dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    No niby nad słupem jest ściana działowa łazienki, konstrukcyjnie może i faktycznie nic nie znaczy, ale architekt go tam wpasowało do wizji kuchni ...taki ceglany ozdobny słupek ...więc chyba znad interpretowałem jego znacznie.

    Co do kontroli projektu , to wątpliwości moje budzi konstruktor - mój architekt pierwszy raz z nim współpracuje i sam twierdzi, że nie jest jego pewien.

    Co do ilości stali to wydaje mi się jak najbardziej w porządku, ale co ja tam wiem.

    Dzięki
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Beton B 20 , jak by sie dało zawibrować i powinno być.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160
    Co do kontroli projektu , to wątpliwości moje budzi konstruktor - mój architekt pierwszy raz z nim współpracuje i sam twierdzi, że nie jest jego pewien.
    hmmm dziwne, błedy sie oczywiście zdarzają ale tu wygląda to normalnie. Przeciez konstruktor aby zdobyc uprawnienie musiał parę lat pracować w zawodzie, więc prosty strop powinien porachować : )

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krysiek277

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Chcę sobie zrobić płytę na garażu (6,5x6,5m). Nie chciał bym robić belki. Wystarczy zrobić zbrojenie z prętów fi 10 o rozstawie 10x10 , przez środek na krzyż 4 pręty fi16 na to 13cm. B20? Chciałbym tam w przyszłości trzymać jakieś drobne rzeczy. Wystarczy czy słabo?

  5. #25

    Domyślnie

    Czy może ktoś powiedzieć co oznacza taki hak (agrafka) w tym projekcie stropu z oznaczeniem 130. Czy to jest dodatkowe zbrojenie, wyginane pręty?




    Czy słupy dachu powinny trafiać w miejsca ścian nośnych pod spodem lub czy pod nimi powinny być zastosowane jakieś wzmocninia stropu jeśli w nie nie trafiają?
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 13-05-2020 o 07:18

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ta agrafka to linia ciągła oznacza pręt dolny, w wieńcu odgięty do góry /pion/ i przerywana to kontumacja pręta ale górą i zakończenie hakiem.

    Najczęściej robi się to jednak z 2 prętów osobny na dole osobny górą, łatwiej wyginać. Ale należy pamiętać o długościach kotwienia.

    W stropie monolitycznym często nie dozbraja sie pod słupy więźby

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli agrafka to coś takiego?


    Nie można tego zrobić wyginając po prostu całe pręty tak jak główne (czyli wtedy byłby to strop dwukierunkowy?)

    No i właśnie o główne pręty teraz mowa, bo rozumiem że główne to te wyginane, idące od dłuższych boków, czyli równoległe do krótkiej ściany. Czy one mają iść jako pierwsze na spód czy na góre? Bo majster mówi że krótkie zawsze na spód, więc w tym wypadku główne muszą iść na spód.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post

    W stropie monolitycznym często nie dozbraja sie pod słupy więźby
    Nie znam się, ale w moim projekcie indywidualnym wychodzą w tych miejscach:


    A w analogicznym projekcie Pod Jarząbem słupy wychodzą dokładnie na nośnych a w stropie są zagęszczenia. Czy można te słupy przestawić w prawo żeby naszły na nośną?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    NIe pierwszy raz wrzucasz tyle projektów ze się gubię. Wracając do pokazanego projektu robienie odgięcia na precie fi8 ze stali A-0 nie ma żadnego sensu. Zbrojenie górne wychodzi zawsze gęściej niż zbrojnie główne. Szczerze myślałem ze komentuje płytę krzyżowo zbrojoną zasugerowałem się tymi prętami w rogu.

    Co do wzmocnień , moze masz grubszy strop, może masz lżejszy dach nie wiem. Pytaj autora. To że rzut jest podobny nie oznacza że strop musi byc identycznie zbrojony

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony