dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    4przemo77

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-647
    Posty
    8

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna - wyjscie pod okap

    Witam

    Mieszkanie nowe w stanie deweloperskim. zabieram sie za wykanczanie i mam taka watpliwosc. mam zamontowane w kuchni podejscie do podlaczenia okapu:



    Mam problem co z tym zrobic. Pierwszym pomyslem bylo zrobienie szafek gornych wysokich na 100 cm i zalozenia 23 cm maskownicy i za nia puszczenie rury od okapu. Ten pomysl upadl bo podlaczenie jest wyprowadzone za bardzo wgłąb kuchni i zaczyna sie w miejscu w ktorym koncza sie gorne szafki. Jedynym pomyslem w tej chwili jest zrobienie nizszych szafek, np: takich standardowych 72 cm i na gorze zrobic zabudowe z nidy. Co do tego mam watpliwosci bo nie podoba mi sie to za bardzo. Sufitu podwieszanego tez nie chce.

    Mam w zwiazku z tym pytanie. Czy moge te podejscie obciac rowno ze sciana lub wymontowac i zalozyc normalna ozdobna kratke lub najlepiej zamurowac ? Dodam ze wentylacja w kuchni bedzie bo na scianie obok jest normalna kratka, nazywa sie to chyba fachowo anemostat (wentylacja jest mechaniczna).

    I jeszcze jedna sprawa. Ta druga kratka o ktorej pisalem wyzej od wentylacji mechanicznej wyglada jak ponizej na fotce. jest ona bardzo brzydka i chcialbym ja czyms zastapic. Co to za kratka, jak sie nazywa i czego szukac w zamiane ? Wystarczy zwykla kratka czy raczej anemostat, a moze cos innego .
    Ostatnio edytowane przez 4przemo77 ; 09-12-2012 o 21:05

  2. #2

    Domyślnie

    Jest to klapka higrosterowana może np Aereco. I lepiej tego nie zastępować bo jak wsadzisz klapke bez sterowania to bedziesz miał przeciag w domu przez okrągły rok. Rolą higrosterowanego wyciągu jest dobieranie przekroju przepływu w zależności od wilgotności w pomieszczeniu. Po kąpieli w łązience otwiera się na maxa przewiew a jak juz wyschnie, klapka sie zamyka i mniej powietrza ucieka w komin

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misz299

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    mam problem dot. możliwości zamontowania podwieszanego sufitu w aneksie kuchennym -> mianowicie kuchenkę przewidujemy na bocznej ściance (jest tam również wyjście elektryczne na indukcję), natomiast komin wentylacyjny jest na środku ściany głównej aneksu -> czy z czysto technicznego punktu widzenia można zastosować sufit podwieszany - czy kratkę wentylacyjną obok wyjścia na komin można jakość 'przedłużyć, tak żeby zamontować sufit podwieszany? A może macie jakieś lepsze propozycje co do 'zamaskowania' rury od okapu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon_aneks_kuchenny.JPG
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	22,6 KB
ID:	218450

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	218451

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony