dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kallkulator77

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-007
    Posty
    17

    Domyślnie

    ja cie ,,,ale ludzie mają jazdę.

  2. #42

    Domyślnie

    A mnie porazil tytul tego watku "Salon z kinem domowym:"boze jaka wiocha nie mozna bylo napisac "pokoj z telewizorem" ,bo by to za malo wielkomiejskie bylo ,musi byc saloon i kino domowe zeby bylo widac ,ze zalozyciel watku to swiatowiec
    Regulamin forum

  3. #43

    Domyślnie

    Budowałeś się to wiesz, że to największe pomieszczenie pośród innych pokoi, zwanych sypialniami, gabinetami, garderobami, nazywa się salonem. U mnie to nawet nie pokój, bo ma otwartą kuchnię i spory hol(ups...ten większy korytarz). A "telewizor" to jedynie część kina domowego. Co wchodzi skład kina domowego masz wyżej. Nie mam salonu kąpielowego, tylko łazienkę, żeby nie było : )
    I już mieszkamy !

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Compi, a gabinet masz? Znaczy mały pokój na parterze?

  5. #45

    Domyślnie

    Ja mam tylko parter. Oczywiście gabinet również występuje. Wygląda jak jeden wielki kosz na wszystkie papiery związane z naszym i naszego państwa życiem. Mamy też garderobę z kartonami zamiast szaf i podobny gościnny, ale bez gości : )
    I już mieszkamy !

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał pvo Zobacz post
    A co 42" to mało?
    Wielu jeszcze ma 25" crt wiec przesiadka na takie cuś to jak skok w nadprzestrzen.
    Osobiscie pretenduje 50" w zwyż gdyż mam duży salon, ale i 42-ką bym nie pogardził.
    Wież mi kolego za 1500 mozna kupic dobry tv, wcale nie musi to byc super hiper nowy sprzęt z nic nie wartym smart tv i innymi pierdołami.
    Ja mam kino 5.1 lg z dvd i nagrywarke bd gdyz taniej mnie to wyniosło a wszystko leci z kompa przez hdmi i optyka.
    Tv nie oglądam (choc mam w domu dwa dekodery) bo nic wartosciowego tam nie ma.
    95% moich filmow to 1080p, a mam ich około 250 szt.
    Mam 50" plazmę od LG 3D ktorą kupilem za 2800.
    Mam kolegę który wydał przede mną 3.400 na lcd'ka samsunga 37" tylko po to żeby mieć internet w tv i ładniejszy design.
    Mnie tam sie moj tv podoba po za tym jakość w obrazie jest taka sama.
    Obydwa po puszczeniu im filmu full hd generują jak dla mnie i kolegi identyczny obraz, więc kto wg ciebie zrobił lepszy zakup?
    Osobiscie uwazam zakup tv za 3tysie do dekodera za wyrzucenie pieniędzy.
    Prawdziwej żylety w fullhd z dekodera nigdy na tym nie ujrzysz a za nim w polsce będą nadawać w 1080p 60 fps to troszkę minie.
    Ja głównie gram i przeglądam internet więc dla mnie tv bez aktywnego 3d za 1500 to ciut mało ale dla rodziców , a taki mają to aż nadto.
    Miałem kiedyś okazje oglądać telewizje w pokoju ok 12 m2 na tv ok 50'' . Umęczyłem się okropnie. Wielkość tv trzeba dobrze dobrac do wielkości pomieszczenia. Ja mam w starym domu gdzie obecnie mieszkam 37'' na 20m2 i jest w sam raz.

    Co do kupienia kina domowego to na polskim rynku jest taki problem że do dobrych amplitunerów dodają jakieś badziewie głośnikowe. Ja kupiłem 6 lat temu kino Onkyo z głośnikami Grand High. Musiałem kupować na necie bo zależało mi na dobrych głośnikach. Na przyzwoite kino i tv można wydać 6 tys. w sumie oczywiście

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oShibby

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    zastanawiam się jakie mam możliwości. Otóz w 5 ciu miejscach w salonie mam polozone kable do kolumn i zastanawiam sie jakie mam mozliwosci by polaczyc to z tv. Moge kupic obojetnie jakie kolumny? A co z kablami by wykorzystac te okablowanie co juz mam? A co z prądem? Kolumna bedzie miala prad przez te kable do kolumn czy jak? Aha nie smiac sie nie kazdy sie zna na wszystkim, ppozdrawiam.

  8. #48

    Domyślnie

    Jakiś prąd tam pewnie płynie, ale są to wartości znikome przy sprzęcie amatorskim. W kolumnach/głośnikach podłączenie może wyglądać w różnoraki sposób. Najgorzej gdy nie ma innej możliwości niż cięcie końcówek oryginalnych kabelków, a potem dolutowywanie nowych : )
    I już mieszkamy !

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oShibby

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czyli na tym etapie budowy mam wszystko ok tak? Nie było konieczne do kolumn doprowadzać prąd? By dzialalo wystarczy wykorzystac te kabelki ktore są? Upewniam się bo przewidziec wszystko w budowanym domu to masakra.

  10. #50

    Domyślnie

    Jedynie subwoofer może potrzebować zasilania, ale to kolumna i tak zazwyczaj wolnostojąca i umieścisz ją gdzie Ci pasuje. Kolumny/głośniki podłączasz kablem bezpośrednio do sprzętu z jakiego korzystasz. Kable idą albo w ścianach, albo po podłodze lub w listwach przypodłogowych. Ile ich masz, co planujesz u siebie, jak to do tej pory zrealizowałeś....tego nie wie nikt ; )
    I już mieszkamy !

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oShibby

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    dzięki compi. Kable są i jeśli prąd kolumnom nie potrzebny to wszystko gra
    Czyli szukając kolumn mogę przebierać w czym się da, a nie kupować w komplecie z kinem domowym?

  12. #52

    Domyślnie

    Jak po dwie żyły masz w przewodzie to ok . Możesz kupować wszystko oddzielnie i wbrew pozorom przynosi to najlepsze efekty.
    I już mieszkamy !

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Semafori
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-890
    Posty
    59

    Domyślnie

    niestety nie te cztery głośniki mają stworzyć kwadrat w środku którego Ty masz się znaleźć głośnik centralny owszem montujemy przy telewizorze a bas może być schowany gdzie popadnie

  14. #54

    Domyślnie

    witam
    Czy jest sens pakować pieniądze w kino domowe w salonie? Przeważnie te pokoje a raczej ich powierzchnia są generatorami odbić i zniekształceń dźwięku? Dobre stereo w mikro/mini wieży powinno wystarczyć i na filmy u ina muzykę. Jak robić kino domowe to wg mnie w osobnym pokoju lub strychu gdzie można wyłożyć ściany czymś tłumiącym oraz mocno zaciemnić pokój...ale to tylko subiektywna opinia..

  15. #55

    Domyślnie

    W moim przypadku brak kasy na tradycyjne tynki CW spowodował konieczność montażu płyt g-k na klej. Pomimo braku zasłon w oknach i ceramicznej podłogi jakimś cudem akustykę mamy bardzo dobrą. Może to również efekt sufitu z wnękami i kilku półek z g-k, w każdym bądź razie nic nie dudni, nie huczy, nie rezonuje, nawet przy puszczeniu dźwięku na maks, gdy już nie można zbyt długo z takim natężeniem wytrzymać. Ale to stereo, ciągle czekam na tę chwilę gdy zamontuję KD i tak od kilku lat, hehe. One lecą, a technika idzie do przodu i teraz słyszę coraz bardziej pochlebne opinie o soundbarach. Te od Bose, Harmana czy nawet Philipsa zbierają znakomite recenzje, ale i kosztują w okolicach tego co trzeba zapłacić za tradycyjne KD.
    I już mieszkamy !

  16. #56

    Domyślnie

    Moim zdaniem TV musi być jak największy

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony