dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Okazja na zakup pieca - czy warto?

    Witam,

    Mam okazję kupić nowy piec gazowy dwu-funkcyjny Elexia Comfort firmy Chaffoteaux&Maury (za ok. 2000 zł). Piec ma służyć do ogrzania ok 180 m2 domku i ma współgrać z kominkiem z płaszczem wodnym.
    Czy ktoś coś słyszał o tym piecu? Może ktoś ma i może coś o nim powiedzieć?

    Za wszelkie uwagi i rady z góry serdecznie dziękuję

    YaGi
    GG: 1204747
    ICQ: 95242561

  2. #2

    Domyślnie Re: Okazja na zakup pieca - czy warto?

    Cytat Napisał YaGi
    Witam,

    Mam okazję kupić nowy piec gazowy dwu-funkcyjny Elexia Comfort firmy Chaffoteaux&Maury (za ok. 2000 zł). Piec ma służyć do ogrzania ok 180 m2 domku i ma współgrać z kominkiem z płaszczem wodnym.
    Czy ktoś coś słyszał o tym piecu? Może ktoś ma i może coś o nim powiedzieć?

    Za wszelkie uwagi i rady z góry serdecznie dziękuję

    YaGi
    chaffoteaux to duza firma ale jej dzialalnosc opiera sie na rynku francuskim i belgijskim. nie wiem na ile ma rozwiniety i "wyksztalcony" serwis w polsce (dziala na razie pewnie jako firma handlowa).
    nie widzialem jeszcze tego kotla "w uzyciu".
    - wyremontowałem 50letni dom -

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, od dwóch moich instalatorów usłyszałem ironię i lekceważenie jak mówili o kotłach tej firmy. Wynikało to zapenie z tego, że:
    - firma jest mało popularna w Polsce
    - tym samym sieć serwisowa też
    - brak wiarygodnych żródeł informacji o długoletnich użytkownikach tej marki
    - moi fachmani byli stronniczy: jeden był instalatorem Junkersa, a drugi Buderusa
    Ja chyba też jestem stronniczy - ale w szerszym znaczeniu:
    kupno kotła to nie kupno zapałek, jest to inwestycja na długie lata, dlatego patrząc na powyższe 4 punkty, radzę: zapłać więcej i skorzystaj z popularnego w Polsce kwartetu: Buderus, Junkers, Vaillant, Viessmann.
    Którą markę wybrać? - są wszystkie na zbliżonym poziomie.
    Szczególy znajdziesz na forum.
    Pozrawiam
    P.P.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    szukając własnego kociołka natknąłem się w necie na informacje o tej firmie i jak pamiętam - dobre.

    Pozostaje jednak kwestia serwisu ( dostępność i szybkość reakcji ), części zamiennych i instalatora, który Ci to uruchomi.

    Może się zdarzyć, że pójdzie pierdoła za 2 zł i będziesz zmuszony kupić nowy piecyk.

    kompletnie nie wiem jaka jest sieć tej firmy w Polsce - po prostu sprawdź to !

    W końcu parę lat temu buderus czy vaillant w Polsce nie był kojarzony z niczym, a teraz proszę !

    Cz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony