dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Temat: Termoramka

  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziz Zobacz post
    Znalazłam artykuł odpowiadający na moje pytanie
    Ten artykuł w żaden sposób nie odpowiada na pytanie dotyczące "ciepłej ramki" i jej wpływu na wartość Ψ liniowego mostka cieplnego na styku szyby z ramą skrzydła. To po pierwsze. Po drugie, jeśli ramka ma być "ciepła" i w kolorze zbliżonym do naturalnego alu, proszę wybrać ramkę ze stali szlachetnej. Wygląda o niebo lepiej niż aluminiowe prostactwo. Moim zdaniem.
    PRO QUALITY

  2. #22

    Domyślnie

    Masz rację, nie ma tam nic o ciepłej ramce, ale mnie interesowało jaki dokładnie będzie miała wpływ na koszty ocieplania i czy naprawdę to poczuję. Jeżeli wiem że na każdym oknie tracę około 0,05-0,08 to ten artykuł wyjaśnił mi ile kosztuje mnie ten 0,1 W/(m2K) na metr kwadratowy moich okien Oczywiście to tylko przybliżone szacunki ale dają "namacalne" argumenty.

    Ostatecznie wezmę ciepłą ramkę (jasno szarą), bo to chyba jednak pierdoła jest i po roku nawet nie zauważę jaki tam jest kolor a Uw będzie odrobinę lepsze

    No i jak tak czytam Wasze opinie w różnych tematach to mam przeczucie że jednak głupio jest rezygnować z ciepłej ramki. Skoro zaczynają ją dawać już w standardzie to znaczy że jest to następny etap rozwoju w technologii wykonywania okien.
    Ostatnio edytowane przez ziz ; 04-02-2016 o 07:48

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony