dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Śmierdząca lodówka Beko!!!

    Lodówka Beko GNE 134620X nowa użytkowana ok miesiąca.Po otwarciu drzwi z lodówki wydobywa się specyficzny drażniący zapach jakby zjonizowanego powietrza. Tylko jest taki "smród" w górnej części lodówki.

    Lodówka ma funkcje jonizacji powietrza (której podobno wyłączyć nie mozna).W części dolnej takiej funkcji chyba brak bo tu pachnie "jedzonkiem"

    Najgorsze że produkty "przesiąkają" tym zapachem i mają "metaliczny"posmak.Wszystko na jedną nutę normalnie odrzuca .Na początku składaliśmy na to że nowa że to pwnie plastyk i takie tam ....


    Na dzień dzisiejszy lodówka nie nadaje się do użytku .

    SERWIS razem z infolinią Beko normalnie nas "zlewają " umawiają się i nie przyjeżdzają . twierdzą że lodówka jest "bezwonna"


    Czy ktoś miał taki przypadek ? Może ktoś wie jak temu zaradzić??

    Jeśli moja lodówka nie jest uszkodzona (mam nadzieję że jest ) to radzę każdemy kto zamierza kupić to "gówno" żeby "odpalił" to w sklepie i zapoznał się z "jonizacją" BEKO

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj póki co wyłożyć sodę na talerzyku, pochłania zapachy - nie mam pojęcia czy poradzi temu zjonizowanemu smrodkowi, ale spróbować warto.

    Dobrze,że o tym piszesz - kto by się spodziewał, kupując nową lodówkę takiej smierdzącej niespodzianki.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Sody jeszcze nie wykładalismy ,ale np.po połorzeniu kawy nawet jej nie poczujesz .

    Generalnie przy nowej lodówce już stosować "domowe" sposoby to przegięcie .


    Najgorsze jest to że wpływa to na żywność
    Ostatnio edytowane przez kamyk68 ; 14-12-2012 o 07:14

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Nie korzystałam z lodówki posiadającej jonizator, ale ogólnie jonizatory powietrza dają efekt odświeżenia, a nie drażniący zapach. Z czym jeszcze kojarzy Ci się ten "zapaszek", bo jak piszesz "drażniący zapach jakby zjonizowanego powietrza", to trochę nie rozumiem w czym problem - dla mnie zjonizowane powietrze kompletnie nie kojarzy się z czymś drażniącym, nawet wręcz przeciwnie.

    Problem jakiś jest na pewno. Spróbuj przetrzeć woniejące półki lodówki roztworem octu i zaobserwować, jak szybko niemiła woń powraca. Środkiem redukującym wonie, moim zdaniem lepszym od kawy, jest wspominana soda. Jednak jeżeli problem leży w konstrukcji lodówki, to będzie tylko jego maskowanie, a nie rozwiązanie.

    Metaliczny posmak jedzenia w pierwszej chwili skojarzył i się z przechowywaniem puszek w lodówce. Nie należy tego robić. Dopóki puszka jest zamknięta, to nie ma takiej potrzeby, a gdy zostanie otwarta, to nawet może uwalniać szkodliwe związki, no i ten metaliczny posmak.
    Czy wewnątrz lodówki są jakieś metalowe elementy konstrukcyjne? Może faktycznie z tego jonizatora wraz z jonami wyłazi woń jakichś metalowych elementów jego budowy?
    Poza niemiłymi ważeniami, korzystanie z takiej lodówki może być szkodliwe dla zdrowia. Jeżeli masz pewność, że jest to wada fabryczna (po umyciu lodówki jest to samo, nie trzymasz ponapoczynanych konserw), to nie odpuszczaj - jest to wada sprzętu i koniec.

    A, jeszcze jedno - koniecznie sprawdź odprowadzenie wody z lodówki, czy stamtąd nie wonieje.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Czym by tej lodówki nie przcierać woń powraca praktycznie natychmiast (ocet też był grany ).

    Jak jest włączona "pusta" jest tak samo.

    Konserw nie ma i nie było w środku ,praktycznie nie ma w niej nic .

    Wczoraj włorzony mały kawałeczek ciasta (z nadzieją że może jej przeszło.



    CIASTO NADAJE SIĘ DO KOSZA !!!!!!!!!!




    A tak jeszcze z innej beczki dla posiadaczy "ciężkiego"sprzętu BEKO wiecie że mają na serwis 21 dni (Ja przy zakupie nie wiedziałem q..a!!!!!)
    Ostatnio edytowane przez kamyk68 ; 14-12-2012 o 11:15

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    No to życzę jak najszybszego serwisu, a najlepiej to wymiany na pełnosprawny sprzęt.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  7. #7

    Domyślnie

    I koniecznie podziel się efektami rozmów i reklamacji z Beko.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Generalnie w dniu wczorajszym dzwoniłem na infolinię (.po raz kolejny) Serwis umawiał sie ze mną 2 razy i 2 razy nie przyjechali


    Mieli skontaktować się dzisiaj do godz 12 ,oczywiście 0 kontaktu .

    Nie powiem jakie słowa cisną się na usta.

  9. #9

    Domyślnie

    Kamyk,święty człowiek jesteś.
    Dzwoń i wydrzyj się,bo nic inaczej nie załatwisz.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jak ja się gryzę w język jak z nimi rozmawiam (nagrywają) ale jestem u kresu

    Drzeć jescze się nie mogę bo w gwarancji zapis że mają 21 dni q..a paranoja


    A jeszcze dzisiaj kupione pochłaniacze

    Lodówka pusta w srodku tylko pochłaniacze dalej jest to samo!!!!!!!!!

  11. #11

    Domyślnie

    No więc dobrze-21 dni mają i niech im tam będzie.Ale umawiasz się i nie przyjeżdżają,a ktoś z Beko za dyżury Ci płaci?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Właśnie masz rację to samo mówiłem im wczoraj

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    W dniu dzisiejszym po rozmowie (podniesionym głosem) z infolinią Beko zostałem umówiony TRZECI RAZ na wizytę technika

    Zgłosiłem sprawę lodówki 4.grudnia Wszechmocny technik ma się zjawić 20.12 oczywiście jak np.nie zepsuje mu się samochód


    W lodówce wszystko naraz pochłaniacze sztuk 2 , soda ,kawa i wszystkie inne dyrdymały a zapach pozostaje "niewzruszony"

  14. #14

    Domyślnie

    Myślę, że w takim wypadku składanie reklamacji producentowi z tytułu gwarancji nie jest najlepszym pomysłem. Po pierwsze dla tego, że mogą się umówić na wizytę za 3 tygodnie (i ewentualnie nie przyjechać), a po drugie mogą uznać, że ten typ tak ma ale poza tym chłodzi i mrozi więc lodówka jest sprawna i reklamacja jest niezasadna.

    Lepszym wyjściem byłoby moim zdaniem zgłoszenie do sprzedawcy reklamacji z tytułu niezgodności z umową i żądanie wymiany lodówki na nową lub zwrot pieniędzy. W tym wypadku nie udzielenie odpowiedzi w ciągu 14 dni jest równoznaczne z uznaniem żądania klienta. Dodatkowo trudniej będzie odrzucić reklamację klienta bo jeśli lodówka działa sprawnie (tzn. chłodzi) ale przy okazji "przerabia jedzenie na niezjadliwe" to w oczywisty sposób nie jest to lodówka o właściwościach, których wymaga się od takiego sprzętu - czyli nie jest zgodna z umowa.
    Nie twierdzę oczywiście, że jest to gwarancją sukcesu - bo zarówno zapach w lodówce jak i smak wyciąganych z niej potraw są czymś mocno względnym.
    Pewność - uczucie, którego doświadczasz
    zanim w pełni zrozumiesz problem

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamyk68 Zobacz post
    Wszechmocny technik ma się zjawić 20.12 oczywiście jak np.nie zepsuje mu się samochód
    Buhaha,proponuję wyjąć wszelkie odsmradzacze z lodówki i wzmacniać smrodek na całej gamie produktów świeżych już teraz,bo może być tak że jak auto będzie sprawne,to technik taki pechowy że katar może złapać(pogoda teraz paskudna) i wobec tego faktu nic nie stwierdzi

  16. #16

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Generalnie to technik był powiedział że jemu nie śmierdzi (kpina to była a nie wizyta fachowca)
    Skończyło się to nieparlamentarnie ale ...
    Dzisiaj jedna z forumowiczek napisała do mnie ze ma ten sam problem inny model Beko ale takie same objawy.
    Ja jeszcze w tym tygodniu podejmuję kolejną próbę zgłoszenia do Beko

    żeby nie było wątpliwości w lodówce nic się nie zmieniło jeśłi chodzi o "smród"(okres świąteczno noworoczny i brak czasu i dlatego zaniechane działania ale się poprawię)
    Ostatnio edytowane przez kamyk68 ; 14-01-2013 o 09:11

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Kurczę, myślę, że chyba bogusz_g ma rację. Tak po prostu człowiek ma gdzieś w głowie, że jak sprzęt na gwarancji, to się domaga świadczeń w ramach tejże gwarancji, a najlepiej by było sprzęt pod pachę, paragon w garść, do sklepu i zwrot.
    Też mam jedno Beko - kuchenkę, dlatego z zainteresowaniem śledzę wątek.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Generalnie koleżance z forum powiedziano że: jeśli jest system "no frost " to trzeba przechowywać żywność w zamkniętych pojemnikach i że tak jest w instrukcji .I problemu nie widzą

    Ja przeczytałem instrukcję po raz kolejny : i jest tam mowa o pojemnikach jeśli chcesz oszczędzać energię .

    Tylko co jeśli ja mam w ".upie" oszczędzanie energii
    Ostatnio edytowane przez kamyk68 ; 14-01-2013 o 21:16

  20. #20

    Domyślnie

    W moim sharpie jest no frost,w żadnych pojemnikach nic nie przechowuję i nic nie śmierdzi i w ogóle co to ma do rzeczy???

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony