dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Banned
    MarekWrocław

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-429
    Dzielnica
    Klecina
    Posty
    40

    Domyślnie Wilgotno w piwnicy, problem z wentylacją

    Witam wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem z piwnicą w moim domu. Jest on związany z wentylacją. W piwnicy jest strasznie wilgotno i czuje, że niebawem pojawi mi się jakaś pleśń lub grzyb. Nie posiadam żadnych okien w piwnicy. Czy ja mogłabym coś z tym zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Czy w piwnicy są jakieś kanały wentylacyjne?
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

  3. #3
    Banned
    MarekWrocław

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-429
    Dzielnica
    Klecina
    Posty
    40

    Domyślnie

    Niestety nie ma w piwnicy żadnych kanałów wentylacyjnych

  4. #4

    Domyślnie

    Trzeba zrobić dwa otwory wentylacyjne i zostawić resztę zimie.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  5. #5

    Domyślnie otwór went, wywiew

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Trzeba zrobić dwa otwory wentylacyjne i zostawić resztę zimie.
    Dokładnie tak jak pisze kolega. Możesz zrobić otwory wentylacyjne lub wywiew z piwnicy coś w stylu takiego systemu . Sprawa prosta, w ten sposób możesz ograniczyć wilgotność.

  6. #6
    Banned
    MarekWrocław

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-429
    Dzielnica
    Klecina
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał bushido Zobacz post
    Dokładnie tak jak pisze kolega. Możesz zrobić otwory wentylacyjne lub wywiew z piwnicy coś w stylu takiego systemu . Sprawa prosta, w ten sposób możesz ograniczyć wilgotność.
    Dziękuje za info zapoznam się z systemem. Mam nadzieje, że będzie to dobre rozwiązanie,
    pozdr

  7. #7

    Domyślnie

    a powiedzcie proszę, w jakim celu przewód z linku jest taki "wysoki" - żeby był lepszy ciąg czy żeby się woda nie lała - czy jakiś inny?

  8. #8

    Domyślnie

    Także mam ten problem i pytanie: czy "dół" wywietrznika musi być do podłogi czy sufitu piwnicy ?
    AndrzejS

  9. #9

    Domyślnie

    lepiej od dołu, można zrobić "zetkę". Wtedy wg mnie jest lepsza wymiana powietrza....

  10. #10
    Banned
    MarekWrocław

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-429
    Dzielnica
    Klecina
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    a powiedzcie proszę, w jakim celu przewód z linku jest taki "wysoki" - żeby był lepszy ciąg czy żeby się woda nie lała - czy jakiś inny?
    Sam byłem ciekawy dlaczego tak to wygląda - od sprzedawcy otrzymałem info, że przewód jest taki wysoki w celu umożliwienia wyjścia wentylacji piwnicy powyżej poziomu gruntu - można go również przedłużać nieskończenie wiele razy, lub skrócić tak aby z ziemi wystawała tylko sama końcówka. Przewody tego typu można zazwyczaj również zakupić w częściach (kolano + głowica), wtedy przewód wentylacyjny nie posiada rury pionowej, tym samym jest niższy.

  11. #11

    Domyślnie

    Piwnica nie jest ogrzewana, pytania:
    -jakim cudem ma zadziałać dziura z pionowym kanałem?
    -jeżeli nawet przepływ powietrza będzie ( np. wymusimy go) - to dlaczego to powietrze nie ogrzane ma zabrać wodę z piwnicy?
    Wilgotność względna zimą jest bliska 100% i powietrze nie ogrzane, nie odbierze wody z piwnicy.
    -Jeżeli wymusimy wentylację latem - zwiększymy problem - wilgoci przybędzie!
    był michal_ludwin, ale zbanowali i jestem michal_l

    [moderowano reklame produktu]

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bushido Zobacz post
    Dokładnie tak jak pisze kolega. Możesz zrobić otwory wentylacyjne lub wywiew z piwnicy coś w stylu takiego systemu . Sprawa prosta, w ten sposób możesz ograniczyć wilgotność.
    Niedawno zamontowaliśmy u nas system tego typu i jak na razie sprawdza się ok, pomimo zimy wilgotność jest znacznie mniejsza.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_l Zobacz post
    Piwnica nie jest ogrzewana, pytania:
    -jakim cudem ma zadziałać dziura z pionowym kanałem?
    -jeżeli nawet przepływ powietrza będzie ( np. wymusimy go) - to dlaczego to powietrze nie ogrzane ma zabrać wodę z piwnicy?
    Wilgotność względna zimą jest bliska 100% i powietrze nie ogrzane, nie odbierze wody z piwnicy.
    -Jeżeli wymusimy wentylację latem - zwiększymy problem - wilgoci przybędzie!
    Przecie tu mowa o dwóch kanałach.
    Przepływu powietrza nie trzeba wymuszać.
    Piwnica zawsze jest cieplejsza niż temperatury na zewnątrz zimą i to wystarczy aby spowodować przepływ powietrza.
    Oj trzeba się doszkolić albo iść zimą do jakieś piwnicy z poprawnie działającą wentylacją.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  14. #14

    Domyślnie wilgoć

    Cytat Napisał michal_l Zobacz post
    Piwnica nie jest ogrzewana, pytania:
    -jakim cudem ma zadziałać dziura z pionowym kanałem?
    -jeżeli nawet przepływ powietrza będzie ( np. wymusimy go) - to dlaczego to powietrze nie ogrzane ma zabrać wodę z piwnicy?
    Wilgotność względna zimą jest bliska 100% i powietrze nie ogrzane, nie odbierze wody z piwnicy.
    -Jeżeli wymusimy wentylację latem - zwiększymy problem - wilgoci przybędzie!
    Masz zupełną rację ale co zrobić. Mam taką piwniczkę i nie wiem co zrobić. Jak grawitacja to wyższa temperatura i skropliny wilgoci. Jest ok jak na zewnãtrz jest chłodno. Nie wiem jak zorganizować wymianę powietrza aby obniżyć wilgotność i pozostawić temperaturę. Cudowałem i nic , może wiesz kto może mi pomöc. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony