dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    [QUOTE=Charlie;5726497]
    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    Skończy się tak jak wszędzie - kierowcy przestaną kozakować a kasa w fotoradary utopiona.
    Już się kończy. Jednak źródełko nie wyschło. Widuję busy z kamerami przy skrzyżowaniach o ruchu kołowym. Za rondem stoją patrole i tylko wypisują kwitki. Przynajmniej 30% kierowców nie wie jak pokonać takie skrzyżowanie bez łamania przepisów. Na dwupasmowych drogach dla pojazdów samochodowych mało kto przekracza prędkość, wiec teraz nieoznakowane np. wypisują 200 PLN za długotrwałą jazdę lewym pasem itd. No i żółte światła oraz pasy bezpieczeństwa. Poza tym ITD ostatnio zaczęła pojawiać się w nocy oraz zaczęli "trzepać" małe dostawczaki.

    Fotoradary to tylko wierzchołek góry lodowej.......
    Tu była reklama....

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Porównując długi państwowe z tym co sami pożyczamy, wygląda on dość mizernie. Spłacić można bez większego problemu, tylko trzeba chcieć. Pytanie po co??? Od kiedy wynaleziono pieniądz, narzędzie podłe i niedoskonałe, nie pożyczać to głupota, przynajmniej dopóki pieniądz jest na świecie. Komu to trudno zrozumieć, niech spojrzy w lustro. Można dziubdziać chałupę z pensyjki i krótko przed śmiercią się wprowadzić. Ktoś tak ma? Nieliczni którzy się nie liczą...Reszta pożycza, wprowadza się i spłaca.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Porównując długi państwowe z tym co sami pożyczamy, wygląda on dość mizernie.
    Nie, jest dokładnie odwrotnie.

    Cytuje za Open Finanse na podst. danych NBP:
    Łączne zadłużenie gospodarstw domowych w bankach i SKOK-ach wyniosło na koniec trzeciego kwartału 2012r. 534,9 mld zł z czego 321,2 mld zł przypada na kredyty mieszkaniowe, a 133,9 mld zł stanowią kredyty konsumpcyjne (kredyty gotówkowe i ratalne, kredyty samochodowe, zadłużenie na karcie oraz limity kredytowe w rachunku bieżącym).

    Zatem zadłużenie gospodarstw domowych w przeliczeniu na mieszkańca kraju wynosi ok. 13.9 tys. zł.

    Dla porównania, państwowy dług publiczny (metodologia krajowa) wyniósł, na koniec III kw. 2012, 835,5 mld zł, czyli w przeliczeniu na mieszkańca kraju wynosi on ok. 22,6 tys. zł.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Nie miałem na myśli wymiernych liczb. 22,6 tys zł nadal nie robi wrażenia przy tych 13,9...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107 Zobacz post
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,SLD-niech-rok-2013-bedzie-rokiem-Edwarda-Gierka,wid,15226644,wiadomosc.html Nie no SLD to zawsze bylo niezbyt normalne ,ale w koncu czego sie spodziewac po bylych komuchach , ale czczenie Gierka to juz zupelna przesada ,no fakt mogliby chciec zrobic Rok Dzierzynskiego.Jak mozna zrobic patronem Gierka ktorego jednym osiagnieciem bylo doprowadzenie gospodarki do rujny w ciagu 5 lat http://pl.wikipedia.org/wiki/Manewr_gospodarczy_%281976-1980%29 ,a do calkowitego bankructwa w ciagu 10 (niepamietjacym PRL zbankrutowal i przestal spoalac swoje zobowiazania na poczatku lat 80-tych),ktorego czasy kojarza sie z kolejkami calonocnymi pod sklepami komercyjnymi , za ktorego pensja liczac po oficjanym kursie wynosila ok 100$ a po czarnorynkowym ok 30$, ktorego dlugi splacano kilkadzisat lat .,ktorego panowanie kojarzy sie glownie z dwudziestym stopniem zasilania itp.Swja droga dizs srednia pensja w Pl wynosi mniej wiecej tyle ile za Gierka ,przy cneanach kilkurkotnie nizszych , przykladowe ceny wtedy : spodnie jeansy ok 3000zl ,1$ ok 120-150zl, chleb 9niestrawny na ogol) 6,60zl ,kielbasa zwyczajna ok 44zl 1.m.kw mieszkania na wolnym rynku w wiekszym miescie ok 45.000zl,najtansze wczasy zagraniczne ok 5000zl itp .Partyjny kacyk z nadania Moskwy ktory spiewal jak mu Brezniew kazal (i nie jest to metafora ,tu cos dla niedowierzajacych , swoja droga Edziu ma mine kota srajacego na puszczy http://www.youtube.com/watch?v=v3rFxektijk ) .Nastepny rok komychy powinny nazwac moze Rokiem Gomulki ,lub Jaruzelskiego ,zenada i tyle
    Synku, za Gierka za taką pisownię dostałbyś pasem w doopę i naprostowałbyś się bardzo szybko. A poza tym, nie wciskaj ludziom ciemnoty z takimi cenami i nie okłamuj mnie, który to kupował wtedy w sklepach, a sklerozy nie mam i doskonale pamiętam tamte czasy.
    A za "chleb niestrawny" to powinieneś już pojść tak na trzy miesiące posiedzieć, bo synku nie znasz tamtych smaków i aromatów, kiedy chleb był chlebem, jajko - jajkiem, a szynka - szynką, a nie nastrzykaną solanką "masą mięsną". W życiu tego nie jadłeś i jeść nie bedziesz, więc nie pyskuj, sieroto.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  6. #26

    Domyślnie

    Wykrot... ale jaką miałeś intencję to pisząc? Że lepiej było? Że się Gierkowi należy dobra pamięć?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Synku, za Gierka za taką pisownię dostałbyś pasem w doopę i naprostowałbyś się bardzo szybko. A poza tym, nie wciskaj ludziom ciemnoty z takimi cenami i nie okłamuj mnie, który to kupował wtedy w sklepach, a sklerozy nie mam i doskonale pamiętam tamte czasy.
    A za "chleb niestrawny" to powinieneś już pojść tak na trzy miesiące posiedzieć, bo synku nie znasz tamtych smaków i aromatów, kiedy chleb był chlebem, jajko - jajkiem, a szynka - szynką, a nie nastrzykaną solanką "masą mięsną". W życiu tego nie jadłeś i jeść nie bedziesz, więc nie pyskuj, sieroto.
    Szczególnie smaczny był przysłowiowy baleron, którego w sklepie mięsnym nawet cudem napotkać się nie dało czy też "zajebiste" kubańskie pomarańcze. Ja tez pamiętam polskie pasty do zębów o smaku proszku do prania, zajebiste sukienki z Dany w których chodziło pół miasta co wyglądało jakby ktoś kazał biednym paniom ubrać ten sam mundurek. "Czas leczy rany ale niestety, zasnuwa mgłą niepamięci to czego pamiętać nie mamy chęci" (by me ).
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #28

    Domyślnie

    Mimo wszystko niektóre rzeczy z tamtych czasów wspomina się z sentymentem

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ja - żarcie, na ten przykład...
    Wtedy to nawet otręby były z otrąb a nie z plastiku soja polanego...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ja - żarcie, na ten przykład...
    Wtedy to nawet otręby były z otrąb a nie z plastiku soja polanego...


    Adam M.
    Jadłeś otręby? Miłe wspomnienie
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MonGol

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    czego to się człowiek może dowiedzieć ;p
    ja jeszcze nie jadłem otrębów, ale nie wiem nawet czy mam w ogóle zamiar
    NIE REKLAMUJEMY SWOICH USŁUG W BEZPŁATNYM PROFILU. PROSZĘ CZYTAĆ REGULAMIN!

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Synku, za Gierka za taką pisownię dostałbyś pasem w doopę i naprostowałbyś się bardzo szybko. A poza tym, nie wciskaj ludziom ciemnoty z takimi cenami i nie okłamuj mnie, który to kupował wtedy w sklepach, a sklerozy nie mam i doskonale pamiętam tamte czasy.
    A za "chleb niestrawny" to powinieneś już pojść tak na trzy miesiące posiedzieć, bo synku nie znasz tamtych smaków i aromatów, kiedy chleb był chlebem, jajko - jajkiem, a szynka - szynką, a nie nastrzykaną solanką "masą mięsną". W życiu tego nie jadłeś i jeść nie bedziesz, więc nie pyskuj, sieroto.
    Ale z Ciebie cham , a akurat pamietam dokladnie tamte czasy ,wiec nie wciskaj kitu,i przestan sie kompromitowac takimi wpisami post komunistayczna łajzo.
    Regulamin forum

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Mam w okolicy JEDEN sklep, w którym BYWA czasem taki chleb, jaki pamiętam "z komuny"...
    Polują na niego wszyscy, tak jak i ja to nieczęsto go jadam...
    Szkoda...lubię go...

    A kiedyś wszyscy go mieli...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Adam ,wszystko zalezy od piekarni ,w okolicy byla jedna piekarnia prywatna i tam sie za komuny kupowalo normalny chleb ,ale w panstwowych delikatesach to byl jakis sypiacy sie syf ktory ciezko bylo nawet ukroic.Na wakacjach zas w sklepach wiejskich tez byl ok ,ale nie zmienia to faktu iz chleb z MHD to byl syf ktorego dzis nie daloby sie sprzedac.Pzdr
    Regulamin forum

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Miałeś sporego pecha...
    Wszystko zależy nie od piekarni a od piekarzy!
    MHD było wszędzie, ale nie wszędzie był syf!
    No, fakt...
    Wszędzie zwykle były niedobory...

    Ot zasrane szczęście nasze...
    Wypieki prowadziłem (ciężki nasz los na tym padole) ale samych bochnów nie przygotowywałem.
    (Tego nie umiem)
    Stare dzieje, ale ten aromat bochna prosto z pieca może się przyśnić!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Synku, za Gierka za taką pisownię dostałbyś pasem w doopę i naprostowałbyś się bardzo szybko.
    I słusznie! Należy szanować język ojczysty! Nieważne, czy za Gierka czy obecnie.
    A tu coraz więcej niechlujstwa w mowie i piśmie na każdym kroku

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony