Witam,
Wczoraj mialem pierwsze uruchomienie kotła kondensacyjnego ariston genus premium, w obecnej chwili robie wykonczenie domu wewnatrz.
W obecnej chwili nie mam jeszcze podłaczonego regulatora/sterownika sensys ktory ma byc docelowo w hollu i z niego bede ustawiam temperatutre zadaną. Po rozmowie z instalatorem ustalilem ze na piecu optymalna temperatura to 40 stopni, na grzejnikach termostaty ustawione w skali od 0-5 na 1,5-2.
Proszę o info jaką tą temperature ustawić na piecu zeby to bylo oszczedne rozwiazanie i tak zeby majstry nie zmarzly i czy jest sens 2-3 tygodnie go uzywac pieca bez sterownika (nie chce go podlaczac bo robia sciany gladziują a pozniej farba itp.) czy bez uzywania sterownika sensys jest to mało oszczedne proszę o info ?

2. instalator sprawdzal twardosc wody w skali niemieckiej powinno byc mniejsza niz 11 a mi wyszlo 16- wiiec za twarda woda, facet mowi ze moz ebyc problem i piec sie zakamieni a to nie jest objete gwarancją- jak rozwiazac ten problem ? on mowil cos o stacjach uzdatniania wody itp. dla mnie to jest szok tyle pieniedzy za piec a ten mi na dzien dobry mowi ze moga byc problemy :/ i zebym robil stacje uzdatniania wody .
proszę o rady.