dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszsz

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    1

    Domyślnie energia elektryczna na działce rolnej

    Jak załatwić energie elektryczną na działke rolną gdy są problemy z przekwalifikowaniem jej na działkę letniskową (w umowie przyłącza zawarte jest że warunkiem dostarczenia energii lektrycznej jest zmiana kwalifikacji działki na letniskową). Czy można ten bzdórny wymóg jakoś obejść?!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Hej
    W sumie przez to samo przechodziłem. Tylko u mnie w ZE nie żądali żadnych zaświadczeń o gruncie. Też mamy rolną ( chociaż tak naprawdę jest to budowlana - patrz dziennik ), ale powiedzieliśmy, że będzie na działce domek letniskowy i warunki dali. Jest podobnież zasada ( przynajmniej w łódzkim ZE ), że mają obowiązek elektryfikować działki budowlane, a rolne to już nie. W Twoim przypadku ( jak i naszym ) warto zrobić przyłącze do domku letniskowego, bo do działki budowlanej będziesz musiał mieć prąd budowlany ( trochę droższy ... ), a tak to masz normalny prąd po zwykłych taryfach i potem tylko po wybudowaniu domu zmieniasz ilość kW na większą ( zamawiasz więcej ).
    Problem jest też w tym, że żeby w chcwili obecnej podłączyć prąd do działki ( u nas ) to trzeba mieć pozwolenie na budowę ...
    Pozdrawiam, Majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony