dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariano733

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    9

    Domyślnie Ekologiczne wnętrza

    Cześć. Słyszeliście coś może o ekologicznych wnętrzach. W sensie np. zasłony z naturalnych tkanin, brak elementów plastikowych itd. ? Czytałem gdzieś artykuły, że ostatnio staję się modne nie tylko budowanie energooszczędnych domów, ale też właśnie urządzanie ich w stylu eco... macie jakieś doświadczenie z tym ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Najbardziej eco był mój praprzodek .W jaskini mieszkał. Architektura z litego kamienia,więc eco.Potem pra pra dziadek miał mieszkanko w Biskupinie.Drewniane też eco..Tak sobie myślę cóż by odpowiedzieli na takie pytanie?Chyba wiem,ale nie powiem bo to nie było by eco.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mariano733 eco wnętrza przypominają styl skandynawski: naturalne drewno, len, bawełna, dużo bieli, szarości, kolory pojawiają się w postaci dodatków. Są to wnętrza spokojne, przyjazne.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariano733

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    aha... a możesz podesłać jakieś linki ? Czy coś ?

  5. #5

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotaaa

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    jeśli mówimy o stylu eco to na pewno musiałby być to dom wykończony drewnem, obiciem z drewna + meble ekologiczne.. ale czy jest sens całkowicie stosować sie do stylu ekologicznego?
    Reklama zabroniona - Regulamin FM 2.4

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dla mnie styl "eko" nie oznacza tylko drewna. Jest mnóstwo naturalnych materiaów, np. tynk gliniany.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariano733

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dla mnie styl "eko" nie oznacza tylko drewna. Jest mnóstwo naturalnych materiaów, np. tynk gliniany.
    Tynk gliniany ? Z czego się uzyskuje ? Jak to wygląda ? To droga sprawa... Dzięki za meble, ale myślałem też np. nad meblami wykonanymi z przetworzonego plasitku i innych sztucznych materiałów.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niekoniecznie drogie - takiego tynku mozna nie malować.

  10. #10

    Domyślnie

    Tynk gliniany? Ciekawa sprawa, gdzie to można zobaczyć? kupić? Jakieś zdjęcia?
    Mi też styl eco kojarzy się przede wszystkim z drewnem pod każdą postacią - podłogi, ściany, stropy itd.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Google nie działa?

    Czy kamienie nie sa "eko"? Albo naturalne cegły? Z beton to z tworzyw sztucznych jest?

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pan_Cegła

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Styl Skandynawski jest bardzo ekologicznym stylem. Charakteryzuje go wszechobecne drewno, naturalność i prostota. Myślę, że to jest kierunek projektowania wnętrz jaki powinieneś obrać.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariano733

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan_Cegła Zobacz post
    Styl Skandynawski jest bardzo ekologicznym stylem. Charakteryzuje go wszechobecne drewno, naturalność i prostota. Myślę, że to jest kierunek projektowania wnętrz jaki powinieneś obrać.
    Ok, w sumie coraz więcej o tym czytam i faktycznie jest to zgodne z naturą... zastanawia mnie jeszcze tylko ten tynk bo nigdzie nie mogę znaleźć o nim informacji...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Mariano, wpisanie frazy "tynk gliniany" w Google daje 3020 wyników

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariano733

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Mariano, wpisanie frazy "tynk gliniany" w Google daje 3020 wyników
    Owszem, tylko jakoś nie mogę trafić na proste odpowiedzi, które mówią mi o tym co ekologicznego jest w tym tynku....

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    materiał - glina, bez żadnych dodatków.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariano733

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    materiał - glina, bez żadnych dodatków.
    Ekologiczne dzięki za cierpliwe wyjaśnienia

  18. #18

    Domyślnie

    Taki tynk widziałem kilka razy, jak w programie Wielkie projekty na Domo. Swoja drogą świetny program - polecam. Z tego co pamiętam do jednego z projektów dodawali też słomę. Tynk nakładali aż 5 razy, żeby uzyskać gładką ścianę.

  19. #19

    Domyślnie

    Pojęcie 'ekologiczny' może być bardzo dwuznaczne, bo z jednej strony mówi się, że naturalne materiały są ekologiczne, a z drugiej np. sztuczne futra albo skórę nazywa się ekologicznymi... Moim zdaniem chodzi o bilans strat i korzyści dla środowiska. Na pewno ekologiczne są energooszczędne rozwiązania, jeśli chodzi o oświetlenie i sprzęty AGD/RTV. Również naturalne materiały, jak drewno i kamień, które przy odpowiedniej pielęgnacji możemy użytkować przez dziesiątki lat. Ekologicznym rozwiązaniem jest cyklinowanie starych parkietów, renowacja mebli, czyli wykorzystywanie do końca tych naturalnych materiałów. Co do nowych tzw. ekologicznych rozwiązań podchodzę z dystansem, bo np. tak reklamowany jako 'eko' bambus, szeroko stosowany - od podłóg po tkaniny, często pochodzi z mało ekologicznym upraw - ze względu na wzrost zapotrzebowania wycina się lasy w miejsce nowych plantacji i używa nawozów przyspieszających wzrost tych roślin... Proces powstania i wartość użytkowa (w tym jak długo zachowa dobry stan oraz to czy nie wyjdzie z mody zanim się zużyje) decydują według mnie o wartości 'ekologicznej' danego produktu.
    Elementy wyposażenia wnętrz powstałe z recyklingu różnych materiałów również zasługują na uwagę, chociaż ja nie spotkałam się z dużą ilością takich produktów...

    Dodam jeszcze, że podobnie jak przedmówcom, styl skandynawski wydaje mi się być bardzo blisko natury, co chyba też można określić mianem 'eko'.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tynk gliniany mozna teraz kupić normalny we wiaderkach, nie trzeba samemu się bawić w szukanie i mieszanie gliny z piaskiem.
    Ten we wiaderkach mieszany jest z kazeiną, która zapewnia lepszą lepkość i zmniejsza podatność na pękanie przy zbyt szybkim wysychaniu masy. Dzięki czemu nie potrzeba doświadczonego specjalisty do nakładania. Tynk kładzie się jak cementowo-wapenny i cementowy. Z tym że jest to tynk grubowarstwowy - nie wyjdzie warstwa 1-1,5 cm tylko więcej.
    W zależności od grubości domieszanego piasku uzyska się efekt bardziej lub mniej "rustykalny" . Może być nierówny lub zatarty na gładko.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony