dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Łupek granitowy - wydajność

    witam
    Mam pytanie ile wyjdzie metrów kwadratowych z tony łupka granitowego?, szukałem na forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrf Zobacz post
    witam
    Mam pytanie ile wyjdzie metrów kwadratowych z tony łupka granitowego?, szukałem na forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi

    pozdrawiam
    Nikt ci konkretnie nie odpowie, "łupek granitowy" to taka łagodna nazwa dla odpadu poprodukcyjnego, kupując ten odpad nie wiesz za bardzo co dostaniesz , jeśli będzie drobnica do 6cm to około 7-8m2 jeśli grubsze kawałki to mniej o ile ? trudno powiedzieć, na pewno część odpadu nie będzie nadawała się do układania. Jeśli już się decydujesz na odpad poprodukcyjny to wybierz taki który jest sortowany, jest większa szansa że uda się ładnie wybrukować plac.
    Ja ten "łupek" u siebie na zakładzie po prostu wywożę na wysyp.
    Ostatnio edytowane przez k***a*z ; 31-05-2013 o 07:49
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  3. #3

    Domyślnie

    Prawidłowo układny łupek wchodzi pionowo w ścieżkę lub w plac - żeby później nie wylatywało. Wtedy wychodzi z tony około 6 m2, ale klienci często układają na płasko, co powoduje że z tony mają około 9 m2.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Prawidłowo układny łupek wchodzi pionowo w ścieżkę lub w plac - żeby później nie wylatywało. Wtedy wychodzi z tony około 6 m2, ale klienci często układają na płasko, co powoduje że z tony mają około 9 m2.
    dzięki

    zamówiłem 24 tony a podjazd ma jakieś 110m2 więc powinno wystarczyć

    pozdrawiam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Powiedz ile Ciebie to kosztowalo?
    Dokladnie chodzi mi o sam lupek i transport do ilu km?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Powiedz ile Ciebie to kosztowalo?
    Dokladnie chodzi mi o sam lupek i transport do ilu km?

    witam

    łupek 40 zł tona ( w workach) , transport Strzegom- Gorzów Wlkp 1000 zł, na miejscu dochodzi koszt rozładunku worków z tira

    pozdrawiam

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    To przystepna cena moim zdaniem,
    a powiedz bedziesz sam ukladal, czy wynajmujesz ekipe?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    To przystepna cena moim zdaniem,
    a powiedz bedziesz sam ukladal, czy wynajmujesz ekipe?
    witam

    dziś dostałem łupek, będę układał sam z teściem.
    tylko muszę się dowiedzieć jakie kawałki pionowo a jakie poziomo chodzi o grubość -(miej więcej) w necie o kładzeniu łupka mało informacji

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Plaskacze dawaj pionowo, elementy które będą miały grubość około 5cm i więcej możesz kłaść normalnie jak kostkę, układaj ciasno ! żeby ci się to pod kołami nie rozjeżdżało na boki.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Plaskacze dawaj pionowo, elementy które będą miały grubość około 5cm i więcej możesz kłaść normalnie jak kostkę, układaj ciasno ! żeby ci się to pod kołami nie rozjeżdżało na boki.
    Dzięki

  11. #11

    Domyślnie

    Wbijasz pionowo w suchy beton. Grube na płasko i jeszcze klinujesz po bokach pionowymi. Fugujesz suchym betonem. Jedynie trzeba uważać przy spłukiwaniu. Niedokładne spłukanie spowoduje, że efekt będzie koszmarny. I trudny do naprawienia.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agro_villa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    niedaleko Strzegomia
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dam Ci kilka rad z perspektywy praktyka
    1) Jeśli kładziesz na betonie, to nie na suchym, tylko półsuchym ( to taka konsystencja, ze jak ściśniesz ręką, to beton się nie rozsypuje ale nie pojawia się woda na powierzchni)
    2) Pasuj kamienie ciasno ale bez przesady, prawidłowa fuga to 1/10 wielkości kamienia, nie będziesz miał później kłopotu z zafugowaniem. Fuga przy kładzeniu kostki granitowej to nie tylko wypełnienie, jak przy puzzlach, to integralna cześć konstrukcji, musi mieć trochę "mięsa"
    3) Koryguj na bieżąco nierówności, najpóźniej następnego dnia, przy kładzeniu na betonie późniejsza przekładka to makabra, ( tak w ogóle to mozna łupek położyć na mączce granitowej)
    4) Fuguj dopiero gdy jesteś pewien prawidłowego ułożenia, jeśli posłuchasz rady nr 2, fugowanie to przyjemność. Ja fuguję również betonem półsuchym i myję kostkę na bieżąco.
    5) Zabezpieczaj na fajrant skrajne kostki przed obsuwaniem.
    Festina lente i powodzenia.
    Cytat Napisał piotrf Zobacz post
    witam

    dziś dostałem łupek, będę układał sam z teściem.
    tylko muszę się dowiedzieć jakie kawałki pionowo a jakie poziomo chodzi o grubość -(miej więcej) w necie o kładzeniu łupka mało informacji

    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Plaskacze dawaj pionowo, elementy które będą miały grubość około 5cm i więcej możesz kłaść normalnie jak kostkę, układaj ciasno ! żeby ci się to pod kołami nie rozjeżdżało na boki.
    Dzięki

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał agro_villa Zobacz post
    Dam Ci kilka rad z perspektywy praktyka
    1) Jeśli kładziesz na betonie, to nie na suchym, tylko półsuchym ( to taka konsystencja, ze jak ściśniesz ręką, to beton się nie rozsypuje ale nie pojawia się woda na powierzchni)
    2) Pasuj kamienie ciasno ale bez przesady, prawidłowa fuga to 1/10 wielkości kamienia, nie będziesz miał później kłopotu z zafugowaniem. Fuga przy kładzeniu kostki granitowej to nie tylko wypełnienie, jak przy puzzlach, to integralna cześć konstrukcji, musi mieć trochę "mięsa"
    3) Koryguj na bieżąco nierówności, najpóźniej następnego dnia, przy kładzeniu na betonie późniejsza przekładka to makabra, ( tak w ogóle to mozna łupek położyć na mączce granitowej)
    4) Fuguj dopiero gdy jesteś pewien prawidłowego ułożenia, jeśli posłuchasz rady nr 2, fugowanie to przyjemność. Ja fuguję również betonem półsuchym i myję kostkę na bieżąco.
    5) Zabezpieczaj na fajrant skrajne kostki przed obsuwaniem.
    Festina lente i powodzenia.
    dzięki

  15. #15

    Domyślnie

    witam

    plac do układania praktyczie przygotowany tylko jedno zostało do zrobienia:
    - zebrać odpowiednią ilość piachu , tylko jak ustalić ile gdzie zebrać obecnie nie jest wypoziomowane( z jednej strony niżej z drugiej wyżej a z trzeciej jeszcze inaczej..), trzeba zebrać tyle żeby było na dosypanie betonu a podjazd był równy.

    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Musisz ustalić w którą stronę mają być spadki i tak rozłożyć piach . Poziom piachu daj "minus" tyle centymetrów ile będzie betonu.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Musisz ustalić w którą stronę mają być spadki i tak rozłożyć piach . Poziom piachu daj "minus" tyle centymetrów ile będzie betonu.
    dzięki

    w sobotę poziomowanie a od poniedziałku układanie

    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrf Zobacz post
    dzięki

    w sobotę poziomowanie a od poniedziałku układanie

    pozdrawiam
    Oj będzie się działo ! , u siebie układam płyty bo szybciej i łatwiej
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Oj będzie się działo ! , u siebie układam płyty bo szybciej i łatwiej
    będzie , będzie ........

    tylko czym ustalić poziom piachu tak kombinuje żeby na sznurek, może jakieś inne patenty?

    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    piotrf wysli mi prosze namiary na zrodło skad brales granit

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony