dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 147
  1. #41

    Domyślnie

    No to co-sortujemy-nie sortujemy?
    Ma ktoś oko na jakieś fajne,niedrogie potrójne obudowy na kosze?

  2. #42

    Domyślnie

    Zobaczysz, że jeszcze za zwykłym kubłem na śmieci kolejki się będą ustawiały.... Jak za komuny będzie.
    I już mieszkamy !

  3. #43

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja mam sorter z Ikei, idealnie pasuje do szuflady 60 -ki pod zlewem. Plus zgniatarkę do butelek montowaną do ściany w garażu.

    o taką :



    genialne urządzenie. Bijemy się, kto ma zgnieść butelki

    Papier w 60 % wykorzystuję do rozpalania w kominku. Zostają jeszcze te góóry pieluch!!!

    Kosze niestety trochę małe, ale za to garaż duży więc duże worki na sort trzymane są w garażu. Do kosza na zew. jakieś 6 m, ogrom odległości, więc wiadomo- małż robi tam wyprawę raz w tyg.

  5. #45

    Domyślnie

    Jestem za ustwą o ochronie małży przed wyzyskiem.
    A tak na serio. Czy to urzadzenie ze zdjecia może pracować poziomo, i czy ta zgniatarka garażowa jest na inne buelki ?

  6. #46

  7. #47

    Domyślnie

    Gadałam w wójtem i ma być tak,że w całej Polsce mieszkańcy będą mieli możliwość produkcji nieograniczonej ilości śmieci w tej jednej ustalonej opłacie.
    Ustawodawca dał 4 warianty do wyboru i nie ma możliwości żadnego naliczania od kubła.
    Problem jedynie jest w tym,że gminy na razie nie maja pojęcia ile tak naprawdę cała operacja ze śmieciami będzie kosztować,dlatego firmy wywożące śmieci będą przez jakiś czas notowały ile i jakie konkretnie śmieci zabierają,żeby skalkulować nałożone opłaty(Wpływy z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi pokryją koszty funkcjonowania systemu obejmujące koszty odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, koszty obsługi administracyjnej.) .
    Tak sobie myślę że skoro faktycznie ilość nieograniczona,to wkrótce opłaty w większości gmin i tak pofruną do górnego pułapu.
    Ci co nie płacili i tak płacić nie będą

    ed aaaaa,u mnie odpady będą odbierane raz w miesiącu(teraz raz w tygodniu)-jak ktos będzie chciał częściej musi sam zawrzeć umowę z firmą odbierającą śmieci
    czyli trzeba szykować miejsce na składowanie
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 19-12-2012 o 12:39

  8. #48

    Domyślnie

    To mi sie podoba - zdjęcie.

    olgusieniunieczka - Czy trzeba po zgnieceniu dokręcac nakretki. Bo u mnie żona zbiera (nie wiem po co nakrętki)?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gimi-nature-3plus-stojak-3x120l-z-polka-stelaz-na-worki-na-smieci-najwyzsza-jakosc.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	16,3 KB
ID:	155398  
    Ostatnio edytowane przez OldDiver ; 19-12-2012 o 12:43

  9. #49

    Domyślnie

    To wyżej jest fajne, ale jedynie jak w domu stoi, np. w garażu. Na zewnątrz to większy wiatr lub węszący psiak lub lisek i opakowanie po frankfurterkach wydłubie : ). Dzisiaj na zewnątrz wychodzi taki fajny kubeł Curvera 100l, zielony z pokrywą na zatrzask. Niestety nam po 4 tygodniach to wystarczy na plastiki i folię. Papier w kominku, butelki do skrzynki i zostają puszki, niewiele ale jednak.
    I już mieszkamy !

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja nie zakręcam, bo dziecko zbiera do przedszkola Jak się dokręci nakrętkę, to butelka zajmuje najmniej miejsca. jeśli się nie zakręci nakrętki- butelka ciutkę się "rozpręża".

    Butelki szklanej nie odważyłam się zgniatać

    Ale tetrapaki już tak. Trochę się trzeba nagimnastykować, bo ustrojstwo przewidziane na plastiki, ale... Polak potrafi

    U nas maszyna powieszona tak jak na zdjęciu, Tak się chyba najłatwiej zgniata. Ale tak sobie myślę, że jak się kto uprze to i w poziomie powiesi.

  11. #51

    Domyślnie

    To wyżej to za lekkie,nie wszędzie zda egzamin.Na zewnątrz raczej trzeba szykować takie coś




    To z najtańszych,ok 350pln,bo są ładniejsze i z trwalszych materiałów ale ceny powalają.
    Kompletnie nie mam gdzie magazynować śmieci ,coś trzeba kombinować.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sqeez

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    http://www.prowest.pl/94-zgniatarki-do-puszek

    kartony, puszki pewnie i butelki plastikowe zgniecie

    tak sobie czytam i mysle...
    -papiery ida na podpalke w kominku
    -wszystkie odpady organiczne na kompost
    -na puszki jakis maly pojemnik bo kazdy chyba potrafi nadepnac puszke zeby ja zgnieść - bez wyszukanych zgniatarek (wiele razy sie spotkalem ze sa osoby ktore lataja po wsiach i zbieraja różnego rodzaju metale)
    -szklo no tu nie ma za bardzo opcji trzeba pojemnik
    -plastik tu tez raczej pojemnik
    -no i inne tez pojemnik

    wiec minimum trzy pojemniki wypada miec... duzo/malo.. jak ktos ma miejsce to nie problem.. ale jak ktos go nie ma to juz trzeba kombinowac...
    ja jestem w tej grupie szczesliwców ze miejsce bede mial.. przeeiwduje 'dziure' w ogrodzeniu.. znaczy mala furteczke od drogi zeby latwy dostep do pojemnikow byl.. a od podworka zagrodzone a ile zagrodzone to sam jeszcze nie wiem.. pewnie tak zeby sie z 4 pojemniki na wszelki wypadek zmiescily plus ze 3 luzne duze worki ze smieciami

  13. #53

    Domyślnie

    Najwygodniej oczywiście kombinować coś w ogrodzeniu,żeby nie latać z tym i ewentualnie nie zostać ze śmieciami na kolejny miesiąc jak się zapomni/spózni (czy jakieś inne zdarzenie losowe) w dniu odbioru.
    Nie wiem co też z odpadkami organicznymi,bo ja nie mam ochoty na zakładanie kompostownika hmmmmmmmm

  14. #54

    Domyślnie

    Mając jeszcze niedawno dwa psy to górka puszek litrowych / metalowych była zawsze spora. Nogą to ich zgniatać raczej się nie kalkulowało. A taki komplet pojemników za za 300-400zł to raczej łatwy kąsek dla lepkich łapek.
    I już mieszkamy !

  15. #55

    Domyślnie

    Przy kilkuosobowej rodzinie z przewagą dzieci i zwierząt,to nie wiem jakby nie kombinował z segregacją,zgniataniem i paleniem,to przy odbiorze raz w miesiącu każdy normalny pojemnik będzie mało

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sqeez

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    no fakt takich puszek noga nie ruszysz.. mialem na mysli bardziej puszki po piwie lub spite'cie
    jesli jest miejsce na kompostownik to wydaje mi sie ze mozna smialo w tym kierunku pujsc jesli chodzi o odpady organiczne.. masz problem z glowy jesli chodzi o trawe, liscie, roznego rodzaju obierki itp itd.. a przeciez to ani nie smierdz jakos nie wiadomo jak ani nic.. no chyba ze zaczniesz tam nie wiadomo co wywalac

  17. #57

    Domyślnie

    Ale pózniej mimo wszystko trzeba gdzieś ten kompost rozłożyć itd,nie za bardzo to wszystko widzę.Ciekawe co z organicznymi w przypadku mieszkańców bloków?
    W sumie mogę zapłacić za niesortowane,ale jak te wszystkie śmieci łącznie z odpadkami jedzenia itp mają czekać miesiąc na odbiór,to one przecież zaczną mi chodzić

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sqeez

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    no jak odbiór bedzie raz w miesiacu.. to moze nie beda jeszcze Ci te worki ze smieciami same chodzic.. ale zapach to bedzie na pół wsi/osiedla.. zimą pół biedy.. ale latem.. oj kiepsko to widze.. znaczy czuje
    datego uwazam ze jesli jest mozliwosc to kompostownik jak najbardziej od czasu do czasu 'przegrzebiesz' i bedzie ladna urodzajna ziemia.. jak nie masz gdzie rozprowadzic to napewno znasz kogos na wsi kto taka ziemie przygarnie... ludzie placa grube pieniadze zeby dobra ziemie do kwiatkow i innych sobie zafundowac...

  19. #59

    Domyślnie

    Stanowczo zaprotestuję ,bo nie będę grzebać w kompostowniku żeby ktoś sobie przyszedł i na gotowo kompost dla siebie miał
    Ale,ale....poodwracałam trochę ten Twój pomysł i wyszło mi że to ja muszę poszukać kogoś z kompostownikiem genialne

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Mając jeszcze niedawno dwa psy to górka puszek litrowych / metalowych była zawsze spora. Nogą to ich zgniatać raczej się nie kalkulowało. ....
    ja tam nie wiem czy się kalkuluje ale puszki mojego wilka bez problemu zgniatam (oczywiście z boku i poprawiam na płasko dno a nie z góry jak aluminiowe), mój 12-letni syn tez nie ma z tym wiekszego problemu (poza lenistwem)

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    Przy kilkuosobowej rodzinie z przewagą dzieci i zwierząt,to nie wiem jakby nie kombinował z segregacją,zgniataniem i paleniem,to przy odbiorze raz w miesiącu każdy normalny pojemnik będzie mało
    ee tam, przy pięcioosobowej rodzinie, psie, kocie i dwóch żółwiach wystarcza nam pojemnik 120l co 4 tygodnie opróżniany, oczywiście plastiki lądują w osiedlowym koszu na nie, metal w worku i na złom co kilka miesięcy zawiozę, czysty papier/karton utylizuje, kompostownik mam taki plastikowy kupiony postawiony i zapełniany (bo wspominasz coś o "zakładaniu" - ja tam nic nie zakładałem tylko postawiłem i wrzucam) i powiem ze po tym zabiegu drastycznie spadła ilość śmieci w koszu
    i w zasadzie jedynie w zimie, tej mroźniejszej kiedy się więcej pali w kotle pojemnik jest pełny bo popiół go wypełnia, latem bywało ze i pół by pojechało i 3/4 i latałem po działce odpadów po budowie jakich szukając bo żal d..ę ściskał że chłopaki na pusto kosz ciągać po śmieciarce będą

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony