dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 203
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    No z tymi zakupami!, ale coś za coś...

    Jeszcze jedno, spróbuj poszukać innego tylko z poddaszem, dół wtedy będzie większy a ewentualnie na górze tylko 2 pokoje!!! Jest tyle projektów, że na pewno coś znajdziesz odpowiedniego!

  2. #22

    Domyślnie

    Z poddaszem to raczej nie, bo dojdzie strop lany + schody, a tak na parterowym i na kratownicy bedzie znacznie taniej.

    Z reszta wszelkie wyliczenia pokazuja ze domy ponizej 100 m2 sa malo ekonomicznie olacalne w budowie niestety.

  3. #23

    Domyślnie

    Myślałam oprzeniesieniu kuchni wmiejsce sypialni 4,powiękkszeniu łazienki kosztem sypialni 2(z niej zrobićpomieszczenie gosp.)bo itak niewiele by zniej zostało,a wmiejsce kuchni sypialnie 10m2,salon by zyskałjeszcze 5m2,no i kuchnia byłaby też otwarta.

  4. #24

    Domyślnie

    EEE tyle zmian to lepiej szukaj dalej - jest tysiace innych projktow - ja dla siebie szukalem prawie rok. Powodzenia.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Z tym to masz rację, że małe domy są mniej opłacalne, no ale ile wydasz na strop, mój kosztował 3.500 wylewaliśmy sami, więc ty robocizna i będzie ok, zyskasz metrów, a dach i tak musi być, jeśli chodzi o dach to wybieraj dwuspadowe, są tańsze i proste w budowie, a i mniej wydasz na dachówkę, bo sama dachówka to ok. 2.5 zł/szt., ale te gósiory , krańcowe to dziadostwo jest drogie, chyba, że blacha, ale na to samo prawie wychodzi i nie poleeeeeccaaaaaaammmmmm!!!!!

  6. #26

    Domyślnie

    Myślisz NEPTUNEK że niewiele bym zyskała decydując się na jeszcze mniejszy metraż ? Może rzeczywiście lepiej dozbierać trochę(?)i zbudować coś z czego będę zadowolona .

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanusia
    Myślisz NEPTUNEK że niewiele bym zyskała decydując się na jeszcze mniejszy metraż ? Może rzeczywiście lepiej dozbierać trochę(?)i zbudować coś z czego będę zadowolona .
    NA mniejszy???? cos wydaje mi sie (jak dobrze pamietam) ze nie zyskasz ale STRACISZ na pewno na fnkcjonalnosci i wygodzie, bo finansowo tez moze wyjsc drozej.

    Nie wiem, ale wg mnie dom sie buduje DLA SIEBIE na cale zycie, wiec jak masz budowac i za pare lat gniesc sie, meczyc .... to chyba faktycznie lepiej kredyt albo uzbierac wiecej i budowac tak by bylo do smierci wygodnie (ale dla siebie a nie dal dzieci, dziadkow, tesciow itp itd)

    Co do dachu, dwuspadowy tanszy faktycznie moze byc, przy 4 spadowym dachowka NIE wychodzi w tej samej cenie co blacha, a jakies 30% drozej.

  8. #28

    Domyślnie

    Jolly wolałabym parterówkę a jeśli chodzi o dach 2-spad.to nie podobają mi się , mały prosty domek wygląda wtedy jak obórka.

  9. #29

    Domyślnie

    hanusia zgadzam sie i popieram , parterowka to MUSI byc z dachem namiotowym.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jolly
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Z tym dachem dwuspadowym to mówiłam, że do piętrowego!!!

    Ale widać, że zdecydowałaś już na dobre, że ma być parterówa, więc wtedy kopertówka wygląda zdedcydowanie ładniej...
    Słuchaj Neptunka, jeśli chodzi o wielkość to ma rację, lepiej poczekać, albo posilić się kredytem a mieć przestrzeń, bo pokoiki i salon 19m2 są w blokach, a po to chcesz się budować, żeby mieć przestrzeń za te same pieniądze!!!

  11. #31

    Domyślnie

    Co myślicie o tych projektach ,który wg was najciekawszy?A który byłby najtańszy?1projekt 2projekt 3projekt(o którym już wczesniej pisałam) 4projekt 5projekt

  12. #32

    Domyślnie

    Wiem ze to dziwne zabrzmi, ale projekty Muratora sa takie sobie .... sa na rynku duzo lepsze i bardziej przemyslane projekty. Ja tez zaczynalem od projektow Muratora ale im glebiej w las tym wiecej drzew ... wiec poszukaj gdzie indziej, im wiecej przegladniesz projektow tym wiecej pozniej bedziesz zauwazala wad, zalet innych.

    Co do linkow:
    D38 - te kolumny
    D04 - kolumny, a z drugiej strony ten niby ogrod zimowy - szkoda kasy
    C74 - zwracaj uwage na kubature - domek mniej jak 100m2 a kubatury ponad 500 m3 - jakies nieporozumienie
    BM40 - ooooo calkiem calkiem ... przygladne sie glebiej (jendak ten slupek w salonie ....
    AD23X - niepotrzbny uskok scian nosnych

    WB 3927 wyglada na ciekawy ale nie ma wnetrza i nic nie mozna wiecej powiedziec, ale z zewnatrz bryla zwarta, prosta ... moze byc w srodku ciekawie.

    Szukaj dalej

  13. #33

    Domyślnie

    Neptunek o co chodzi z tą kubaturą? Dlaczego mam zwracać na to uwagę? Jeśli chodzi o projekt BM40 to można by było zlikwidować ten daszek nad drzwiami wejściowymi i zrobić na prosto tak jak jest od strony ogrodowej? No i rzeczywiście ten slupek w salonie przeszkadza.

  14. #34

    Domyślnie

    Kubatura - ilosc powietrza w srodku domu ktore musisz w zimie ogrzac. Im wieksza wartosc tym oczywiscie wiecej do ogrzewania. Przy domku o pow 90 m2 kubatur powinna wynosci cos kolo 270 m3 a nie ponad 500 m3.

    BM40 - faktycznie daszek troche jak 5 kolo ... ale zwroc uwage takze ze masz drzwi balkonowe dosc duze bez zadaszenia, i jak to bedzie strona poludniowy-zachod to bedzie problem z brakiem daszku, zaraz bedziesz chciala jakies markizy montowac.

  15. #35

    Domyślnie

    Dzięki Neptunek w takim razie szukam dalej

  16. #36

    Domyślnie

    Szukaj szukaj, im wiecej przemyslen teraz tym wiecej zadowolenia z domu a i mniej pozniej przerobek.

  17. #37

    Domyślnie

    A ten projekt brałam go pod uwagę już wczesniej ale wydaje mi się że salon trochę wąski.

  18. #38

    Domyślnie

    Coś link minie wyszedł

  19. #39

  20. #40

    Domyślnie

    Tutaj też ta kubatura jakaś duża!!!!!!!!!!!

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony