dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wymiana płytek gresowych na ogrzewaniu podłogowym

    Witam!

    - Mam na parterze płytki gresowe (matowe, o nieforemnej strukturze - a'la imitacja kamienia) - 70 mkw, pod tym ogrzewanie wodne podłogowe - zrobione dobrze, z zachowaniem odpowiednich materiałów i dylatacji.
    - Wszystkie płytki dobrze się trzymają - brak pustych miejsc czy spękań.
    - Chcę te płytki wymienić na inne.

    Proszę o informacje o osób z takowym doświadczeniem lub branżystów:

    1. W jaki sposób najlepiej przeprowadzić taką wymianę - kuć stare płytki i równać powierzchnię - czy kleić na stare.
    2. Jeżeli kuć, to jak przygotować powierzchnię pod nowe płytki?
    3. Jeżeli kłaść na istniejącą podłogę, to czego należy użyć i co jest w takim przypadku ważne.

    Remont przeprowadzi wybrana przeze mnie ekipa - pytam, bo chcę mieć podstawę, do skonfrontowania propozycji wykonawcy z Waszymi doświadczeniami.

    Temat wydaje mi się ciekawy, więc będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi i nie zaśmiecanie dyskusji teoretycznymi wywodami (wiadomo jak tu jest).
    Będę wdzięczny jeżeli znajdzie się chętny, który taką operację już u siebie wykonywał.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    F***T

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    136

    Domyślnie

    Witaj,
    Biorąc pod uwagę koszty związane ze skuciem tych płytek to jeśli nie będzie problemem zmniejszenie wysokości pomieszczenia na skutek dołożenia kolejnej warstwy zdecydował bym się na klejenie płytka na płytkę - oczywiście z użyciem dobrej klasy kleju np. C2TE S1 lub S2.
    Wg mnie płytki i zaprawa klejową nie powinny w znaczny sposób zmniejszyć efektywności ogrzewania podłogowego ze względu na wysoki współczynnik przewodzenia ciepła przez taką warstwę.
    Ja jednak mimo wszystko spróbował bym odspoić jedną z płytek i zobaczyć jak się trzymają. Jak będzie ciężko to automatycznie przechodzimy do rozwiązania opisanego powyżej.
    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    I po takim zabiegu płytki z góry nie zaczną pękać? Pytam z ciekawości, nic nie sugeruję

  4. #4

    Domyślnie

    najpierw odtłuść stare płytki a póżniej zagruntuj Mapei ECOPRIM GRIP - grunt specjalnie do tego przeznaczony (dobrze wymieszać bo na dnie zawsze dużo piasku kwarcowego się osadza!!!) po godzinie można już kłaść nową okładzinę z użyciem jakiegoś elastycznego kleju. Pękać nic nie będzie.
    Jeżeli zerwiesz to zagruntować, polać masy samopoziomującej i po kilku dniach kleić, nie oszczedzaj na masie bo napewno będzie prościej, mniej pójdzie kleju a i przewodzenie ciepła będzie dużo lepsze...

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    dzięki za informacje!
    Co do przewodności cieplnej, to mówimy tu raczej o masie akumulującej ciepło, czyli de facto przy odpowiednim dociepleniu płyty grzewczej od spodu styrowianem (a to u siebie mam zrobione dobrze), po dodaniu płytek i kleju podłoga co najwyżej będzie się wolniej dogrzewała?
    Nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, ale takie dołożenie płytek wraz z klejem nie powinno zamieszać w ogrzewaniu podłogowym?

    Pozdrawiam!

  6. #6

    Domyślnie

    ...będzie się chwilę wolniej dogrzewała ale i chwilę dłużej i oddawała ciepło, na pewno zabieg dołożenia płytek nie wpłynie na komfort cieplny ani znacząco na rachunki-jedynie na trochę mniejszy syf. I wykonawca który podetnie nam w miarę ładnie ościeżnice a póżniej np. wykończy silikonem no chyba że są metalowe

  7. #7

    Domyślnie Wymiana płytek

    Cytat Napisał PSWO Zobacz post
    Witam!

    - Mam na parterze płytki gresowe (matowe, o nieforemnej strukturze - a'la imitacja kamienia) - 70 mkw, pod tym ogrzewanie wodne podłogowe - zrobione dobrze, z zachowaniem odpowiednich materiałów i dylatacji.
    - Wszystkie płytki dobrze się trzymają - brak pustych miejsc czy spękań.
    - Chcę te płytki wymienić na inne.

    Proszę o informacje o osób z takowym doświadczeniem lub branżystów:

    1. W jaki sposób najlepiej przeprowadzić taką wymianę - kuć stare płytki i równać powierzchnię - czy kleić na stare.
    2. Jeżeli kuć, to jak przygotować powierzchnię pod nowe płytki?
    3. Jeżeli kłaść na istniejącą podłogę, to czego należy użyć i co jest w takim przypadku ważne.

    Remont przeprowadzi wybrana przeze mnie ekipa - pytam, bo chcę mieć podstawę, do skonfrontowania propozycji wykonawcy z Waszymi doświadczeniami.

    Temat wydaje mi się ciekawy, więc będę wdzięczny za rzeczowe odpowiedzi i nie zaśmiecanie dyskusji teoretycznymi wywodami (wiadomo jak tu jest).
    Będę wdzięczny jeżeli znajdzie się chętny, który taką operację już u siebie wykonywał.

    Pozdrawiam!
    Witam,

    Troche lat upłynęło i u mnie pojawił się ten sam problem. Płytki w kuchni zaczynaja sie wycierać w brzydkie plamy. Chciałam zapytac, co zdecydowałeś w sprawie wymiany płytek i jakie były rezultaty?

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony