dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Wieszanie żyrandola na suficie podwieszanym z płyt G-K

    Witam,
    Pół godziny temu siedziałem sobie przed telewizorem i nagle <<pierdut>> żyrandol spadł z sufitu i rozbił się w drobny mak. Był to żyrandol o wadze ok 4-5 kg, powieszony na suficie podwieszanym z płyt gipsowych. Wisiał na dwóch wkrętach plastikowych do gipsu (tzw motylki, tj te co się rozkładają po drugiej stronie płyty). Okazało się że jeden 'motylek' puścił, tj wkręt wyrwał się z plastiku. Wtedy drugi też został wyrwany no i wynik jak wyżej.
    Gdzieś przeczytałem że na takim kołku można wieszać do 20 kg, więc byłem przekonany że 2 kołki to aż nadto na ten żyrandol. Ale chyba 20kg to dotyczy wieszania na ścianie pionowej. Poza tym widać że te plastikowe wkręty są gówno warte, po jakimś czasie plastik potrafi puścić. A może źle go wkręciłem, albo za mocno - i wtedy gwint w plastiku się zerwał? - diabli wiedzą.

    Tak więc mam pytanie - na czym powiesić następny żyrandol. Czy metalowe kołki do płyt K-G to będzie właściwe rozwiązanie?

    Pozdrawiam
    RG

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie gipsiarze, jak robili stelaż, pytali, gdzie będą żyrandole, i w tych miejscach przykręcali do stelaża deskę.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    na czym kolwiek, byle bazą tego mocowania był sufit właściwy, a nie płyta g/k. I zamiennie może to byc konstrukcja do płyt.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4

    Domyślnie

    Wygląda na to że będę musiał zrobić jakąś konstrukcję pomocniczą. Dzięki za porady.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak pisal Bigbeat . Najlepiej nadaje sie do tego deska przykrecona do konstrukcji .

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie przewód z prądem do lamp dawali bezpośrednio koło metalowego profilu do przykręcania płyt i do tego profilu mam zamiar przykręcić lampy.
    Mam nadzieję że wszystko będzie OK.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    ...musi to być chyba wybitnie ciężki żyrandol...20kg w GK, na motylku? ...wieszam na nich lampy do ok 3-5 kg (4 szt) -wtedy wszystko gra... zanim zaczniesz się bawić w konstrukcje, wypróbuj jeszcze motylki metalowe... śruba nie puści, co najwyżej spadnie wtedy cały sufit

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    kołeczki moly się kłaniają
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    taki żyrandol by nie spadł na pewno
    Dobre - niezła konstrukcja wielofunkcyjna

    Ja u mnie mam wszystkie żyrandole powieszone na takich motylkach Fishera bezpośrednio do płyty G-K na suficie - moja ekipa od wykończeń / partacze jedni / zrobili dziury i wyprowadzili kable gdzie im sie podobało - ale nigdzie w pobliżu konstrukcji lub jętki ... - jeszcze żaden żyrandol nie spadł / ważą około 2-3 kg każdy / .
    --
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Zamierzam docieplić sufit styropianem (10 cm) i co najlepiej byłoby zrobić żeby nie mieć problemów z montażem żyrandola?
    Ostatnio edytowane przez Adrian1224 ; 15-09-2015 o 11:39

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zastosować długie wkręty

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony