dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: bez tarasu ?

  1. #21

    Domyślnie

    Z tego wniosek: taras niekoniecznie, ale drzwi bezpośrednio do ogrodu jak najbardziej są przydatne.
    Jednak jestem za tarasem ewentualnie utwardzonym miejscem bezpośrednio za drzwiami do ogrodu. Takim na którym zmieści się stolik i krzesła, i będzie można wypić poranną kawę w szlafroku i kapciach, i popatrzeć na zieleń. Ot, takie przedłużenie salonu albo kuchni.
    nikka.

  2. #22

    Domyślnie

    Nikka, masz całkowitą rację. Drzwi tarasowe na trawnik, ogród itp konieczne, jednak musi to być coś trwałego, a nie trawa lub błotko. Krok następny to mniejsze lub większe podwyższenie, bo poziom zerowy progu drzwi i np kostki brukowej to tylko z zachodniego żurnala. U nas bez sensu. My jeszcze tarasu nie dorobiliśmy się, mamy na razie namiastkę w postaci płyt osb przykręconych do palet, a już mogę określić to jako coś dającego radochę. Jeszcze późną jesienią potrafiłem sobie tam siedzieć na foteliku wieczorami. Na głowę nie kapało bo zadaszone, nie wieje tak bo mam częściowy podcień i przede wszystkim sucho pod nogami. Bez tego za każdym wejściem/wyjściem należałoby zmienić obuwie. A ile kto siedzi na tarasie? Jego wola. Mieszkamy w lesie, ale kuligu nie robiliśmy jeszcze : ).
    I już mieszkamy !

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    z tendencji jakie zauważyłam wśród mojej rodziny, to wszyscy budują te tarasy, może to kwestia mody w projektach, ale na pewno tez duża wygoda dla samych mieszkańców, jakby teraz stawiała dom na pewno uwzględniłabym taras

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chyba masz jednak problemy z wyobraźnią. Co za przeszkoda wychodzić przez drzwi tarasowe w salonie na zieloną trawkę?
    Z moją wyobraźnią wszystko OK, po prostu odpowiadam na zadane pytanie: czy wyobrażacie sobie dom bez tarasu? np. z miejscem wypoczynkowym usytuowanym obok budynku, ale bez wejścia nań bezpośrednio z domu.


    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth* Zobacz post
    Z moją wyobraźnią wszystko OK, po prostu odpowiadam na zadane pytanie: czy wyobrażacie sobie dom bez tarasu? np. z miejscem wypoczynkowym usytuowanym obok budynku, ale bez wejścia nań bezpośrednio z domu.


    temat tyczy tylko tarasu, nie dorabiaj chorej ideologii.
    Ja wyobrazam sobie om bez tarasu, ale bez wyjścia bezpośrednio na ogród już nie.
    Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth* Zobacz post
    Z moją wyobraźnią wszystko OK, po prostu odpowiadam na zadane pytanie: czy wyobrażacie sobie dom bez tarasu? np. z miejscem wypoczynkowym usytuowanym obok budynku, ale bez wejścia nań bezpośrednio z domu.


    Chodzi o taras, który jest w głebi ogrodu a nie zaraz przy ścianie budynku. Czyli przez wyjście tarasowe wychodzi się na ścieżkę/trawnik a dalej idzie na taras.

    Ja tak planuję. Przed drzwiami tarasowymi drewniana ścieżka do tarasu w narożniku domu.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    i przede wszystkim sucho pod nogami. Bez tego za każdym wejściem/wyjściem należałoby zmienić obuwie..
    I to jest argument za podwyższonym tarasem tuż przy budynku. Nie dla mody, a zwyczajnie, dla wygody i przyjemności
    nikka.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    gentoonx, masz ogromne kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem...
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    spokojna twoja ondulowana

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony