drzwi wejściowe, drzwi z tyłu garażu (PVC system Gealan podobnie jak okna) a więc było oczywiste, że także brama garażowa (Wiśniowski). Mimo że działkę mamy narożną i obie drogi to nieasfaltowe żwirówko-piaskówki to brama własnie została umyta po raz drugi w swym niedlugim żywocie - raz na rok w lecie. Mieszkamy dwa lata (minie we wrzesniu).
    Nie wyobrażałam sobie brązowej bramy przy białej stolarce. I wcale nie jest ciągle brudna. Mimo lekkiego zadaszenia deszcz też ją spłukuje. Więc jeśli taka Ci się podoba - polecem!

  4. #4

    Domyślnie

    Ja robiłem niedawno rozpoznanie tego tematu i ustaliłem następujące fakty.
    Przy segmentówkach nie ma wielkiego problmu z białym kolorem, ponieważ segmentówki w przeważającej większości zaopatrzone są w winylową warstwę ochronną, którą b. łatwo (i bez drżenia o zadrapanie) się czyści.
    Natomiast bramy uchylne przeważnie mają pokrycie wykonane przez malowanie proszkowe, które daje taką półmatową powłokę i ponoć genialnie (opinia zasłyszana u kilu dystrybutorów) "łapie" brud i na dodatek potrafi żółknąć na słońcu.
    Większość sprzedawców odradzała mi zakup białych uchyłek, tak więc będę je chyba dopasowywał do dachu i wezmę grafitowe. Albo szarpnę się na segmentówki - ale tu różnica przy dwóch bramach 260x220 przekracza 3000...
    Może ktoś słyszał o uchyłkach powlekanych winylem, tak jak segmentówki?

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie też będzie na biało Nie wiem, jak się sprawdzi, ale ostatnio widziałam mahoniowe drzwi wejściowe i kurz był na nich bardzo widoczny. Wygląda na to, że niezależnie od koloru trzeba będzie raz na jakiś czas złapać za szmatę.

  6. #6

    Domyślnie

    Rzeczywiście bardzo ładnie to wygląda w domu Anny 99 no i chyba jakoś przeżyję mycie bramy raz do roku
    Ziarno niepokoju zasiał ramol_1 - proszę wytłumaczyć blondynce co to jest "segmentówka"

  7. #7

    Domyślnie

    Zarówno stolarke okienną jak i drzwi wejściowe oraz brame garażową segmentową mam białą.(3 rok).Mieszkam dość daleko od ulicy ale za to w pole mam za sąsiedztwo.Z tym czyszczeniem nie jest tak żle. Wiech

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Rzeczywiście bardzo ładnie to wygląda w domu Anny 99 no i chyba jakoś przeżyję mycie bramy raz do roku
    Ziarno niepokoju zasiał ramol_1 - proszę wytłumaczyć blondynce co to jest "segmentówka"
    Na pewno noe musisz raz do roku.
    Mam białe wszystko oprócz ścian i pokrycia dachu.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...00ad43afa.html

    Jest ładnie (tak wszyscy twierdzą) i praktycznie.
    Polecam.

    A "segmentówka' w "uproszczeniu, to taka brama, która nie odchyla sie jak skrzydłowa, przy okazji zajmując miejsce przed bramą - tylko płaszczyzna złozona z połączonych ze sobą segmentów (poziomych pasów) które wyjeżdżają lub żjeżdżają góra/dół jak w podnoszonych żaluzjach okiennych albo szafie żaluzjowej.
    Też polecam

    Powodzenia.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  9. #9

    Domyślnie

    ja niestety mam brązową, ale pocieszam się, że tak już było......najwyższy czas na koniec tego obrzydliwego brązu dachów, ogrodzeń, okien, bram.... jak masz możliwość wybieraj jasne !!!
    Hollly

  10. #10

    Domyślnie

    ESKIMOS dziękuje za wyjaśnienia. Ja w międzyczasie doszkoliłam się o tych bramach na stronie firmy Wiśniowski, faktycznie te bramy segmentowe wydają się bardzo praktyczne.

    Twój dom wygląda po prostu PIĘKNIE, chyba jeszcze nigdy w życiu nie widziałam domu o takiej elewacji, naprawdę robi wrażenie nie dziwię się że podoba się wszystkim jak pisałeś. Czy cała elewacja jest w tym kolorze? I przyznaj się czy sam na to wpadłeś czy gdzieś podpatrzyłeś? Dla mnie bomba !

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Twój dom wygląda po prostu PIĘKNIE, chyba jeszcze nigdy w życiu nie widziałam domu o takiej elewacji, naprawdę robi wrażenie nie dziwię się że podoba się wszystkim jak pisałeś. Czy cała elewacja jest w tym kolorze? I przyznaj się czy sam na to wpadłeś czy gdzieś podpatrzyłeś? Dla mnie bomba !
    Cieszę sie że Ci sie podoba.
    Ja też wcześniej nigdy nie widziałem takiej elewacji.
    Wszystko wokół beżowe, piaskowe, żółte, białe, itp.
    Wpadłem na to sam na zasadzie - czy mój dom musi byc taki blady?.
    W tym kolorze jest całe elewacja.
    Z tyłu, od ogrodu jest duży 28 metrowy, widny taras przykryty półprzeźroczystym poliwęgalnem i dużo zieleni..

    Na dziś w okolicy znalasłem już ze 2 nasladowców.
    Zgłosili sie do mnie obcy ludzie abym zdradził im m. zakupu i kod tego koloru.
    To im dałem - nie jestem egoistą.

    Twój też będzie piękny - trzeba go sobie tylko wymarzyć.
    Jeśli mógłbym Ci w czymś doradzić - to pisz (nawet na priva).

    Pozdrawiam Cie ciepło i życzę powodzenia w realizacji Twojego PIĘKNEGO domu.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam, wybraliśmy biały tynk elewacji, białe drzwi wejściowe ,białe ramy okienne ,biała podbitka, białe drzwi garażowe i... wcale tej bieli za dużo. Ale podmurówka, płytki ,bruki będą już w innym kolorze. Pozdrawiam


  13. #13

    Domyślnie

    witam - z czego macie zrobioną białą podbitkę ?Czy są to jakieś plastikowe panele czy drewno malowane farbą a jeśli to jaką ?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał stiff
    witam - z czego macie zrobioną białą podbitkę ?Czy są to jakieś plastikowe panele czy drewno malowane farbą a jeśli to jaką ?
    Żadne drewno, żadne malowane (chyba ze lubisz sie bawić w malarza co drugi rok).
    Z białych paneli (od paru lat bezobsługowo - są jak nowe).
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  15. #15

    Domyślnie

    eskimos masz tą podbitke z fakturą drewna czy gładkie?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ESKIMOS
    Cytat Napisał stiff
    witam - z czego macie zrobioną białą podbitkę ?Czy są to jakieś plastikowe panele czy drewno malowane farbą a jeśli to jaką ?
    Żadne drewno, żadne malowane (chyba ze lubisz sie bawić w malarza co drugi rok).
    Z białych paneli (od paru lat bezobsługowo - są jak nowe).
    No ok a co z krokwiami ?

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie są krokwie malowane na biało - z bliska słabo to wygląda (w ogóle surowe drewno malowane na biało kiepsko wygląda), ale już z 2...3 metrów jest ładnie.
    No i tak jak w temacie - wszystko jest białe: okna, drzwi wejściowe, brama garażowa itd.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał yama
    eskimos masz tą podbitke z fakturą drewna czy gładkie?
    Gładką.
    Jestem leniwy i niechciałoby mi się szorować tej faktury co roku.
    Chociaż........może byłaby ładniejsza?
    Coś za coś.
    Cytat Napisał stiff
    No ok a co z krokwiami ?
    Podbitkę mam prostopadłą do ściany, więc krokwie są całkowicie zabudowane i niewidoczne.

    Pozdawiam.
    Jeżeli to robisz, rób to najlepiej jak potrafisz.

  19. #19

    Domyślnie

    a ja mam drzwi i okna w kolorze złoty dąb, dach grafit, podbitka biała kolor elewacji biały a brame zrobiłem białą i bardzo mi sie ten zestaw podoba

  20. #20

    Domyślnie

    Myślę o białej stolarce okiennej i drzwiowej. Z tym, że drzwi wejściowe z pcv mnie nie przekonują.

    Z czego jeszcze robią fajne białe drzwi?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony