dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w aranżacji salonu

    Witam
    Potrzebuje Waszej pomocy przy aranżacji mojego salonu.
    Podaje wymiary:

    I kilka fotek może nie super jakości:



    Wszelkie obrusy na stoliku czy szkło za witryna i inne badziewie jest tymczasowe - proszę na to nie zwracać uwagi. Kolor ścian jest średnia brzoskwinka (dwie) i bardzo jasna brzoskwinka (dwie). Kolor rogówki brązowo-mysi, kolor mebli wenge.
    Przestawienie mebli raczej nie wchodzi w gre. Jakie dodatki, firanki, obrazy i inne dekoracje powinnam umieścić w swoim salonie. Jakie kolory??
    Proszę o pomoc w ożywieniu mojego salonu. Wszystkie rady są bardzo mile widziane.
    Z góry bardzo dziękuje.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Digger81

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Salon na pewno zyskałbym gdyby wprowadzić w nim nieco więcej światła. Na zdjęciach widać, że jest trochę ciemno, aczkolwiek zdjęcia mogą nieco "przekłamywać" Co za tym idzie. Nie wiem czy jest Pani obecnie w posiadaniu jakiegoś lustra, aczkolwiek na pewno wniosłoby to nieco głębi do pomieszczenia jak i światła. Urozmaiceniem dla salonu na pewno byłoby nieco kwiatów. [MODEROWNO] Zasłony również by się przydały. To zależy jednak od Pani gustu. No i urozmaicenie na ściany by się przydały. Np. Obrazy, Plakaty -> W ramkach.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 17-12-2012 o 18:15

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcia są złej jakości i niektóre z nich robione jak zaczynało się już ściemniać. Oświetlenia tez jeszcze dobrego w salonie nie miałam jedna żarówka .
    Lustro w salonie odpada - nie mój styl, ale dziękuje za propozycje
    Co do reszty to zostały podane ogólniki, o których doskonale wiem ze brakuje firan, obrazów, itp itd. Liczę bardziej na jakieś konkrety jaka forma? jaki kolor? Co by pasowało do mojego wnętrza.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A jaki jest Twój styl? Mozesz podasz przykłady jakiś wnętrz, na których chcialabyś się wzorować?
    Mysie kanapy, wenge + brzoskiwnia to trudne zestawienie, dlatego chciałabym poznać czym się inspirowałaś wybierajac takie a nie inne meble i kolory.

  5. #5

    Domyślnie

    Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to żaluzje przez które mniej światła wpada do wnętrza,pewnie cały dzień są opuszczone.
    Ja bym dodałam jakiś ciepły kolor np.żółty,jeśli lubisz to fajnie wyglądałaby fototapeta nad rogówką która ożywi wnętrze,ale wtedy już bez obrazków.
    Duży wybór tkanin i dodatków jest na dekorii.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 14-12-2012 o 10:53

  6. #6

    Domyślnie

    Elfir niczym się nie inspirowałam wybierając takie a nie inne meble i kolory po prostu podobały mi się i tyle. Mój styl hmmm ciężko powiedzieć na pewno nie antyki i starocia, na pewno nie przepych, raczej proste, skromne, bez wydziwień i udziwnień. Spróbuje coś znaleźć dla przykładu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to żaluzje przez które mniej światła wpada do wnętrza,pewnie cały dzień są opuszczone.
    Ja bym dodałam jakiś ciepły kolor np.żółty,jeśli lubisz to fajnie wyglądałaby fototapeta nad rogówką która ożywi wnętrze,ale wtedy już bez obrazków.
    Duży wybór tkanin i dodatków jest na dekorii.
    Kinka dziękuję za odpowiedź. Salon mam raczej słoneczny a zdjęcie tego nie odzwierciedla ponieważ było robione jak już zapadał mrok a w salonie w ogolę prawie nie było oświetlenia tylko jedna żarówka 40W. Salon jest od strony zachodu wiec popołudniami kiedy to zazwyczaj tam przebywamy z rodziną jest bardzo słonecznie, szczególnie latem, bez zakręconych żaluzji raczej ciężko byłoby tam wysiedzieć. Co do fototapety bardzo fajny pomysł też się nad tym zastanawiałam. Muszę tylko teraz poszperać i czegoś poszukać co by pasowało do reszty elementów.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Smooth

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków, Warszawa
    Posty
    28

    Domyślnie

    nie wiem w jakim stopniu chesz "pójść na całość", ale ja zawsze lubiłem miękkie kolory i mniej detalu . Może też lubisz takie klimaty. Podsyłam Ci link do bloga z wnętrzami, które mi się bardzo podobają. Np. takie minimalistyczne wnętrze.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Smooth - ok, a gdzie w tym sa meble autorki wątku?
    To żadna sztuka pokazać wypasione wnętrze z katalogu wykonane za grubą kasę. Sztuką jest doradzić coś rzeczowego i na temat

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar CamillQ
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Można wybrać jeden kolor, który pasowałby do wnętrza, a jednocześnie który lubisz i w tym kolorze zrobić poszewki na poduszki leżące na narożniku, kupić kilka dodatków (np. wazon, który można by było postawić na szafce obok meblościanki z telewizorem). Na pewno sprawdzą się zdjęcia rodzinne w różnych ramkach i antyramach, tworzące kolaż na ścianie (wśród tych ramek niektóre w kolorze bazowym, inne do niego nawiązującym). Może masz jeszcze jakieś zdjęcia, które rzetelniej odzwierciedlają to wnętrze? Bo piszesz, że jest pełne słońca i jasne, natomiast na zdjęciach tego nie widać i kolory są przekłamane. Czy podoba Ci się kolor miętowy albo oliwkowy? Może takie dodatki ładnie by wyglądały w Twoim wnętrzu, bo moim zdaniem by pasowały.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Smooth

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków, Warszawa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Sztuką jest doradzić coś rzeczowego i na temat
    No to mi się oberwało

    Chciałem tylko pokazać klimat. Robiąc ściany w odcieniach szarości, bieli, nasze ulubione kolory wybijają się bardziej - przynajmniej ja tak do tego podchodzę
    Kanapa brązowo-mysia, meble wenge, do tego wrzuciłbym kilka poduszek o mocniejszych kolorach (podpowiedz CamillQ) i jest przytulnie i nowocześnie. Lampa z białym klosze jak rafaello na deser

    A zabudowa szaf, to inny temat, na moje oko nie taki drogi znowu (przynajmniej w porównaniu do fornirowanych frontów)

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kolory szarości przy meblach wenge mogą spowodować, że kolor drewna zrobbi się nieprzyjemnie siny.

    Dlatego chciałam aby autorka pokazała jakiekolwiek zdjecie, które ją inspirowało do wyboru mebli w kolorze wenge (wyjątkowo trudnych w aranżowaniu, raczej do stosowania na dużych powierzchniach) do małego pokoju. Albo do połączenia szarej kanapy z pomarańczową ścianą.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kolory szarości przy meblach wenge mogą spowodować, że kolor drewna zrobbi się nieprzyjemnie siny.

    Dlatego chciałam aby autorka pokazała jakiekolwiek zdjecie, które ją inspirowało do wyboru mebli w kolorze wenge (wyjątkowo trudnych w aranżowaniu, raczej do stosowania na dużych powierzchniach) do małego pokoju. Albo do połączenia szarej kanapy z pomarańczową ścianą.
    Nie inspirowałam się niczym wybierając meble w kolorze wenge - po prostu podobały mi się i tyle.
    Postaram się pożyczyć aparat z prawdziwego zdarzenia i nim zrobić kilka dobrych fotek tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie kolorów wnętrza.
    Zastanawiam się tez, bo biorę też oczywiście taką opcję pod uwagę, nad przemalowania salonu na kolor, który współgrałby z pozostałymi elementami - meble wenge, narożnik i fotel w kolorze mysim ale nie tak do końca ten odcień to zmieszanie brązu z szarym, ja nazywam to kolorem mysim bo tak to wygląda jak pada światło.Materiał z jakiego wykonany jest narożnik i fotel to carabu.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    IMHO do wenge pasują kolory ziemi: oliwka, ciepły beż, piaskowy, ciepła biel (ecru), ciepłe odcienie brązów.
    Jako kolor uzupełniający w dodatkach: ciepły fiolet (bakłażan), pomarańcz, limonka.

    Moim zdaniem powinnaś rozbić zabudowę TV. Teraz to jest istny szał szerokości i wysokości. Kazdy mebel jest inny.

    Samą szafkę z TV przenieść na wysokośc kanapy. Zestaw ze sobą dwie witryny. Tą małą szafkę może daj przy kanapie (tam, gdzie teraz stolik) i postaw na niej lampę stołową. Nie wiem co z wiszącą witrynką, bo ona rozmiarami do nieczego nie pasuje

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kolory szarości przy meblach wenge mogą spowodować, że kolor drewna zrobbi się nieprzyjemnie siny.
    Jako kolor uzupełniający w dodatkach: ciepły fiolet
    Wow!
    To jednak prawda, że nieznośna lekkość ferowania opinii, granicząca z nonszalancją jest proporcjonalna do ignorancji.
    Ważne ,żeby mieć swoje na wierzchu.


    Sztuką jest doradzić coś rzeczowego i na temat
    Też jestem tego samego zdania.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wojtek - takie jest moje zdanie na bazie tego, co widziałam w necie. Szary kolor ścian powodował, że wenge (jako kolor okleiny) jest burosine, zimne i nieprzyjazne:



    Natomiast widzialam fajne wnętrza z fioletowymi drobnymi dodatkami.


    Twoja uwaga jak zwykle w formie złośliwości a nie rzeczowej argumentacji. Nikomu w ten sposób nie pomogłeś. Po prostu nabiłeś sobie kolejnego posta do kolekcji.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-12-2012 o 17:40

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post



    Twoja uwaga jak zwykle w formie złośliwości a nie rzeczowej argumentacji. Nikomu w ten sposób nie pomogłeś. Po prostu nabiłeś sobie kolejnego posta do kolekcji.
    No cóż, taki już jestem podły a na kolekcji postów mi nie zależy. Jeśli jako admin masz taką możliwość , możesz wyzerować mi konto
    Odpowiedź , czemu to robię masz w innym wątku.

    Zapytam się tylko już rzeczowo.
    1.Czy jest coś takiego jak "ciepły fiolet" ?
    2. Dotyczy wenge.
    Znowu powołujesz się na swoje nieomylne odczucie a dodatkowo na niekalibrowane zazwyczaj, kiepskie jakościowo obrazki obejrzane w necie i stanowczo stwierdzasz coś . To nie ma sensu.
    Wenge jest drewnem "ciepłym". W jego widmie jest czerwień i żółcień( oraz czerń) w takich proporcjach i w takiej intensywności ,że szare tło prędzej przyjmie jego barwę niż ono samo zmieni swoją na siną.
    Samo drewno ma zresztą różne wybarwienia i jedno wenge nie równe innemu wenge.
    Inaczej wygląda surowe, inaczej lakierowane, są nawet różowe odcienie i całkiem żółtawe też. Stolarze i producenci posługują się jednak tylko tymi typowymi odcieniami, nawet w okleinach modyfikowanych i preparowanych.
    Co więcej!
    Najlepszym tłem dla meblarzy jest szare tło, ponieważ nie ingeruje w barwę mebli. Tak się ustawia ekspozycje wystawiennicze i tak się robi profesjonalne, dobre zdjęcia , żeby oddać charakter i barwę drewna.Szarość nie jest barwą więc nie ingeruje w kolor drewna.
    Dla aranżacji wystawienniczych, nawet tam gdzie jest ingerencja oświetlenia "parowskiego" także dla wenge ustawia się tła szare, bo nie wpływają one na zmianę jego wybarwienia.
    Ostatnio edytowane przez 2112wojtek ; 18-12-2012 o 20:36

  18. #18

    Domyślnie

    1. "Samą szafkę z TV przenieść na wysokość kanapy." - czy mam rozumieć że powinnam ja powiesić???
    2. Dwie witryny mam połączyć ze sobą - która do której czy bliżej okna czy bliżej wejścia do salony
    3. Co ze stolikiem?
    4. Co z witryną która wisi nad TV?
    5. Czy układ fotela ma się zmienić? czy na stać w tym miejscu w którym teraz jest?
    6. Czy proponujesz przemalowanie ścian na któryś z kolorów: oliwka, ciepły beż, piaskowy, ciepła biel (ecru), ciepłe odcienie brązów a może jakieś fajne połączenie dwóch kolorów??

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czy jest coś takiego jak "ciepły fiolet" ?

    Owszem, dla każdej kobiety. Wpisz sobie tę frazę w necie, a zobaczysz ile kobiet rozróżnia ciepłe i zimne odcienie fioletów.

    Wenge jest drewnem "ciepłym"
    Ja mówię o okleinie w kolorze wenge z mebli autorki. Po co mam brać pod uwagę wielorakość odcieni prawdziwego drewna, jak mam do czynienia z jednym odcieniem okleiny - to sa najprawdopodobniej meble BRW seria Tauri?

    Szukałam ładnych połączeń kolorystycznych w necie, by poradzić coś autorce i kolor szary wyjątkowo wychodził nieciekawie w zestawieniu.

    I TAK to oczywiste, że moje porady są subiektywne (tak, jakby istniały obiektywne w kwestii mody czy designu).
    Jakby ktoś chciał profesjonalną pomoc toby sobie znalazł projektanta w swoim mieście i oddał mu mieszkanie do dyspozycjii, by mu zrobił wnętrze "pod klucz", a nie prosił o darmową poradę na forum, gdzie musi sam oceniać czy udzielona porada jest dla niego akceptowalna czy nie.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacieryna Zobacz post
    1. "Samą szafkę z TV przenieść na wysokość kanapy." - czy mam rozumieć że powinnam ja powiesić???

    Nie, przestawić bliżej wyjścia, bo na zdjęciu wydaje się, że TV stoi naprzeciw fotela a nie kanapy

    2. Dwie witryny mam połączyć ze sobą - która do której czy bliżej okna czy bliżej wejścia do salony

    Bliżej okna

    3. Co ze stolikiem?

    Zdecydowanie przed kanapę a nie z boku

    4. Co z witryną która wisi nad TV?

    [no własnie nie wiem, może ją zostawić nad TV?

    5. Czy układ fotela ma się zmienić? czy na stać w tym miejscu w którym teraz jest?

    potraktowałabym jego ustawienie mobilnie, w zalezności od potrzeb

    6. Czy proponujesz przemalowanie ścian na któryś z kolorów: oliwka, ciepły beż, piaskowy, ciepła biel (ecru), ciepłe odcienie brązów a może jakieś fajne połączenie dwóch kolorów??

    Ja tak proponuję, bo mi (dla Wojtka - SUBIEKTYWNIE) wydają się lepsze do zestawienia z ciemnym kolorem mebli. Połączenia dwóch kolorów w małym pomieszczeniu wymaga wyczucia, więc zwykle je odradzam, jak ktoś jest na etapie eksperymentów wnętrzarskich. Jeśli już, to ciemny kolor (lub wzorzysta tapeta) na krótszej ścianie przy kanapie
    Na razie pobaw się w przestawianie mebli - nic nie kosztuje. Zobaczysz czy wygodnie jest ze zmianami. Bo na podstawie zdjęć, które nie obejmują całego pokoju, ciężko wychwycić proporcje.

    Jaką masz górną lampę?
    Mnie u ciebie brakuje jakiegoś nastrojowego oświetlenia przy kanapie. Zeby sobie posiedzieć z ksiażką, nie zapalając górnego światła.
    Może przydałby się kinkiet z regulowanym ramieniem lub kloszem? IKEA ma kinkiety z kablem podłączane do zwykłego gniazdka, więc nie trzeba kuć w ścianach.

    Ładnie "ubiorą" wnętrze półprzejrzyste zasłony. Na oknach masz chyba żaluzje, więc dużego zaciemnienia Tobie nie potrzeba. Zasłony w kolorze ściany lub nieco ciemniejsze. Mogą mieć wzorek, pasek w którymś proponowanym kolorze dodatków. Ale przy zasłonach nie możesz dostawiać mebli do ściany zewnętrzej, musza trochę odstawać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-12-2012 o 22:04

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony