dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 63
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1259
  1. #1

    Domyślnie Bocianki 2013 - forum rozpoczynających budowę w tym roku

    WITAM,
    Kto rozpoczyna nie długo budowe , zastanawiamy sie z meżem czy ceny beda tansze teraz na wiosne czy też latem - w końcu to ma być naprawde rok kryzysowy.
    Budujemy Z128 z firmy Z500 koło Lublina.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 15:05

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ceny będą podobne a nawet takie same zależy wszytko jak umiesz negocjować.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Witam,

    Ale ceny czego - materiałów czy usług? Jeżeli chodzi o ceny usług to rozbieżność jest spora, waha się od 30 do 80 tys za ten sam dom. Odrzucając najniższe oferty, zostaje przedział od 50 do 70 niby za to samo i niby z osprzętem. Skąd się biorą różnice ? Ciekawiej sprawa wygląda przy budowie z zakupem materiałów. Ekipy twierdzą, że mają rabaty w hurtowniach, ale podejrzewam, że rabaty zostawiają sobie. Przykład - wyceniam np. fundamenty - ekipa z materiałami bierze za etap 50 tyś + 8 % vat = 54 tyś, druga ekipa za robociznę bierze 10 tyś, a hurtownia wycenia grube materiały (beton, stal, bloczki, zaprawa) na 12 tyś. Taniej o 32 tyś. Oczywiście że dojdą drobne materiały typu izolacja, piasek, ale czy to aż taki koszt?

    Pozdrawiam....

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar markip
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-908
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    też się zastanawiam czy nie kupić materiałów już teraz. Hurtownie bez problemu składują takie zakupy a wszyscy handlowcy zgodnie twierdzą że teraz jest najtaniej.
    Co do ekip to najczęściej mają rabaty nieosiągalne dla normalnego kupca i większość rabatu zostawiają dla siebie (występuję tu w charakterze klasycznego dealera) dlatego warto samemu spróbować negocjować.

    pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Witam,

    Kilka lat temu w dobie rosnących cen i boomu budowniczego byłem na targach budowlanych interesując się tematyką. Hurtownicy zachęcali mnie do zakupu materiałów budowlanych już w tej chwili, co byłoby gwarancją cen, bo ceny miały oczywiście wzrosnąć. Oczywiście musiałbym zapłacić za całość z góry... Tymczasem po kilku miesiącach ceny spadły, firmy importowały materiały z Niemiec i Czech. Co więcej znam osoby, które zakupiły materiały, zastawiły place swoich budów na grube tygodnie przed danym etapem budowy. A nie dość, że materiały potaniały, to jeszcze im z czasem niszczały. W zakupach i w wydawaniu własnych pieniędzy polecam spokój i brak emocji.

    Pozdrawiam...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Witam sie i ja Mam nadzieję, że tej wiosny rozpoczniemy budowę. Wszystkim zaczynającym życzę powodzenia i zero problemów ( oby )

  8. #8

    Domyślnie

    Witam cieplutko

    Na więc i ja postanowiłam w dołączyć do Bocianków z 2013 W dniu dzisiejszym właśnie dokonaliśmy z mężem zakupu projektu Miniaturki N
    Teraz czekamy na pozwolenie i myślę że na wiosnę zaczniemy zabawę w Boba Budowniczego
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4e2426dcaa0e8

    Pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wadus

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Torun
    Posty
    192

    Domyślnie

    To i ja sie przywitam z wszystkimi

    Witajcie!

    Jeszcze do niedawna tylko sobie czy talem przeglądałem fora, katalogi strony. Myślałem, ze tylko pomarzyć o własnym kacie.
    Wydawało mi się, ze już wszystko przeczytałem i wszystko wiem o materiałach i technologiach, a teraz co się kogoś spytam to inna opinia
    A to ci radzą poroterm vs suporeks, a to pompa ciepła vs ekogroszek , a to podłogówkę vs zwyczajne kaloryfery itd.

    Tak wiec życzę wszystkim trafnych wyborów i jak najmniej niemiłych niespodzianek w trakcie budowy!!!


    Ja zaczynam w tym roku, teraz jestem na etapie adaptacji projektu.

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Ja również witam.
    Mamy pozwolenie. Teraz staramy się o kredyt. Chcielibyśmy zacząć na wiosnę.Majster też już jest.
    Pozdrawiam.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Witam,

    A jakie wrażenia z rozmów z ekipami budowlanymi? Bierzecie ekipę z materiałami w cenie, czy też sami bawicie się w logistykę i zaopatrywanie budowy?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zazwyczaj ekipa za logistyke dolicza sobie ok 10% do tego nie masz pewnosci za ile i co kupią - tj moga np jeszcze zyc z rabatu takiego rozwiazania raczej nie polecam - chyba ze ktos naprawde nie ma czasu i ma kase

  13. #13

    Domyślnie

    Nam majster powiedział 12 tys. bez dachu - Dom w morelach. Zaopatrywanie sami. Myślę, że nie jest to duża cena.
    Pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    Poddlasianka77 to wy placicie bardzo mało my budujemy Z128 z firmy Z500 i nasz majster zakosi od nas 25tyś.

  15. #15

    Domyślnie

    Pytaliśmy w firmach budowlanych i mówili 35 tys.,a to jest właściwie firma dwuosobowa, więc może dlatego.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Luki007
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    mamy już pozwolenie, teraz załatwiamy kredyt i szukamy ekipy.
    Projekt Jabłoń 2 > http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-jablon_2.php

    Jak umawiacie się z ekipami jeżeli jeszcze nie wiadomo czy dostaniecie kredyt? Robią z tego powodu jakież problemy?

    Pozdrawiam,
    Łukasz

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,
    Do ja też dołączę.
    Jeśli tylko warunki gruntowe na działce pozwolą to zaczynamy budowę w maju.
    Budujemy w okolicach Warszawy.
    Pozdrawiam,

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maciek87

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-635
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam Wszystkich

    Życze wszystkim szybkiego budowania swoich wymarzonych domków
    My z żoną zaczeliśmy na jesień 2012 roku Mamy zalane ławy oraz wymurowane z bloczka fundamenty Budujemy dom z pracowni archon "dom w lucernie 3 " Pozdrawiam Wszystkich

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mkslonik
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Łódź
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    To widzę ze jesteśmy na podobny stanie robot pozdro

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar delta9
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rozbieżność cen, to warto dokładnie przeanalizować zakres prac. Przykładowo, wiele ekip z którymi rozmawiałem w SSO nie wliczyło ściągnięcia humusu, zasypania fundamentów, wybudowania ścianek działowych oraz tarasów/schodów i już się robi ładne kilka tysięcy.

Strona 1 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony