dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie luźne rozważania o salonie

    Witajcie. Potrzebuję pomocy w doborze kolorystyki ścian, obudowy kominka, mebli dodatków, w tym firan, zasłon, do salonu. Salon leży odłogiem już długo, brakowało kasy, no i to moje niezdecydowanie... Podoba mi się wiele rzeczy, niestety moje wybory są często nietrafione. W zeszłym roku udało nam się zrobić kominek, teraz M planuje kupić wypoczynek. Jest więc czas żeby zająć się salonem kompleksowo. Fajnie by było gdyby w tym wątku udało mi się zebrać wasze opnie i uwagi odnośnie tego miejsca.


    Wydaje mi się, że elementami dominującymi są tu kolor podłogi - olejowany dąb (podłoga przemysłowa) oraz kolor mebli w kuchni - oliwka Kronopolu. Wstawiam kilka zdjęć z obecnego salonu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	D2715-BS-Oliwka-0_decor_line.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	6,9 KB
ID:	152397   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	001.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	27,4 KB
ID:	152399   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	004.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	152400   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	005.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	152401   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	007.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	152402  


  2. #2

    Domyślnie

    I kilka więcej zdjęć - gołe ściany - telewizyjna (3,3 m) i kominkowa (3,5 m). Oraz schody ze ścianą z płytek z klinkieru.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	008.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	152421   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	010.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	152423   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	011.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	23,4 KB
ID:	152424  

  3. #3

    Smile

    Dla zachęty wstawię moje zdjęcia ze sklepu meblowego w Sztokholmie. To nie jest żadna sugestia. Wnętrza fajne, choć dla mnie trochę zbyt surowe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	122.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	152426   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	152427   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	124.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	152428  

  4. #4

    Domyślnie

    Szukam fajnych inspiracji kolorystycznych i pomysłów wykończeniowych. Chodzą mi oczywiście po głowie kolory beżowo-szare jako baza (np. greige, taupe) tyle że nie czuję, jakie najlepiej pasowałyby do tej mojej olejowanej dębowej podłogi. W zbliżeniu:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	048.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	152430  

  5. #5

    Domyślnie

    W wątku "salon i kącik jadalniany" Elfir wstawiła (oczywiście chodziło o szafkę na książki) zdjęcie z podobną do mojej kolorystką: http://bi.gazeta.pl/im/1/9293/z9293851Q.jpg
    Nie jestem przekonana ani do tych zółtawych ścian, ani do sofy w kolorze kawy z mlekiem. I ten stół z wyraźnym rysunkiem drewna i w kolorze jeszcze intensywniejszym niż podłoga też mi nie pasuje - mi się marzy duży okrągły, ciężki stół najlepiej na jednej nodze, w jasnym, może białym kolorze....Taki jak ten, tyle że biały
    http://img07.allegroimg.pl/photos/or.../89/2841938937
    Ostatnio edytowane przez 11małgosia ; 04-12-2012 o 20:25

  6. #6

    Domyślnie

    Czekam na Wasze wpisy.

  7. #7

    Domyślnie

    A jeszcze wkleję plan pomieszczeń
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	241.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	152432  

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja proponuję kominek w cegle, by nawiązać do klatki schodowej.
    Cegła nie musi być na caości, ale np.
    Do pewnej wysokości ściany, a nad nią belka-półka drewniana:


    Albo jako wąski pas wokół paleniska:



    Natomiast ścianę z TV mozna pomalować na ciemną czekoladę, by ukryć na jej tle ciemne sprzęty RTV


    Inspiracje:

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-12-2012 o 23:10

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki Elfir, czy Ty w ogóle sypiasz?
    Bardzo podoba mi się ta propozycja z klinkierem. Ale czy on nie będzie się zbytnio brudził bo mój jest chropowaty? Należałoby go pewnie czymś zaimpregnować... Wolę chyba te propozycje z obudową w pionie, nie w poziomie. Ta belka w poziomie raczej pasuje mi do wnętrz rustykalnych. Świetna jest cała ściana w klinkierze, tyle, że u mnie pokój jest pewnie zbyt mały, żeby dać na całe 3,5 metra długości. Poza tym chciałabym stworzyć wrażenie głębi - kominek do przodu, boki do tyłu lub odwrotnie (co by bardzie pasowało?). Ciemne ciepłe dają efekt przybliżenia a zimne, pastelowe oddalenia? Fajna jest ta kolorystyka wnętrz na dwóch ostatnich zdjęciach. Mogłabym w sumie wykorzystać ostatnie rozwiązanie - kominek w klinkierze + nowoczesne maziaje bez ramy nad kominkiem. Myślę sobie jeszcze o podziale, proporcjach na tej ścianie. Z boku kominka są dwie długości płytki. U mnie pewnie też by tak pasowało...
    Elfirku, skąd Ty bierzesz te zdjęcia - sypiesz nimi jak z rękawa.... Kojarzysz może jaki kolor gotowej farby dałby taki elekt jak na ostatnim zdjęciu?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zwykle wpisuję w google po prostu : "cegła salon" "cegła kominek"
    Pierwsza z inspiracji była publikowana w czasopiśmie wnętrzarskim.

    Radziłabym wykorzystać cegłe w tym samym kolorze, co masz na klatce schodowej, ale może innego producenta? Bardziej gładką.
    Kilka dziewczyn na forum ma kominki w cegle - google je znajduje. Możesz sobie porównać wielkości pomieszczeń.

    Na ostatnim zdjęciu farba to jakiś greige. Tutaj forumowiczka na swoim blogu zrobiła zestawienie materiałów jakie użyła mieszkaniu, w tym farby w kolorze greige:
    http://www.decoratorium.pl/moj-dom/
    Ten kolor nabiera różnych odcieni w zalezności od oświetlenia i dodatków.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-12-2012 o 19:31

  11. #11

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Fajna ta tapeta Moi znajomi mają taką ścianę w mieszkaniu tzn lofcie - większość jest w bieli, ale fragmenty są jakby niewykończone, w cegle i robi to super wrażenie.

  14. #14

    Domyślnie

    Mnie też się podoba, ale M twierdzi że nie chce tapety tylko prawdziwą cegłę czy płytkę. Gdybym tylko mogła zobaczyć tą tapetę w realu to wiedziałabym czy kupić czy nie. Ostatnio gdy kupiłam fototapetę to kolory okazały się całkiem inne niż w rzeczywistości. Na razie szukam dalej, zobaczymy co znajdę...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mąż ma rację.

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    http://img17.allegroimg.pl/photos/or.../59/2630525955


    Fajna kompozycja kolorów - propozycja piu dla zielonego ogrodu. Zastanawiam się czy mojemu salonowi byłoby do twarzy w tych kolorach... Czy kolor terakoty z płytek przy schodach też do tego pasuje?
    Ostatnio edytowane przez 11małgosia ; 15-12-2012 o 17:16

  18. #18

    Domyślnie

    Zestawienie bez, taupe, sienna (podobna do terakoty) z palety Benjamin Moore
    http://www.benjaminmoore.com/en-us/p...lor/oldprairie

  19. #19

    Domyślnie

    Ciekawie tak - sama do siebie piszę.
    Zauroczyło mnie to zdjęcie - - kolor i wzór na tapecie oraz lampa. Przypomniał mi się stary pomysł aby odsłonić okna, dać tylko zasłony po bokach i na parapetach okiennych postawić lampy- takie jak na zdjęciu by mi pasowały...
    http://arslight.netshock.pl/allegro/...p24/banner.png

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony