dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie mapa do celów projektowych - kolejność

    Chciałbym zlecić wykonanie mapy do celów projektowych, jednak kolejność rzeczy, które powinienem lub nie zrobić wcześniej nie jest dla mnie do końca jasna.

    Mam działkę budowlaną przez którą przebiega rura wodociągowa.

    1) rurę trzeba będzie najprawdopodobniej przesunąć, gdyż obecne położenie uniemożliwia zbudowanie domu - architekt twierdzi, że najlepiej będzie, jak powstanie mapa do celów projektowych, wtedy będzie jasne, w którym miejscu przebiega, obecnie jest tylko kopia mapy zasadniczej, która jest mało szczegółowa.
    2) złożyłem wniosek o warunki do podłączenia gazu i prądu
    3) sąsiad może być zainteresowany przeprowadzeniem gazu przez moją działkę - w trakcie oczekiwania na warunki
    4) chciałbym też użyć koparki do niwelacji terenu.

    Co w takiej sytuacji powinienem zrobić - czy jak zlecę wykonanie tej mapki, to czy wykonanie punktu 1-4 spowoduje, że przestanie być aktualna i konieczne będzie zlecenie nowej czy też wystarczy aktualizacja? Czy niwelacja terenu ma wpływ na mapę i czy potrzebuję do tego zgodę?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A ta rura to z czym ? Woda prąd gaz inne. Jeżeli koliduje z budową lub jest za blisko to musisz wystąpić do właściciela o warunki na przebudowę czy to zrobisz na mapie takiej czy innej nie ma znaczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    A ta rura to z czym ? Woda prąd gaz inne. Jeżeli koliduje z budową lub jest za blisko to musisz wystąpić do właściciela o warunki na przebudowę czy to zrobisz na mapie takiej czy innej nie ma znaczenia.
    Napisałem przed punktem 1 - woda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony